Sayfa 351/997 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,801 - 2,808 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

"ben solcuyum, dunya vatandaşıyım, enternasyonalistim" filan tarzı mide bulandırıcı entel liboş söylemleri chp den mümkün olduğunca uzak durmalı.. ecevitin tarihi hatalarından birisi "ortanın solu" denilen garabet ile Atatürk ün ideallerini ayaklar altına almasıdır..

ülkenin kürt ayrılıkçılar ve dinci akımlar ile başı dertte.. bu iki akım emperyalistlerin oyuncağı olmuş durumda ve ülkenin karıştırılmasında sıklıkla kullanılıyor..

chp nin sağ veya sol diye bir derdinin olmaması gerekir.. bu tür çözümlemelerin karşılığı yok.. aptalca "solcuyum ben" tarzı söylemlerle halkı soğutuyorlar.. a.k.p. partisinin milyon tane rezil icraati var ve normal bir ülkede bir tanesinin üzerine gidilmesi bile onları iktidardan düşürür.. ama chp nin bir sürü makul ve doğru söylemi bu "solcuyuz biz" söylemi nedeniyle gözardı ediliyor toplum tarafından..

chp nin kurucusu Atatürk ün sol sağ diye bir derdi yoktu.. muasır medeniyet için tek rehber olarak aklı ortaya koydu..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. Dolar bugünlerde hareketli şu dolarda yükseliş kaçınılmaz forumuna girek bakim belki faydalı bişeyler okuruz diye. Ama ne doları, gene birkaç kişi tarafından siyasi foruma dönüşmüş çoktan

3.  Alıntı Originally Posted by Yavuzadana0101 Yazıyı Oku
    Dolar bugünlerde hareketli şu dolarda yükseliş kaçınılmaz forumuna girek bakim belki faydalı bişeyler okuruz diye. Ama ne doları, gene birkaç kişi tarafından siyasi foruma dönüşmüş çoktan
    Dolarla siyaset içiçe zaten. Ama tekrarlar sıkıcı oluyor, orada haklısınız.

Benim yazdıklarım dolarla doğrudan ilgili. AKP'nin Suriye macerasının doları etkilediği gün gibi ortada. Ben bunu öngördüğümden dolar almış bekliyordum. Bu sayfalardaki hamasete bakmayın Türkiye'nin Suriye'de yapabilecekleri sınırlı, bir noktada geri adım atacaklar. Bu kadar macerayı bizim zayıf ekonomimiz kaldırmaz. Bu nedenle yükselişlerin de bir sınırının olduğunu düşündüğümden doları kademeli olarak satıyorum.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

4. 8 Ekim 2015 1 USD = 2.92 TL Tok

8 Ekim 2016 1 USD = 3.08 TL Tok

8 Ekim 2017 1 USD = 3.67 TL Tik

8 Ekim 2018 1 USD = 6.01 TL Tik

8 Ekim 2019 1 USD = 5.84 TL Tok

8 Ekim 2020 1 USD = X.XX TL Tok mu Tik mi?

Dövizde ne zaman tikleyeceğini öngörmek gerekli. Kazanç ancak böyle mümkün.

Düz mantıkla 2 toklayıp sonra 2 Tikliyor. Son periyotta 1 kez Toklamış.

Teorik olarak 1 periyot daha Toklaması mümkün.

Ama döviz mantıkla hareket etmez.

Bugüne kadar deneyimlediklerime göre bir sonraki Tiklemeyi ancak uzun vadeli döviz yatırımcıları karşılayabilecek.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. ya şimdi siz sağ ne sol ne bilmiyor iseniz veya farkında değilseniz yaptığınız politikalar, icraatlar da sağı solu olmayan şeyler olur mu? bunlar kusura bakmayında bizim 1. sınıfların siyaset bilimi bölümüne gelipte babam öğütledi "siyasete neyin garışmıyacakmışız biz" lafını hatırlatıyor. Şimdi yeni kuruluş yıllarında Türkiye İzmir İktisat kongresinde liberal bir kalkınma politikası benimserken uluslararası anlamda sağ da mı sol da mı bir politika tercihi yapıyordu? Neyse ya ne mutlu türküm diyene diyip kendimizi avutalım öylesi daha zevkli oluyor.

6. Türk halkının ortak mülkiyetindeki toprağa el koymaya niyetlenenlere karşı hamaset yapmayacağını öğrenmiş olduk,
    ilkeli biri olduğun için senin mülküne el koyan birine karşı da hamaset yapmayacağını biliyorum.!..

7. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

CDS 390 düzeyinde

Geçen hafta 360-365 civarındaydı.

Yaklaşık % 7-8 yükseliş göstermiş.

8. Tahvil faizi %3 yükselmiş , ülkede döviz fiyatını etkileyen en önemli kriter bu sanırım...

Paylaşımlarım sohbet amaçlıdır...
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

Sayfa 351/997 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •