Sayfa 350/836 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450 ... SonSon
Arama sonucu : 6685 madde; 2,793 - 2,800 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. bazı şirketler belki de 2-3 yıl sonrasını fiyatlıyorken gesanın bence önündeki bir kaç çeyrek bilançoyu fiyatladığını düşünüyorum...özelikle ikinci çeyrek bilançolarının açıklanması ile beraber artacak ciro ,net kar ve net kar marjları ile umut verecektir..bence en geç ikinci çeyrek bilançoları ile 200-300 aralığındaki fiyatları uygun temel rasyoları ile hakkettiğini ispatlayacak...bu süreçte süpriz güzel haberler de kapa bildirebilir...buda onu daha yukarılara da taşıyabilir...ben bu umutla bekliyorum..ilginç bir şekilde trade de etmiyorum...arkadaşların deyişi ile gözüne far tutulmuş tavşan gibi bekliyorum....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. https://www.gaziantep.bel.tr/tr/habe...imzalar-atildi

1 MW lık gesin anahtar teslim maliyeti 630 bin euro olduğunu unutmamak ve gesanın 1000 MW Lık panel fabrikasının oluşturabileceği ciro potansiyelinin 11,8 milyar tl olduğunu unutmamak lazım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Sayın keko orta uzun vadede sıkıntı yok ama kısada tahta çok ürkek ve dengesiz. Patronların küçük kaplar yerine ne bileyim hisse geri alımı gibi bir desteği çok iyi olur. Şirketin arkasında olduğunu hatırlatıp sadece ******** tahtacının insafına terk etmeyeceğini hatırlatması iyi olur bu süreçte...

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bazı şirketler belki de 2-3 yıl sonrasını fiyatlıyorken gesanın bence önündeki bir kaç çeyrek bilançoyu fiyatladığını düşünüyorum...özelikle ikinci çeyrek bilançolarının açıklanması ile beraber artacak ciro ,net kar ve net kar marjları ile umut verecektir..bence en geç ikinci çeyrek bilançoları ile 200-300 aralığındaki fiyatları uygun temel rasyoları ile hakkettiğini ispatlayacak...bu süreçte süpriz güzel haberler de kapa bildirebilir...buda onu daha yukarılara da taşıyabilir...ben bu umutla bekliyorum..ilginç bir şekilde trade de etmiyorum...arkadaşların deyişi ile gözüne far tutulmuş tavşan gibi bekliyorum....
    bildiğim kadarıyla eupwr sermayesi 550 milyon . gesan payı yuzde 70 . yılsonu bilançoda değeri 385 milyon görünecek.
    ancak varsayalım 10 milyar değerle arz oldu (astor 12 milyar değerle arz oluyor-daha fazla bile olabiliriz.)
    bu durumda ilk çeyrek bilançoda (yüzde 55 e düşecek pay sonrası) 5,5 milyar değer yazmalı , yani kafadan 5 milyardan fazla değerleme geliri olacak ilk çeyrekte. bu konular hakkında bilgisi olanlar hesabımın doğru yada yanlışlığı hakkında yorum yaparsa sevinirim.

5.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    bildiğim kadarıyla eupwr sermayesi 550 milyon . gesan payı yuzde 70 . yılsonu bilançoda değeri 385 milyon görünecek.
    ancak varsayalım 10 milyar değerle arz oldu (astor 12 milyar değerle arz oluyor-daha fazla bile olabiliriz.)
    bu durumda ilk çeyrek bilançoda (yüzde 55 e düşecek pay sonrası) 5,5 milyar değer yazmalı , yani kafadan 5 milyardan fazla değerleme geliri olacak ilk çeyrekte. bu konular hakkında bilgisi olanlar hesabımın doğru yada yanlışlığı hakkında yorum yaparsa sevinirim.
    europower arz olmadan önceki sermayesi 175 milyondur...arz ile birlikte 50 veya 60 milyon hisse arz edileceği söyleniyor...arzdan sonra sermaye 225-235 milyon civarı olur...diğer konularda ne yazık ki hiç bir bilgim yok..daha önce iştiraki arz olmuş bir hissede bulunmadım...o yüzden de ben sağlıklı bilgi veremeyeceğim...bilen arkadaşların katkıları önemli...

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    europower arz olmadan önceki sermayesi 175 milyondur...arz ile birlikte 50 veya 60 milyon hisse arz edileceği söyleniyor...arzdan sonra sermaye 225-235 milyon civarı olur...diğer konularda ne yazık ki hiç bir bilgim yok..daha önce iştiraki arz olmuş bir hissede bulunmadım...o yüzden de ben sağlıklı bilgi veremeyeceğim...bilen arkadaşların katkıları önemli...
    arz değeri spk tarafından belirlendiği için , arz sonrası gesan bilançosunda sermaye değeri ile mi görünecek yoksa arz değeri ile mi?
    en önemli soru bu.

7.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    arz değeri spk tarafından belirlendiği için , arz sonrası gesan bilançosunda sermaye değeri ile mi görünecek yoksa arz değeri ile mi?
    en önemli soru bu.
    elbette arz değeri ile ...defter değeri de arz ile birlikte yükselecek..
    Son düzenleme : keko; 12-01-2023 saat: 15:24.

bu düşüşte resmen sınıfta kaldı.... endeks +2.40 cıktı hala eksi olacak utanmasa..
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 350/836 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •