Onemli Gunler Banner
Sayfa 351/929 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon
Arama sonucu : 7431 madde; 2,801 - 2,808 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. 2.11.2023 09:11:02 Otomobil ve hafif ticari araç satışları Ekim ayında 101.367 adet (önceki ay: 96.793 adet ) - ODMD

Haydaaaa yaw gardaş hani faizler yükselince satışlar çöküceahhhhh idi ??

Ulen yine mi gandırıldıhhh ??

Bu milletin içinde olup bu milleti tanımayan şoparlar hisselerini satıp ''Faizler artıyor gardaş artık içerde araç almaz kimse'' borazanı çalanların borazanları bir taraflarına kaçmaya başladı mı ??

Bu milletin yastık altında ki birikimi bankalarda ki paradan daha fazladır, enflasyon devam ettikçe tek değişen kredi yerine yastık altında ki öz kaynağı ile fonlar araç alımlarını. Kendi milletimi tanımayanlara kapak olsun gari.
    Az insan çok huzur

2. Byd hepsini bitirecek yiğenim petrolün işi bitti tüpraş nanay furoto o patentlerden uçak yapsın yiğenim

3. Bu yatırımcılık veya borsa konusunda bende bir kaç kelam etmek isterimki;
    Öncelikli olarak sizin borsada karşılığınız nedir? Bunu kendiniz bulmanız gerekir.
    Değer yatırımcısı mısınız? Temettücü müsünüz? Trader mısınız? Kendinizi bilmeniz çok önemli.

Bir çok kitap bir çok şey anlatıyor. Kendisi stratejinize göre kitapları okuyun.

Değer yatırımcısıysanız şirket değerlemesini öğrenin, bunun için kitapları okuyun;
    Temettücüyseniz buna göre bilgileri öğrenin;
    Tradersanız traderlık öğrenin...
    Ben sadece halka arz alırımdeseniz o bile bir stratejidir.

Borsaya herkes değer yatırımcısıyım diye gelir; 5 dk lık grafiklerde al-sat kovalar.

Borsa için yazılan kitapların çoğunun çöp olduğunu düşünüyorum. Hatta çok çok övülen bir borsa spekülatörünün anıları kitabının insana hiç birşey kattığı düşünmüyorum ki ben okuyup bitirmiş bir insanım.

İnternette bilgi edinin ; size bilgi öğreten insanları takip edin ; Ben neden yazmıyorum ? Yok roekt atacak burda mısınız? Eğitim verecem para bu kadar şu kadar diyen insanlara inanmayın.

5 kuruş harcamadan ( aldığım kitapalr, ödediğim internet parası ve borsacı arkadaşlara ısmarladığımız ve beraber içtiğimiz çaylar hariç) öğrenebilirsiniz bu işi. Biraz araştırın.....

Yani demek istediğim kendinizi tanır ne yapacağınıza karar verirseniz ve doğru bilgiyle bunu yaparsanız para kazanmamanız olası değil....

Borsada herkes çok bilir ama %35 i kazanır.....

banka ve aracı kurumların kar zarar oranlarına bakın dediğimi anlarsınız.... Amacım akıl vermek değil, potansiyel keşfetmek....
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Byd hepsini bitirecek yiğenim petrolün işi bitti tüpraş nanay furoto o patentlerden uçak yapsın yiğenim
    https://twitter.com/eozpeynirci/stat...NShfdbhEw&s=19

İnsan celladına aşık olunca gözünün önündeki gerçekleri bile göremiyor.

Türkiye pazarındaki kayıp %50yi geçmiş.

Geçen sene %11.74 bu sene %5.1 pazar payı

Tam kapasite çalışamayan Togg bile %3.5 pay almış

Durum benim düşündüğümden bile betermiş

5. Yalnız iç piyasa Ford satışlarında azalış iyice hissedilir olmuş, 5.162 adet ile Ocak'tan sonraki en kötü ikinci ay. Courier'in Romanya'da seri üretime geçmesiyle toplayacaktır diye umuyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku

fordun mu pazar payı düşmüş, öyleyse bile perakende otomobil ve hafif ticaride geçen seneye göre adetsel olarak satış rakamları %40 yukarıda.

7. Daha faiz artışlarının sıfır araç piyasasına ektisi görülmedi. bu görülmeyecek anlamına gelmez.
    özellikle iç pazara üretim ve satışı yapanlar 2023ü mumla arayacak.

tabi her şirketi kendi özelinde değerlendirmek lazım. egea gibi ucuz araç üreten toaso belki çok etkilenmez yada froto gibi ihracat yapan firmalar, ama doas ve ttrak gibi şirketlerin 2024te baya değişik şeyler göreceğini düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku

Bu yazdıklarından sonra senin burada ne amaçla yazdığını herkes anlamıştır, haydi başka kapıya buradan sana ekmek çıkmaz
    Az insan çok huzur

Sayfa 351/929 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •