Sayfa 357/469 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon
Arama sonucu : 3748 madde; 2,849 - 2,856 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    herkese merhabalar,bu aralar kafamı kurcalıyor bes konusu.
    bu yaşıma kadar sisteme hep soguk baktım nedense.ama şimdi sisteme girmek istiyorum.
    kendimce her ay 5 bin ile başlamak ve 10 sene sistemde kalmak istiyorum.sonrasında ise yaş 56 olana kadar beklemeyi düşünüyorum kesinti olmasın diye tabi.
    evet arkadaşlar sizce mantıklı mı ? yoksa az cok finansal bilgim var.hisse yatırımlarım var,az biraz eurobond var.bu şekilde mi dewam edip mevcut portföyümü büyütmek mantık lı karar veremedim.sizlerin düşüncesi nedir..saygılar
    https://eksisozluk.com/entry/67760679
    https://eksisozluk.com/entry/135660890

2. teşekkür ederim

3. Her BES fon degisimlerinden komisyon ucreti aliniyor mu ?

Ben alinmadigi seklinde biliyorum. Ama tam emin degilim.

4.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Her BES fon degisimlerinden komisyon ucreti aliniyor mu ?

Ben alinmadigi seklinde biliyorum. Ama tam emin degilim.
    fon değişim ücreti diye bir şey yok, fon işletim ücreti var o da fon fiyatına yediriliyor ayrıca görünmüyor.

5. arkadaşlar ben bes'imi geçen hafta cuma açtırdım, salı fon alım emirlerimi girdim(sistem ancak o zaman izin verdi) emri vereli 2 gün oldu bugün hala param ppf'de gözüküyor, alımda bir sorun mu var yoksa bes'te alım tefastakinden uzun mu sürüyor? halkbank bu arada.

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    arkadaşlar ben bes'imi geçen hafta cuma açtırdım, salı fon alım emirlerimi girdim(sistem ancak o zaman izin verdi) emri vereli 2 gün oldu bugün hala param ppf'de gözüküyor, alımda bir sorun mu var yoksa bes'te alım tefastakinden uzun mu sürüyor? halkbank bu arada.
    fonların genelinde alış valörü 1 gündür ama emir saati de önemli.

7.  Alıntı Originally Posted by debo Yazıyı Oku
    fonların genelinde alış valörü 1 gündür ama emir saati de önemli.
    doğru emri öğleden sonra girmiştim. yarına yansımış olur herhalde. teşekkürler.

8. Merhabalar. Bes sistemi çökmüş bir sistem oldu. Yatırılan paraları yıllar sonra ciklet parası olarak geri alabilirsiniz. Bu enflasyonda besteki ve mevduatçılar en çok zarar görmüş kişiler. Büyük zarar ettiler . Paranın bu günkü alım gücü ile 6 ay sonra ki alım gücü %100 değişti.

T766H_TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 357/469 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •