Sayfa 362/568 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462 ... SonSon
Arama sonucu : 4540 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Covitte artış varmış. İzlemek lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    ABD'de resesyon bitti gözümüz aydın.
    Dj iron 460-470 üstü kalırsa diğer Steel endekslerini yukarı çeker. Onun grafiği önemli.

3.  Alıntı Originally Posted by Vtuncee Yazıyı Oku
    Neden böyle dediniz fedoramca ?
    Bir gelişme mi var?
    Down %2.5 a geliyor , demirlere bakmadım bile muhtemelen şimdi %4 , %5, canımız sıkılmasın Kinaye yaptım ...

4.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Yani abi aracı kurumların beklediği gibi kar gelmiş olsa 6 tl rahat alırız diyorsun üstü olursa kar beklentisinde rakam yükselir mi
    6 bence zor big ... 2022 son iki çeyreği aracı kurumların beklediği gibi geldiğini varsayalım yılı 16 milyar kar ile kapatır ... o da hisse başı 4,57 yapar ... işte ordan da 4 tl alsak bence iyi ... 2023 ün belirsizliğini ( hem sektörün durumu hem de seçim nedeniyle ) de ekleyince şirketin ihtiyatlı gitmek isteyeceğini düşünüyorum ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,451
     Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Down %2.5 a geliyor , demirlere bakmadım bile muhtemelen şimdi %4 , %5, canımız sıkılmasın Kinaye yaptım ...
    Allah iyiliğini versin..Bizde bir şey var zannettik.. .. Bu arada benim kar beklentim 3,3 milyar civarı..Benim için 2,5 milyara kadar sorun yok..Hisseden beklentim 26 üstüne oturması..Ama bilanço ne gelirse gelsin bence diplere yakınız..dediğim gibi bu ay sonu yada gelecek ayın ilk haftası 28-29 beklentim var. İşlerin iyi gitmediği belli ...Ama bence fiyatlara girdi..Enflasyon nedeniyle zaten her gün kayıp...Çİndeki cevher fiyatı düşüşüne yine bu haft iyi dayandılar..Bu benim için ilk gösterge.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,451
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Dj iron 460-470 üstü kalırsa diğer Steel endekslerini yukarı çeker. Onun grafiği önemli.
    Üstta bizimle korele değiller artık.. ABD ekonomisi AB ye göre gayet iyi durumda... Bizde sektörel olarak özellikle AB ye ihraç eden şirketlere ve iç piaysaya mal veriyoruz.Rus çeliği demirlere zarar veriyor..Bu net..Bu durmadan kesin bir toparlanma zor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,451
    FAVÖK marjının ciddi düşüş yaşaması aslında en istenmeyen durum olur... Burda herkes kara odaklanmış ama 3.çeyrek değil aslık 4. çeyrek önemli..Zira fiyata tam olarak girmeyen o çeyrek.FAVÖk marjı bu açıdan önemli...Satışların azalması ya da artması net kara direk etki etmeyebilir..Çünkü satılan malın maliyeti yükseldi.Burda en önemli veri FAVÖK marjı olacak.

8.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Arçeliğin bu ciro ile kar etmemesi büyük fiyasko, temmzuda dolap aldım, 17 bin lira, abi gecen sene 5 bin liraydı bu dediler. Patron şirketi bir şekilde kendini korumaya almış. Sene sonu farklı bir bilanço açıklar.
    Çok ciddi finansman gideri var sene sonu da bilanço farklı gelmez abi

Sayfa 362/568 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •