Onemli Gunler Banner
Sayfa 36/54 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon
Arama sonucu : 427 madde; 281 - 288 arası.

Konu: VKGYO Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Bence esas ikinci çeyrek bilanço dudak ucuklatacak.Gayrumenkul fiyatlarının bu şekilde yükselmesi GYO larin gelirlerini patlatacak,Esas gelişme elbette Finans merkezi deki kulelerden 52 katlı olanın yarısının vakıf bank a satışı kulenin diğer yarısının,36 katlı diğer kulenin de çok iyi fiyatlara satılacağı ve kulelerin altındaki 9 dükkanın da bu sene içinde satışının yapılabileceği beklentisi henüz fiyatlamadı kanaatindeyim.Ankara ve izmirdeki projeler de oldukça büyük.. Tahtayı limon misali sıkma ları boşuna değil..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,124
    SPK tarafından izahname/ihraç belgesi onaylanan halka açık ortaklıkların pay ihraçları - Vakıf GYO
    Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteninde yayınlanan tabloda yer alan bilgiler aşağıda bulunuyor:
    Ortaklık: Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Mevcut Sermaye (TL): 1.000.000.000
    Yeni Sermaye (TL): 1.145.000.000
    Bedelsiz Sermaye Artırımı/Kâr Payından (TL): 145.000.000
    29.4.2022/6,56.matriks...KAP..

Bayram sonrası %.14.5 bedelsizler gelecek...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,124
    İlgi: 07.04.2022 tarihli açıklamamız

İlgide kayıtlı açıklamamız ile Bankamız Yönetim Kurulu'nun 07.04.2022 tarihli kararı ile İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İUFM) projesi kapsamında devam etmekte olan Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na ait projenin Genel Müdürlük hizmet binası olarak kullanılması planlanan 52 katlı bloğunda yer alan 25.718 m² yerin 930 milyon TL + KDV'ye satın alınması ve işbu satın alıma ilişkin olarak her türlü sözleşmenin imzalanabilmesi hususunda Genel Müdürlük makamı yetkili kılındığı duyurulmuştur.
    Bu kapsamda Bankamız Genel Müdürlük hizmet binası olarak kullanılması planlanan 52 katlı bloğunda yer alan 25,718 m²'lik yerin satın alınmasına ilişkin Bankamız ve Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı arasında satış vaadi sözleşmesi imzalanmıştır.
    -------------------
    Tarihe dikkat ederseniz Nisan ayı.
    Dolayısıyla 8.4.2022 de satışı ve bedelinin tahsilatı yapılan Vakıfbank.a satılan g.menkulun bedeli 2022/2.dönem bilançosuna
    yansıyacaktır.Kafama takıldı inceledim.

Finans merkezinin son degerleme raporunda bitmiş haliyle degerinin kabaca 3.6.milyar.tl oldugu yazılıyor.
    Bunun bir milyarının Vakıflar Bankası.na satılan yer oldugunu varsayarsak kalan miktarın ederi 2.6.milyardır.
    Diğer projeler hariç./Bilginize.../ytd

4. Kapanış itibariyle PD, 2.190 M.sadece ist.finans merezi 3 M.izmir ve Ankara projeleri ve araziler bu hesaba dahil değil.2022 nin sürprizi olmaya aday,Buraya notu düşmüş olalım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,124
    Hisse 6.5.2022 tarihinde bedelsiz bölünecek.
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/1025705

Alıntı Originally Posted by Vesper Yazıyı Oku
    Bence esas ikinci çeyrek bilanço dudak ucuklatacak.Gayrumenkul fiyatlarının bu şekilde yükselmesi GYO larin gelirlerini patlatacak,Esas gelişme elbette Finans merkezi deki kulelerden 52 katlı olanın yarısının vakıf bank a satışı kulenin diğer yarısının,36 katlı diğer kulenin de çok iyi fiyatlara satılacağı ve kulelerin altındaki 9 dükkanın da bu sene içinde satışının yapılabileceği beklentisi henüz fiyatlamadı kanaatindeyim.Ankara ve izmirdeki projeler de oldukça büyük.. Tahtayı limon misali sıkma ları boşuna değil..
    Sayın Vesper, bir hissede daha ortakmışız, bende aynı düşünüyorum, tahtacı çok acımasız ve dibini sıyıracak kadarda vicdansız... bunların hepsi boşuna değildir görecez...

7. Sn.somers,ifm,de inşaatlar bitmek üzere.. benim kanaatim çok da tutamazlar.Millet çok uyanmadan makul bir yere oturur kanaatindeyim.Ikinci çeyrek kar rakamını inan çok merak ediyorum..650 m.gibi bir kar tahmininde bulunuyorum.Bunu da not düşmüş olalım.. Eğer gelirse abbas i bağlasan tutamazlar..

Sayfa 36/54 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •