Sayfa 356/910 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456856 ... SonSon
Arama sonucu : 7274 madde; 2,841 - 2,848 arası.

Konu: TSPOR - Trabzonspor Sportif

1.  Alıntı Originally Posted by meksikali Yazıyı Oku
    bunların belli olması icin spk nın başvuryu kabul etmesi lazım sonrasında şirket haber gondericek şu günden sonra bedelli bölünme olucak diye sonra da 15 gün süre verecekler ya rüchanları satın ya da para bulup bedelliye katılın diye bu da bir kaç ay sürer takip etmek laızm.
    bugünkü kapanış bazında rüçhan fiyatı 20 kuruştur, hisse daha da aşağı giderse rüçhan fiyatı sıfıra doğru iner, hele hele hisse 1 tl olursa rüçhan değeri sıfırdır, fiyatı böyle sıfıra çok yakın seviyelerde seyredecek olan rüçhanları satarak neyi nasıl satın alacaksınız?
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Bedelli her zaman kötü birşey değildir doğru...
    Şirket bedelliden gelecek para ile fabrikaya ek bina yapacak,üretimi arttıracaksa bu bedelli iyidir
    Veya şirket bedelliden gelecek para ile son model makinalar alacak,verimliliği arttıracaksa bu bedelli iyidir
    Veya şirket bedelliden gelecek para ile banka borçlarını sıfırlayacak,ağır faiz yükünden kurtulacak,kar edecek noktaya gelecekse bu bedelli iyidir...

Peki Trabzonspor bedellisinden gelecek para ile ne yapılacakmış?
    Futbolcuların maaşları/alacakları ödenecekmiş
    Bunun neresi yatırım Allah aşkına...?
    Bunun neresi geri dönüşü olan yatırım?
    Bu futbolcuların belki bazıları seneye kadroda bile olmayacak....
    Sizin verdiğiniz para da o futbolcuyla uçup gidecek...

saygılar/başarılar
    çok doğru yorumlar bunlar, eline sağlık Tengri
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Burası BİST
    Yarın hisseyi uçururlar da
    Bu benim söylediklerimin yanlış olduğunu göstermez
    Ancak Bist in ne kadar oynak ve güvenilmez bir yer olduğunu gösterir
    Ben bir mantıkdan bahsediyorum..

saygılar/başarılar
    bu da çok doğru bir yorum

4.  Alıntı Originally Posted by meksikali Yazıyı Oku
    Arkadaslar elimde 1000 lot tspor hissesi var ve 1.3 den hisse bolundu diyelim kac lot tspor kac lot tsporR elime gecer bolunme sonrasi ve kac para yatirmam gerekir hesabini bilen varmi? Tesekkurler
    elindeki hisse kadar rüçhan verilecek

5.  Alıntı Originally Posted by ezln Yazıyı Oku
    Ha bir de parayı spk onaylandıktan sonraki 15 gün içinde hesabınıza serbest bakiye olarak yaptırmanız ve bedelli sermaye arttırımına katılacağınızı aracı kurumunuza bildirmeniz gerekir. Bölünme zaten bedelli sermaye arttırımı bittiğinde olacak.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    15 günlük sürecin arifesinde hisse bölünür

6.  Alıntı Originally Posted by Santa_fe Yazıyı Oku
    Benim anladığım % 200 bedelli sermaye artırımı yapılacak ama bunun % 102 si A grubu imtiyazlı yani borsada işlem görmeyen hisse sahiplerine diğer B grubu borsada işlem gören hisse sahiplerine % 98 bedelli hisse alım hakkı veriliyor.Yani biz ky lere % 98 bedelli alım hakkı veriliyor.% 200 ün açıklaması bu.Yanlışım varsa düzeltin diyecem ama sanırım doğru anlamışım.Hayal kırıklığına uğruyorum sanki....
    bunun anlamı şu: halka açık olan kısım %49 luk B grubu imtiyazsız hisselerdir, derneğin elindeki halka açık olmayan kısım ise %51 lik A grubu imtiyazlılardır, %200 lük bedelli tüm hisselere eşit olarak uygulanacak yani her hisse sahibi eldeki her 1 lot için 2 tl bedelli parası ödeyecek

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    bugünkü kapanış bazında rüçhan fiyatı 20 kuruştur, hisse daha da aşağı giderse rüçhan fiyatı sıfıra doğru iner, hele hele hisse 1 tl olursa rüçhan değeri sıfırdır, fiyatı böyle sıfıra çok yakın seviyelerde seyredecek olan rüçhanları satarak neyi nasıl satın alacaksınız?
    Hele hele hisse 1 tl olsa rüçhanın değeri elbette sıfırdır, fiyat nominale inmiş zaten, o zaman almayacak. Bedellinin de bi getirisi götürüsü olmayacak, katılıp katılmama anlamında.
    İlginç bi yorum açıkçası...
    Kolay olacak mı? -Hayır
    Buna değecek mi? -Kesinlikle evet

8.  Alıntı Originally Posted by meksikali Yazıyı Oku
    kactan acilacaginin hesabi nasil yapiliyor peki tam olarak biliyormusunuz ?
    bu hesabı hala öğrenemedin mi? ayni soruları FENER bedellisinde de milyon kere sormuştun. Bir de KY "neden hep cebimi boşaltıyorlar" diye sorup duruyor, "hak ettiği için" desek nasıl olur? Sen "bilinçsiz bilgisiz tecrübesiz" bir borsacı isen ve langur lungur yatırım kararları alırsan elbette senin cebini boşaltacaklar, bundan doğal ne var?

Sayfa 356/910 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456856 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •