Sayfa 354/862 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454854 ... SonSon
Arama sonucu : 6895 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Hop bi 50 daha attık.

2. öncebelirteyim yazacaklarım kendi yatırımım için öngürülerimdir.

bu adamlar şirketi 2017 ocak ayında aldı ve durmadan firmanın karlılığı artı 2016 yılına bakarak yorumlamak çok yanlış olur

1. dönem karı : 32.881.618,00 tl
    2. dönem karı : 73.410.040,00 tl
    3. dönem karı : 111.530.162,00 tl
    4. dönem karı : ?

şimdi bu firma her dönem karını artırıyor diyelim ki son dönem mevsimsel koşullardan bir artış olmasın 100.000.000,00 gelsin bu bile çok iyi rakam ama birde tersi olursa yani son dönemde artış performansını gösterirse tadından yenmez bence :) tabi bence YTD

hesap kitap yaparken bence firmanın satın alındıktan sonra artan performansı göz ardı edilemez.

3.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    Keskinoğlu nu satın alma hikayesi hala sıcak bence. Şu anda Brezilyalıların keskinoğlunu araştırdıklarını biliyorum. Keskioğlunun durumuda kritik. üreticilerine parasını ödeyemiyor.
    Zaten banvite kiralik kumes lazimdi...hazir eski banvit gibi xor durumda olan bir sirketi bana gore rahatlikla satinalabilirler

4.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    Keskinoğlu nu satın alma hikayesi hala sıcak bence. Şu anda Brezilyalıların keskinoğlunu araştırdıklarını biliyorum. Keskioğlunun durumuda kritik. üreticilerine parasını ödeyemiyor.
     Alıntı Originally Posted by yıldırımkıta Yazıyı Oku
    öncebelirteyim yazacaklarım kendi yatırımım için öngürülerimdir.

bu adamlar şirketi 2017 ocak ayında aldı ve durmadan firmanın karlılığı artı 2016 yılına bakarak yorumlamak çok yanlış olur

1. dönem karı : 32.881.618,00 tl
    2. dönem karı : 73.410.040,00 tl
    3. dönem karı : 111.530.162,00 tl
    4. dönem karı : ?

şimdi bu firma her dönem karını artırıyor diyelim ki son dönem mevsimsel koşullardan bir artış olmasın 100.000.000,00 gelsin bu bile çok iyi rakam ama birde tersi olursa yani son dönemde artış performansını gösterirse tadından yenmez bence :) tabi bence YTD

hesap kitap yaparken bence firmanın satın alındıktan sonra artan performansı göz ardı edilemez.
    Benimde hosuma giden seylerden birisi de buydu yani surekli artan bir kar var...yine artan bir ihracat var...o yuzden de cok supriz guzel bir kar gelme olasiligi var...

5. [QUOTE=balıkadam;1647026]Geçen yıl,
    3. çeyrekte 477 milyon satış ve 16 milyon kar,
    4. çeyrekte ise 507 milyon satış ve 18 milyon kar var.

Yani dediğiniz gibi son çeyrekte azalan bir satış ve karlılık yok. Üstelik bu sene son çeyrekte artan ihracat rakamlarıyla ekstra bir sürpriz gider olmazsa güzel kar geleceğine inanıyorum.

Size ilginç bir bilgi daha vereyim. Geçen günlerde burada bir tablo paylaşmıştım. Hepimiz bu sektörde en çok satışların 3. çeyrekte yani Temmuz, Ağustos ve Eylul aylarında yapıldığını zannederiz ama öyle değil. Paylaştığım tabloya göre en çok satış 2. çeyrekte yapılıyor. Bana ilginç geldi. Son 4 yılın 3 ün de bu şekilde olmuş.[/QUO

Bence kurban bayramının etkisine girdiği için 3 yıldır böyle oluyor.
    Son çeyrekte artık kurban bayramının olumsuz etkisi yok ancak balık sezonu etkiliyor. Bu sene balık pahalı olduğundan fazla etkilemez görüşündeyim.
    ssss

6. Ne dolap çeviriyorlar belli değil..... Adamlar birbirlerinden ödünç alıp mal mı çakıyorlar ne....
    SPK nın ilgili maddeleri gereğince yazılarım yatırım tavsiyesi niteliği taşıyamaz.
    Hiç kimseye hiçbir şey öğretemem; yalnızca düşünmelerini sağlayabilirim.

7. Aynı bezdirmeyi KAREL de yaşadım:)

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    Hocam sen yazdıysan inanırım. Brezilya lılar geçen yıldan beri keskinoğlu ile ilgileniyorlar diye biliyorum. Hatta teklif bile yapmislardi ama red cevabi almişlardı. Şimdi hazır zor duruma düştülerse bu fırsatı değerlendirmeleri lazim brezilya lıların.
    Umarım böyle bir satınalma olacaksa banvit uzerinden gerçekleşir.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 354/862 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454854 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •