Sayfa 363/1002 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. viop böyle tavandan kaparsa, tarihteki en yüksek margin call oluşucak. çünkü long kadar short da var.
    yarın shorterler teminat tamamlamak için pozisyon kaparsa bu borsa en az bir gün daha tavan olur.
    ayrıca emeklilik fonları da alamamış olur.
    bune böyle ya!!!!
    piyasa değil, konserve kavanozu....

2.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Maalesef her şey her mağduriyeti her felaket unutuluyor,
    İnsan unutuyor!
    Evet maalesef unutuluyor....
    O yüzden de bu acıları, tekrar, tekrar ve tekrar yaşayacağız maalesef...
    Sonra "Kader" deyip geçeceğiz...
    Aptallığımıza ve açgözlülüğümüze mazeretimiz bu oluyor her zaman..

Umarım toplumun eğitim ve ahlak düzeyi yükselir...Ve bu acıları bir daha yaşamayız...
    Son düzenleme : Karatay; 15-02-2023 saat: 16:31. Sebep: Düzeltme

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,338
     Alıntı Originally Posted by kahırlı Yazıyı Oku
    4 milyon yatirimcinin en az 3.9 milyonu enkaz yagmalayan tiplerden farksiz
    o yuzden beter olsunlar kardesim, herkes hakettigini bulur
    kimseye gozyasi dokecek halimiz yok
    Sn Kahırlı , su-i zan da bulunmak istemem kimse hakkinda.Taninamadığımız insanlardan helallik istemekde zor.Sanirim o yüzden garezlerim hep kendi sevdiklerime oldu.
    Beşeriz hepimiz . iyimiz kötü,kötümüz iyi olabiliyormuş.
    Bir başkası hakkında birşey diyemem,ama benim hakkım kimseye geçmemişdirde...olaki geçti,kendi adıma sizlere (size ve diger tum yatırımcılara)helal olsun.

Ben kendi halinde arasıra buraya cansıkıntısından yaziyorum.
    şu an para borsa vs düşünmem zor eşimin odasındayım ve önünde 10 kol bacak dokusu var.depremde ampute olanlarin .
    ben şindiye dek hastalik teşhisi için dokulara baktiğı sanıyordum öyle değilmiş.

varsa bende hakkı olan helal etsin.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    borsada pislik yapmak serbest ama sadece yukarı yönlü...ulen tebrik ediyorum ilgili kurumları işte piyasa ahlakı böyle sağlanır...hükümet batan müteahhitlerden sonra şimdi de batan spekleri kurtaracak...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

5. Hakikaten shortcular kalender oluyor. Batıyorlar hiç sesleri çıkmıyor. Hisse tayfası ve kredili işlem yapan bebeler nekadar zirlak ağlak çıktılar. Piyasadan istediklerini alınca hepsi sus pus oldu . Kanlı para diye ortalığı ayağa kaldıran tipler şimdi shortculari batırmak vatan görevi diyor. Menfaat dünyası tüm felaketleri unutturuyor.

6.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Aç köpek senden başka buraya pozisyon yazan varmı böyle günde çıkmışın akıl veriyorsun tokatın gülü...
    Takılma Allah aşkına, gerek yok.

7.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Şahsen küresel borsalarda sp500 de max. 4300 beklerim.Sonra aşağı sert düşüş...Temmuzda 1.32 dolar iken ayrıştık.Ama makroya bakalım; enflasyon %50 olacak gibi. Mevduat 30 u geçmiş..ve Seçim var..ve 3 dolar kallavi...

Yabancının yerinde olsam son 8 hafta yaptığı gibi agresif satarım.ve sabit kurdan dolar alırım...Küresel düşüşe BIST100 nasıl uyar?..

Para çıksa,yabancı satsa bile koca ralliler oldu(2020-22 de)..Ama bu çekincelere dikkat...

Depremin olası maliyeti 84 milyar dolar diyor Bloomberg. İnsani kaybımızın yanında bunları konuşmak utanç verici ama böyle de bir gerçek var.

Ocak enflasyonu bile tahminlerin çok üstünde gelmişti.

Bu durumda %50'de kalır mı diyorsunuz enflasyon?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Görüldüğü gibi Ödünç Pay Piyasasında tabloda açık kalmamış, iyiki de yasaklanmış ve kapanmaya zorlanmış, yoksa bugün oylum oylum selvi boylum olurlardı! Hatta açık olsaydı panik kapanma alışlarıyla tavanlar daha erken saatlerde gerçekleşirdi! ama Viop30 ve Pay Vadelilerde shortçu katliamı var gene!
    Son düzenleme : berkimcans; 15-02-2023 saat: 16:27.

Sayfa 363/1002 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •