Sayfa 357/992 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457857 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 2,849 - 2,856 arası.

Konu: Viop - XVIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Zamanında ben hiç taksiye binmedim diyen bir kız vardı kaçırdık. Yani hiç otobüse binmeyen genelde oluyor ama taksiye binmeyen ile karşılaşmak zor.
    Abi kız hep özel arabasıyla gezmiş ticari taksiye binmemiş
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

ihracat %40 düşmüş haberlere göre.. son yıllarda oluşturulan "kapasite" ciddi anlamda uzun süre atıl bekleyebilir.. bunlar değerlemeleri etkileyecek.. ayrıca sanayi ve üretimdeki istihdam azalacağı için bunları destekleyen "hizmet" sektörü de hızlı daralma gösterecek..turizm ciddi soru işareti.. ihracatın ithalatı karşılama oranı da düşecek gibi gözüküyor.. bir çok noktada bütçe için negatif haberler demek bu..

2019 şartları 2-3 sene yakalanamaz gibi gözüküyr dunya çapında, ülkemizde ise bu daha da uzun sürebilir.. bu şartlarda borsanın değerleme olarak yukselmesi ciddi "enflasyon" oluşmasına veya TL de ciddi değer kayıplarına bağlı olabilir.. diğer durumlarda da yukselişler her zaman mümkün ama sınırlandırıcı etkiler (sahadaki realiteler) varlığını hissettirecektir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. TAŞIDIĞIN ŞEYİN AĞIRLIĞINI BİLECEKSİN!..

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Migros ile BIM'İn müşterisi farklı, hatta Şok'unki bile farklı. Komşum ilk defa Şok'a gitmiş "ayy çok ucuz Mis Süt, Mis Peynir, Piyale Makarna vs aldım" dedi. Demek Şok ve BIM'e henüz gitmemiş kesim var ama sayıca az.

Zamanında ben hiç taksiye binmedim diyen bir kız vardı kaçırdık. Yani hiç otobüse binmeyen genelde oluyor ama taksiye binmeyen ile karşılaşmak zor.
    ŞOK ciddi bir atak yaptı..Evimin karşısında 20 m mesafede bana..3 sene önce gittiğimde tek ben olurdum
    Şimdi inanırmısın 2 kasiyer yetişemiyor...Bim ucuzcu, Migros pahalı segment..Şok ise ortası..
    Yani ucuz da var kaliteli ürün de..Ama tabi şarküteri, vs Migros gibi değil ve çok fazla çesit yok

En büyük pazarımız hastalıktan kırılıyor. Bizim ekonomist tayfası da ihracat çok düştü diye şaşırıyor. Ya ne olacaktı. Turizm gelirleri de düşecek uyandırayım.

Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    En büyük pazarımız hastalıktan kırılıyor. Bizim ekonomist tayfası da ihracat çok düştü diye şaşırıyor. Ya ne olacaktı. Turizm gelirleri de düşecek uyandırayım.
    turizm "düşecek" şeklinde bir değerlendirme iyimserlik olur.. durum daha kötü.. ciddi bir çöküş bekleniyor .. iç turizmle biraz çarkları döndürmeye çalışacaklar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Abi kız hep özel arabasıyla gezmiş ticari taksiye binmemiş
    Bana da arkadaşım o falanca çelikin sahibinin kızıydı demişti. Babası taksiye bindirmemiştir. Demek nasip değilmiş.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    turizm "düşecek" şeklinde bir değerlendirme iyimserlik olur.. durum daha kötü.. ciddi bir çöküş bekleniyor .. iç turizmle biraz çarkları döndürmeye çalışacaklar..
    Bugün tvde izledim. Sanırım disko ve eğlence kısmı kapalı olacakmış. Tahminen animasyonda olmaz adamlar 5 yıldızlı kaplıca tatiline gider mi bilemedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 357/992 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •