Sayfa 36/671 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon
Arama sonucu : 5368 madde; 281 - 288 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    rica ederim.
    nede olsa paylaşım platformu.
    Yurtdışı borsalarla ilgili ülkemizde az bilgiler var. Forum sayesinde yayılmaya başlıyor.
    Kişisel blogumda basit bilgileri topluyorum. Bilgi önemli.
    bol kazançlar...
    Blogunuzun adresini paylaşır mısınız?

2. Bir de İş Yatırım aracılığı ile başlıkta bahsi geçen ETF'leri alıp satabiliyor muyuz? Bilgisi olan?

Merhaba arkadaslar bir suredir forumu bende takip ediyorum,enteresan paylasimlariniz var.Benden de katki olsun diye 2008 den beri bende alim satim yaparim.
    Bildigim kadariyla yurt disi hesap acip benim gibi yatirimda yapsaniz 2017 den itibaren sene sonu bankaniz size kazancinizi veriyor ve bagli oldugunuz ulkeden vergisini odediginize dair belge istiyor.
    Bunun disinda Isvicre de banka hesabi olup yatirim yapan buna istinaden Dubai de oturumu olan bazi arkadaslarim var bunlar Dubai kazanca vergi almadigi icin hic bir yukumlulukleri yok.
    Tabiki bu is oldukca masrafli bilgi vermesi icin paylastim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
    dostum portfoyunu ne zaman gorecez
    bloguna baktim hayirli olsun ama duzenli update eklemelisin

dun yesilde kapatttik, insallah bu gunde yesilde kapatriz

bu arada SO Divident odemesi yapti

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by Değil EFENDİ Yazıyı Oku
    Blogunuzun adresini paylaşır mısınız?

https://dividendexpert.blogspot.com/
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by Değil EFENDİ Yazıyı Oku
    Bir de İş Yatırım aracılığı ile başlıkta bahsi geçen ETF'leri alıp satabiliyor muyuz? Bilgisi olan?
    evet tüm ETF'ler var. Vanguard , MStanley , Blackrock ve diğerleri...
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    dostum portfoyunu ne zaman gorecez
    bloguna baktim hayirli olsun ama duzenli update eklemelisin

dun yesilde kapatttik, insallah bu gunde yesilde kapatriz

bu arada SO Divident odemesi yapti

tşkler, bakalım inş update ederiz arada. elimizin altında toplu halde bilgi platformu olması iyidir.
    bendekiler az malum. "EVT"ve "O". Model Portföy olarak diğer konuştuklarımızla ilgili bir yazı ekleyebilirim.

SO'lar hayırlı olsun zaten en şu ABD borsasının en sevdiğim yanı sürekli bir dividend ödeme durumu olması...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by Coparal Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaslar bir suredir forumu bende takip ediyorum,enteresan paylasimlariniz var.Benden de katki olsun diye 2008 den beri bende alim satim yaparim.
    Bildigim kadariyla yurt disi hesap acip benim gibi yatirimda yapsaniz 2017 den itibaren sene sonu bankaniz size kazancinizi veriyor ve bagli oldugunuz ulkeden vergisini odediginize dair belge istiyor.
    Bunun disinda Isvicre de banka hesabi olup yatirim yapan buna istinaden Dubai de oturumu olan bazi arkadaslarim var bunlar Dubai kazanca vergi almadigi icin hic bir yukumlulukleri yok.
    Tabiki bu is oldukca masrafli bilgi vermesi icin paylastim.
    merhabalar,
    evet, yurtdışında hangi ülkede hesabımızın bulunduğuna ve hangi ülke vatandaşı olduğumuza göre vergi işlemleri baya değişken,
    o yüzden TR çoğu yatırımcı için 1. tercih.

Sayfa 36/671 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •