Sayfa 357/1252 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457857 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 2,849 - 2,856 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Locator Yazıyı Oku
    Yok mu forumda bu konuyu bilen, değerlendirebilecek olan biri ? Faizler ve kur için çok belirleyici olabilecek bir konu değil mi, neden önemsenmedi anlamadım?
     Alıntı Originally Posted by Locator Yazıyı Oku
    Birkaç gün önce yazdığım şu aşağıdaki konuya ilgi göstermemeniz beni şaşırtmıştı. USD opsiyon için MT geçen aydakinden daha düşük oran verince O'na da söyledim bunu. Sizinle aynı şekilde çok önemli olmadığını, sadece senato alt komisyondan geçtiğini vs söyledi. Ben çok pimpirikli bir adam değilim ama ABD'nin yaptırım uygulaması USD kuru için birinci derecede öenmli bir olaydır. Dün yine konuşuyorlardı kur yaptırımla mı buraya gelmiş asıl sorun enflasyonmuş. Şunu demek istiyorum hayır artık bir değil iki esas sorun var. Bu arada opsiyonu yapmadım. Ama genel ahval böyle olunca TL'leri de tuttum, dolara dönmedim.
    Bu arada %80 dolarda olan biri olarak bu derece hızlı kur yükselmesinden kim nasıl mutlu olabilir anlamıyorum. Burası ülkemizse, anamız babamız, eşimiz dostumuz, hatıralarımız buradaysa muhakkak zarar görürüz, bunun istisnası olacağını sanmıyorum. Dolarda tutulan para her halükarda varlığınızın bir kısmı ve benim kişisel amacım zararımı sınırlandırmak, kar etmek değil.

2.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    merkezdin faiz arttırımı yapacağı konuşuluyornuş diye duyduk...
    nerden duydunuz : D

3.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    merkezdin faiz arttırımı yapacağı konuşuluyornuş diye duyduk...
    Yapamaz. ABD yaptırımına önlem/cevap faiz artırımı olamaz. Siyaseten yapamaz.

4. Dolarda olan kendi alım gücünü sabitlemiş olur, ya ailesi? Ya akrabası? Herkes inim inim inleyecek...
    İnanın hayatımda ilk kez döviz sebebiyle kazandığım para, artıp duran hesabım beni mutlu etmiyor.

5. merkezi 225 puan kurtarabilirmi bu sefer acaba

2 yıllık olmuş 21.83
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

6. mb faiz artırcak g.t yok, onu unutun.

7. Bu kadar dayak yediğimiz yeter son üç vade dönüşü 4.15 4.5 4.85 den dolara geçecektim geçmedim çok pişmanım vade dönüşü seviyeye bakmadan full dolara geçiyorum. TCMB dolar fezaya çıkınca acil toplansın 5 bp artırsa ne olur. Attığı taş kuşu ürkütmez. Anca TL mevduatcılar olarak kendimizi kandırıyoruz.

8. aynen öyle...
     Alıntı Originally Posted by Locator Yazıyı Oku
    Bu arada %80 dolarda olan biri olarak bu derece hızlı kur yükselmesinden kim nasıl mutlu olabilir anlamıyorum. Burası ülkemizse, anamız babamız, eşimiz dostumuz, hatıralarımız buradaysa muhakkak zarar görürüz, bunun istisnası olacağını sanmıyorum. Dolarda tutulan para her halükarda varlığınızın bir kısmı ve benim kişisel amacım zararımı sınırlandırmak, kar etmek değil.

Sayfa 357/1252 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •