Sayfa 360/634 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon
Arama sonucu : 5071 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: KENT - Kent Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by GÖKAY5 Yazıyı Oku
    arkadaslar ben malı musavırım fazla acıklama yapmadan ızlıyorum.bazende sorular soruyorum forumda cogu kısının mevzuatla ılgılı bılgısı az duzeydebunu goruyorum kı bu normaldır.ACIKLAYAYIM.ACIKLADIKLARIMI DENETIM SIRKETLERINE YADA SPK'YA ACIP SORABILIRSINIZ.;

NOT 15 SENE DENETIM FIRMASI ERNST AND YOUNDA DENETCI OLARAK CALISTIM BILGINIZ OLSUN..

BEDELLI SERMAYE ARTISI SURECI NORMAL OLARAK DEVAM EDIYOR(SIRKETE SORDUM CEVABI GELDI.ISTEYENE GONDERIRIM)
    BASVURU ŞEKİLE UYGUN OLMADIGI ICIN BASVUU YENILENDI HATIRLARSANIZ.BU SURECI UZATIR SADECE AMA ENGELLEMEZ CUNKU ŞEKLEN UYGUN OLMAYAN BASVURUYU SPK KABUL ETMEZ.BASVURUYU DOGRU SEKILDE YAPIN DIYEREK SIRKETTEN TEKRAR BASVURU ISTEDILER.(EGER BASVURU ŞİRKETİN BİLANCO KALEMLERIYLE ILGILI OLSAYDI ŞEKLİ BASVURU İSTEMEZLERDİ.DEMEK KI BILANCO VE KALEMLERIYLE ILGILI HERHANGI BIR SIKINTI BULUNMUYOR.

ZATEN SIRKETTE SEKLI OLARAK BASVURUYU YENIDEN YAPTIK DIYE MAILIME CVP GONDERMISTIR.

KAR PAYI KONUSU BAMBASKA BIR KONUDUR.SIRKETIN KAR PAYI DAGITIMI ILE ILGILI DEGIL KAR PAYI DAGITIM POLITIKALARININ GUNCEL MEVZUATA UYUMU ILE ILGILIDIRYANI KAR PAYI DAGITIM POLITIKALARINI BUNDAN SONRA GUNCEL MEVZUATA GORE SEKILLENDIRIN DEMISLER SIRKETTE BUNU GUNCEL MEVZUATA UYARLAMISTIR.

KIMSE KALKIP KAR PAYI DAGITACAK DEMESIN.POLITIKA REVIZE EDILMISTIR.

BEDELSIZ SERMAYE ARTISI DIYE ARKADASLAR BURADA KONUSUYOR.BAKIN BILANCO KALEMININ EN ALTINDA OZKAYNAKLAR KALEMI VARDIR.
    SIMDI COPY PASTE YAPIYOR VE BEDELSIZ ILE ILGILI KONUYU KENT SON BILANCOSUYLA ACIKLIYORUM.

Ö Z K A Y N A K L A R
    500.379.259,00
    Ödenmiş Sermaye
    28.977.661,00
    Geçmiş Yıllar Karları/Zararları
    391.621.556,00
    Sermaye Düzeltme Farkları
    38.943.796,00

sırketın sermayesı 29 mılyon.bedellı sermaye artısıyla bu sermaye yaklasık 200 mılyon cıvarına cıkacak(ortalama)
    sırketın sermayesı 200 mılyon olduktan sonra sermayeye akleyebılecegı kalemler gecmıs yıl karı zararı-enflasyon duzeltmesı rakamı olarak gorunuyo bılncoda.kanunen baska kalemı ekleyemez(gayrımenkul satıs karı varsa onuda ekler ama oyle bır kalem yok)
    dolayısıyla 391+38= 429 mılyon TL sermayeye ekleyebılecegı kalem ortaya cıkıyor.

200 mılyon zaten bedellı sermaye artısı sonrası yenı sermayesı olacak.bunu en fazla 429 mılyona cıkartabılır kı bu da 1e 1 bedelsız(2 katı) demektır asagı yukarı. yanı bedellı sermaye artısı sonrası bedelsız potansıyelı yok gıbı bırseydır.

Dolayısıyla burada yok bedellı verdı bedelsızle beraber verebılır mı bedelsızde verecek bunların tamamı safsatadır.Spk cıkartmaıs oldugu teblıgle ozkaynaklarda bedelsız potansıyelı varken bedellı veremez demıstır ancak bu konuda halka acık sırketlere ıstısna getırmıstır.Halka acık sırketler bedelsız potansıyelı varken bedellı yapıyorlar.Bu konuda anlasılmıstır umuyorum....

bunlar mevzuatla ılgılı acıklamalar spk teblıglerı .........
    Aydınlatıcı ve net bilgileriniz için çok teşekkürler bedelsiz kapasitesi 1.2 olabilir bu veya önümüzdeki 1sene içinde bunuda uygular ise 1e 6,56 bedelli *2.2=16.56
    Yani gerçek yatırımcı için 1 lot gelecekte bedelli bedelsiz katkısı ile 16.5 lot a çıkarmış olacak
    Oldukça iyi bir oran gibi
    Çok teşekkürler

2. Arkadaşlar Rüçhan kuponlarını satmak mi yoksa normal hisseye dönüşmesini beklemek mi mantıklı olan bilgilendirirsen sevinirim

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by sefer1 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Rüçhan kuponlarını satmak mi yoksa normal hisseye dönüşmesini beklemek mi mantıklı olan bilgilendirirsen sevinirim

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu çok ciddi bir bilgi şimdi ne dense boş ,bölünme gününde hesap makinesini önüne koy hesapla ona göre davran....
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

4. Yazsam olmuyor, yazmasam olmuyor!
    satabiliyorsanız rüçhanmış, bedelli imiş falan fişman hiç bir şeyin hesabını yapmayın satın gitsin, bir daha da yanına uğramayın.
    bu hisse sittin sene bir daha bu fiyatları göremez.

5. göremez demek yanlış oldu, ETMEZ DİYEYİM.

6. İyi bayramlar
    Son düzenleme : riva; 02-08-2020 saat: 14:53.

7.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    Bu hissede manipülasyonun olduğu ap açık görülüyor, hissede olanların maliyetleri zaten çok düşüktür, oluşan kazancınızın uçup gitmesini de, hissede yeni alım yapmak isteyenleride bir şekilde uyarmak istiyorum, malum son zamanlarda borsaya gelen yeni yatırımcı oldukça fazla.
    Sayın dobra iyi niyetinizden şüphem yok ama bu işler sıkıntı oluşturabilir

8. Smile

İyi bayramlar
    Son düzenleme : riva; 02-08-2020 saat: 14:52.

Sayfa 360/634 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •