Sayfa 354/568 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454 ... SonSon
Arama sonucu : 4540 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Ata Yatırım Cemal Demirtaş cephesinde gerçekten bir şeyler oldu. Ama ne oldu oluyor ciddi soru işareti. Ben kurumdan ayrıldı sanıyordum ayrılmamış. Şahsen fanatik Ereglci olduğunu yakinen biliyorum Eregl önerileri nedeniyle mi ters düştü çalıştığı yerle başka nedenle mi bilmiyorum. Tamamen hissiyatım kötü niyetle insanları yanıltmak maksadıyla hareket etmedi ancak profesyonel olduğunu unuttu ve acemice davrandı ama her türkü düzgün bir açıklama yapmaları lazım yoksa ciddi güven kaybetti hem kendisi hem kurumu
    cemal bey yanlış yaptı,kurumu daha cok..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Sezgin hocam, benim anlamadığım bu resesyon, bu sektörün durgun oluşu sadece demir çelikler için mi geçerli. Kaldı ki demir çelik bir çok sektörün ana girdi hammaddesi. Küresel emtia fiyatlarının düşmesini HRC fiyatlarının düşmesini anlayabiliyorum ama kapasite düşmesini anlayamıyorum. Ereğli de İsdemir de kapasite düşüyorsa diğer sektörlerinde yavaşlaması lazım. Tabi burada rus malı etkisi piyasayı ne kadar etkiliyor onu bilemiyoruz. Yani Ereğlide İsdemirde azalan kapasiteyi piyasada rus malı mı dolduruyor acaba?
    Konu bence resesyon değil, üç şey aynı anda oldu, yıktı geçti, birincisi krediler kapatıldı, 50 bin doları olan bozduracak kredi alacak denildi, siz dolar almak için kredi alıyorsunuz dediler. Bu en büyük ve halen devam eden sebep. Sorunların %60 nedeni bu.

İkincisi ihracatcıya önce %20, sonra %60-70 dövizi bozdur dediler, ihracatcı bozduruyor tekrar döviz alıyor. Buda %20 ikinci neden.

Sonuncu ise %20 ile ucuz rus sacı.

Bu ülkede demir çelik devam ediyorsa, tüm bunlara rağmen devem ediyorsa, takdir etmek lazım.

Ama bazı köpekler, bazı itler, konuyu anlamadan bilmeden yazı yazıyor, sataşacak adam arıyorlar, tez zamanda en zararlı şekilde bu hisseden çıkıp giderler demekten başka yapacak bir şeyim yok.
    Son düzenleme : KIZILDAG; 21-10-2022 saat: 13:58.

3.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Ata Yatırım Cemal Demirtaş cephesinde gerçekten bir şeyler oldu. Ama ne oldu oluyor ciddi soru işareti. Ben kurumdan ayrıldı sanıyordum ayrılmamış. Şahsen fanatik Ereglci olduğunu yakinen biliyorum Eregl önerileri nedeniyle mi ters düştü çalıştığı yerle başka nedenle mi bilmiyorum. Tamamen hissiyatım kötü niyetle insanları yanıltmak maksadıyla hareket etmedi ancak profesyonel olduğunu unuttu ve acemice davrandı ama her türkü düzgün bir açıklama yapmaları lazım yoksa ciddi güven kaybetti hem kendisi hem kurumu
    Çıkar yanlış yaptık der, o zaman iyi niyetine inanırım. Diğer türlü şu ana kadar benim gözümde hepsi gibi. O yüzden bugüne kadar yaptığım gibi aracı kurum takip etmiyorum. (Ediyorum ama kararlarımı onlara göre almıyorum, takip etmemek mümkün değil gözlerimize sokuyorlar.)
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    cemal bey yanlış yaptı,kurumu daha cok..

Bir kitapta okumuştum. TV yorumcularını falan hiç birini dinlemeyin diyordu. Onlar çok bilseler kendileri zengin olurlar vs. gibisinden.

Son zamanlarda aracı kurumlarının medya ve sosyal önünde öne çıkan isimleri çıkıp sürekli yorumlar yapıyorlar, iki grafik vs. paylaşıp adam hiç satın almadığı, tanımadığı bir şirketin hissesini bile yorumlayabiliyor. Ben bizzat şahit oldum OTKAR için adam "ııı ben daha bu hisseyi hiç alıp satmadım ama şurdan kırmış şurdan çıkmış vs. şurası direnç şurası destek vs." deyip yorum yapıyor. Bu adamın isminin önünde "prof" yazıyor.

Kelin ilacı olsa başına sürermiş. Cemal Demirtaş olayı da güzel tecrübe oldu piyasaya. Bizim gibi amatör yatırımcılara. Ben kendi adıma dersler çıkardım.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Ata yatırım Ereğliyi en çok beğendiği hisseler listesinden çıkartmış. Bu Cemal bey daha birkaç ay önce 32 liraya bedava diye twitler atıyordu. Bizler için sorun yok satıcı olmadığımız için ancak her fırsatta etik ahlak vs diyen Cemal beyin hisse o fiyatlarda iken bedava diye milleti iştaha getirip fiyata dayalı alım yapanlarında hisseyi aldığını ve mağdur olduklarını bilerek çıkıp iki kelam etmesi gerekir. İşin daha kötü tarafı her sabah her yayında bedava dediği Arçelik ttkom toaso gibi hisseleri de çıkartmışlar. Ne ayıp yahu bir açıklama yapar insan. Şak diye terse dönmek etiğin neresine sığar.
    DÜn anket yapmıştı, ama hemen kaldırdı, ankette şu yazıyordu, kıssadan hisseyi izlemeniz için ata yatırımda hesap acarmısınız diye sordu, ilk ben yanıtladım, hayır asla acmam. sonra hemen anket kaldırıldı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Bir kitapta okumuştum. TV yorumcularını falan hiç birini dinlemeyin diyordu. Onlar çok bilseler kendileri zengin olurlar vs. gibisinden.

Son zamanlarda aracı kurumlarının medya ve sosyal önünde öne çıkan isimleri çıkıp sürekli yorumlar yapıyorlar, iki grafik vs. paylaşıp adam hiç satın almadığı, tanımadığı bir şirketin hissesini bile yorumlayabiliyor. Ben bizzat şahit oldum OTKAR için adam "ııı ben daha bu hisseyi hiç alıp satmadım ama şurdan kırmış şurdan çıkmış vs. şurası direnç şurası destek vs." deyip yorum yapıyor. Bu adamın isminin önünde "prof" yazıyor.

Kelin ilacı olsa başına sürermiş. Cemal Demirtaş olayı da güzel tecrübe oldu piyasaya. Bizim gibi amatör yatırımcılara. Ben kendi adıma dersler çıkardım.
    Ben bunları önemsemiyorum zaten ama asla bunlarla da çalışmam
    vakıf yatırıma kizarsam ak yatırıma ,ak yatırıma kizarsam vakıf yatırıma geçerim.

Son düzenleme : human01; 21-10-2022 saat: 14:37.

7. Aslında ben daha önce bir yatırım şirketi ile çalışıyordum, alımlardan önce de danışıyordum. Tam olarak güvenilmese de bir yöntem olabilir... Gerçi en son tavsiyeleri ile hareket etiğimde o hisse tam tersi hareket yapmıştı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Aslında ben daha önce bir yatırım şirketi ile çalışıyordum, alımlardan önce de danışıyordum. Tam olarak güvenilmese de bir yöntem olabilir... Gerçi en son tavsiyeleri ile hareket etiğimde o hisse tam tersi hareket yapmıştı...
    Onbinde 5 le çalışıyorum....bu benim için yeterli bir oran..maceraya gerek yok.onlaea gerek duymuyorum bu nedenle.

Sayfa 354/568 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •