Sayfa 360/996 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: Viop - XXVIII

1. Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Schinas: "Türkiye'ye yaptırımlar sadece kısa değil, orta ve uzun vadeli de olacak"
    Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, AB'nin Türkiye'ye yaptırım kararı alacağını ve bunların yalnız kısa vadeli değil; orta ve uzun vadeli de olacağını öne sürdü. Yunanistan merkezli özel Skai TV kanalına konuşan Schinas, "Türkiye her şeyi yanlış yaptı. Yalnız Avrupa'yı değil; herkesi karşısına almak için elinden geleni yaptı. Bunun da maliyeti vardır" şeklinde konuştu. Atina’dan Stelyo Berberakis’in haberi.

kesin sonuç 11 aralıkta belli olur

tabi o arada testere yapabilirler aşşa yukarı
    BURADAKİ PAYLAŞTIĞIM GRAFİK- YORUMLAR YATIRIM TAVSİYESİ OLAMAZ ZARAR EDEBİLİRSİNİZ

Oturup sakin kafayla endeks ve ana hisselere baktım bariz bir güç kaybı var ha bu hemen çakılacak anlamı da taşımıyor bu seviyelerde belki daha 10 -15 gün oyalanabilir hatta zirveyi bile yoklayıp hafif geçer gibi yapabilir.Özetle zirvenin üstünde güçlü kapanışlar yaptığını görürsem long olurum onun dışında ana yönüm zirvelere yakın veya destek kırılımlarında short kovalamak olacak.Kısacası ne olursa ne yapmalıyım stratejisi çıkardım kendime.Ha kısa vade seans içinde hırs yapmadan ufak pozlarla çıtırlık al sat yapmakta sakınca yok
    Not: Kısa vadede önemli bir olumsuzluk da beklemiyorum .Ne ab ne de abd yaptırımından şimdilik önemli birşey çıkmaz bence...

3.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    yarar inşallah ama bakalım normal vatandaşa ne zaman sıra gelecek...önce doğal olarak sağlıkçılar, polis, asker v.b. kişiler aşılanacak...sonra yaşlı kronik hastalığı olanlar v.s. deniyor...zaten aşı aralık 11 gibi gelecekmiş 15 gün kadar testleri incelemesi sürecek deniyor...yani aşılama en iyi ihtimalle ocak başında başlar...ve öncelikli gurplar aşılanır falan filan...

bu biontech aşısını geliştiren Türk prof. her şey yolunda giderse bu yaz dünya genelinde %60-70 aşılama oranına ulaşırız diyor bu durumda 2021 sonbahar ve kışında normal hayatımıza döneriz diyor...
    Bu aşı olayına benim aklım ermiyor bir türlü. Yahu bunu diyen adam ilk etapta 50 milyon doz aşı üretecek. Baştan 100 milyon demişlerdi 50 ye düşürdüler. 5 firmadan daha aşı gelse 50 şer milyon da onlar üretse 300 milyon doz yapar. 7 milyar dünya nüfusunun %5'i bile etmiyor. %60 orana nasıl ulaşacaklarmış. Veya Pfizer'in 50 milyon aşı ürettiği yerde Çinliler 3 milyar falan üretecekler. Öyle bir kapasitenin olması bence imkansız...

Şimdi haberleri kontrol ettim. Pfizer-Biontech yeni bir tesis alacakmış. Onu alırlarsa yıllık 750 milyon doz aşı üretilebilecekmiş. Buna rağmen söylenilen oranlara ulaşılması çok zor. Ancak 2022 sonunda falan belki...

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Çok güçlü, yüksek hacimli ve kopuş gapı içeren bir yükselişin sindirildiği bir haftayı yaşadık. Benim tahminim bir süre daha (2 3 hafta daha) yatay gitmesi yönünde olurdu, aralık da 1510 - 1440 aralığı olurdu.

Sonrasında Bollinger iyice daraldıktan sonra ilk ne tarafa vurursa o tarafın tersine trend beklerim. Yani bollinger daraldı, gitti yukarı vurdu oradan yakın stoplu short denerim tam tersi olursa yakın stoplu long denerim... Terste kaldım trende dönüştü diyelim katılmaya gayret ederim. Ama mesela bu yükselişte beceremedim genelde flat bekledim. 1. sebebi spotta yüklü mal taşımam, 2. sebebim HALA siyaset ot bok aman gider gitmez diye düşünmem. Kendini yaşadığın ortamdan soyutlayıp sadece grafiğe odaklanmak gerçekten çok zor.
    iyi güzel de o bollingerin değerlerini istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz... grafikte fiyatın kendisine bakıp riske girmek varken indikatör osilatör üçgen yarasa takoz destek köstek direnç tuzak gartley batırfılay falan nedir yani ?
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Alıntı Originally Posted by EMİRDAĞLI Yazıyı Oku
    Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Schinas: "Türkiye'ye yaptırımlar sadece kısa değil, orta ve uzun vadeli de olacak"
    Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, AB'nin Türkiye'ye yaptırım kararı alacağını ve bunların yalnız kısa vadeli değil; orta ve uzun vadeli de olacağını öne sürdü. Yunanistan merkezli özel Skai TV kanalına konuşan Schinas, "Türkiye her şeyi yanlış yaptı. Yalnız Avrupa'yı değil; herkesi karşısına almak için elinden geleni yaptı. Bunun da maliyeti vardır" şeklinde konuştu. Atina’dan Stelyo Berberakis’in haberi.

kesin sonuç 11 aralıkta belli olur

tabi o arada testere yapabilirler aşşa yukarı

muhtemelen yunanlı temennisini söylemiş gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. teknik analize başlarken daha zaten ilk öğrenilenlerden biri destek direnç... işte onu içselleştirdin mi artık öğrenilmiş çaresizliğin içindesin .... çizktirdiğiniz yatay çizgilere destek ve direnç diye tanım koyup beyninize çıpalamayın... destek direnç diye bir şey yok ... yok.. yoğum ben yoğum yoğ .... desteği kırdı direnci geçti falan ya yok öyle bi şey ... şurayı geçerse shortlarım şurayı geçerse longlarım no destek no cry no direnç no cry ... isim koymayın fiyatlar desteğe falan gelmiyor sizin çizdiiniz hayali çizgiye değiyor hepsi bu yani ... please ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    muhtemelen yunanlı temennisini söylemiş gibi
    aynen yunanla fransa temennisi ama bence patron almanya sonucu o belirler
    BURADAKİ PAYLAŞTIĞIM GRAFİK- YORUMLAR YATIRIM TAVSİYESİ OLAMAZ ZARAR EDEBİLİRSİNİZ

Alıntı Originally Posted by EMİRDAĞLI Yazıyı Oku
    aynen yunanla fransa temennisi ama bence patron almanya sonucu o belirler
    Bi cacık olmaz bu işten; pala için mal verme fırsatı olur sadece..

Sayfa 360/996 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •