Sayfa 360/473 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon
Arama sonucu : 3784 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    enka kesin karar mı?, BİR YERDE YAZMIYOR
    11 agustosta basin aciklamasi yapildi...
    Sonra nedense apar topar bu aciklama kaldirildi?
    16 agustosta faaliyet raporuna yazmis.. insaata baslandi diye.
    Tamam,halka acik bir sirketin duyuruyu basina yapmasi dogru olmayabilir. Peki niye kapta haber yok, veya faaliyet raporunda detay vermedin?
    Insaata basladik... iyi halt yedin.

Peki bu lisansi alirken ne dediler?

Şirketimizin meşru çıkarlarının zarar görmemesi için söz konusu işleme ilişkin içsel bilgilerin kamuya açıklanmasının ertelemesine ilişkin tüm üyelerin katılımıyla Yönetim Kurulu Kararı alınmıştır.

Şirketimiz, Kırklareli ilinde bulunan 890 MW kapasiteli Doğal Gaz Kombine Çevrim Santralinin lisans sahibi Verbena Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin %100 hissesini 12,923,751 ABD Doları karşılığı 10 Kasım 2022 tarihinde satın almıştır.

Bu işlem kapsamında aslen edinilen finansal duran varlığın Şirketimizin aktif toplamına oranı ihmal edilebilecek düzeyde olmasına rağmen 29 Ağustos 2022 tarihinde

Şirketimizin meşru çıkarlarının zarar görmemesi için söz konusu işleme ilişkin içsel bilgilerin kamuya açıklanmasının ertelemesine ilişkin tüm üyelerin katılımıyla Yönetim Kurulu Kararı alınmıştır.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/pet...lirtti/2866243

10 yildir ayni terane... egemer,samsun ve bilimum santral 2012-2014 arasi bu gazla kurulmustu. Sonrasi hüsran

Bu sefer bakalim gaz mi gercek mi

3.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/pet...lirtti/2866243

10 yildir ayni terane... egemer,samsun ve bilimum santral 2012-2014 arasi bu gazla kurulmustu. Sonrasi hüsran

Bu sefer bakalim gaz mi gercek mi
    Bilgi için tekrar teşekkürler.

Bence Enka'nın yatırım sebebi karbon sertifikası değil bu olsa gerek.

Amaç Doğalgaz ticareti yapmak, bu ticareti yaparken de Türkiyede satın aldığı ucuz gazla ilave katma değer yaratmak..

Hüsran mı olur, para mı basar bilemiyoruz .

Ama ENKA'nın vakti zamanında alım garantili Doğalgaz santrali yatırımı ile milyar dolarlar kazandıgını düşünürsek bu konuda da belki bir bildiği vardır diyebiliriz.

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku

Ama ENKA'nın vakti zamanında alım garantili Doğalgaz santrali yatırımı ile milyar dolarlar kazandıgını düşünürsek bu konuda da belki bir bildiği vardır diyebiliriz.
    Burası Türkiye
    Bakarsın o santrali de rus asıllı bir katarlıya devretmişler. Devir yapılmış, 6 ay sonra faaliyet raporuna bile yazmamışlar... olur mu? Neler olmadı ki

O vakti zamanındaki santrallerin "daha temelinin atılmasıyla eşzamanlı" , ülke genelinde elektrik kesintileri son bulmuştu.

Akcez Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ paylarının; Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ ile iştiraki Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ [BASGZ] tarafından devralınması işlemi tamamlandı. Kaynak: Akcez hisselerinin yüzde 50’si Torunlar Grubu’na devroldu 13.12.2022 tarihli açıklamamızda;
    Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş.'nin ana
    ortağı olan AKCEZ Enerji Yatırımları San.ve Tic. A.Ş.'nin 124.875.000 TL
    nominal değerli (yaklaşık %24,99'u) payının Şirketimiz, 125.000.000 TL nominal
    değerli (yaklaşık %25,01'i) payının ise Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    tarafından satın alınmasına karar verildiği ve payların devri tamamlandığında
    kamuoyuna ayrıca duyurulacağı açıklanmıştır.

Pay devrinin tamamlandığını kamuoyunun bilgisine
    saygıyla arz ederiz.

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Akcez Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ paylarının; Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ ile iştiraki Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ [BASGZ] tarafından devralınması işlemi tamamlandı. Kaynak: Akcez hisselerinin yüzde 50’si Torunlar Grubu’na devroldu 13.12.2022 tarihli açıklamamızda;
    Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş.'nin ana
    ortağı olan AKCEZ Enerji Yatırımları San.ve Tic. A.Ş.'nin 124.875.000 TL
    nominal değerli (yaklaşık %24,99'u) payının Şirketimiz, 125.000.000 TL nominal
    değerli (yaklaşık %25,01'i) payının ise Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    tarafından satın alınmasına karar verildiği ve payların devri tamamlandığında
    kamuoyuna ayrıca duyurulacağı açıklanmıştır.

Pay devrinin tamamlandığını kamuoyunun bilgisine
    saygıyla arz ederiz.
    Yeter artık...

7. 129 MİLYON DOLARA 1200 MW TES+RES+HES enerji santrali ........

NOT : Tamam tamam biraz borcu var. :-)

Hedef : 2030

8. biraz mı :) tam olarak ne kadar borcu var ?

Sayfa 360/473 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •