Sayfa 364/588 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon
Arama sonucu : 4699 madde; 2,905 - 2,912 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.

Borsada da çok geçerli bir söz.
    Bazı hisselerin fiyatlarının uzun süre baskılandığı çok görmüşüzdür. Allah Allah niye bu kadar ucuz nasıl olur, acaba bilmediğimiz hesap edemediğimiz bir durum mu var? dediğimiz çok olmuştur. Mesela yakın zamanda SISE 8 liralarda idi. Alttan üstten yandan hesap ediyorum çok ucuz neden diyordum? Bir kaç ayda yürüdü ve 15 lerde.
    Böyle işte.
    EGSER de böyle olacaktır diye bekliyoruz.
    Demek ki sadece ucuz olması yeterli değilmiş. Bazı şartların da oluşması gerekiyor.
    Spekler yeterince toplayamamışsa demekk ki .

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.

Borsada da çok geçerli bir söz.
    Bazı hisselerin fiyatlarının uzun süre baskılandığı çok görmüşüzdür. Allah Allah niye bu kadar ucuz nasıl olur, acaba bilmediğimiz hesap edemediğimiz bir durum mu var? dediğimiz çok olmuştur. Mesela yakın zamanda SISE 8 liralarda idi. Alttan üstten yandan hesap ediyorum çok ucuz neden diyordum? Bir kaç ayda yürüdü ve 15 lerde.
    Böyle işte.
    EGSER de böyle olacaktır diye bekliyoruz.
    Demek ki sadece ucuz olması yeterli değilmiş. Bazı şartların da oluşması gerekiyor.
    Spekler yeterince toplayamamışsa demekk ki .
    Sn.playmaker çok haklısınız.
    Ancak bu tahtada bir spekülatör değil bir MANİPÜLATÖR ümüz var malesef.

Alıntı Originally Posted by Gogos Yazıyı Oku
    Sn.playmaker çok haklısınız.
    Ancak bu tahtada bir spekülatör değil bir MANİPÜLATÖR ümüz var malesef.
    Manipülasyon var ise bilgileri SPK ya bildirebilirsiniz.
    Yazdığınıza göre farkı biliyorsunuzdur zaten.
    Spekülasyon suç değil manüplasyon suçtur.
    Fiyatı etkileyecek gerçek dışı haberler yaymak veya gerçek olan haberleri gizlemek suretiyle fiyatlar üzerinde etki edilmiş olması gerekiyor. Böyle bir durum tespit etmiş olsam direkt SPK ya gönderirdim.

Mesela şirket Avrupa birliği damping soruşturmasına dahil olmadığını gizledi deniyor.
    Hangi şirketlerin soruşturmaya dahil olduğu soruşturma evrakında yazıyordur ve ilgili firmalara yazı gitmiştir. Size gelmeyen bir bildirimden sorumlu olmazsınız. Şirket 13 Aralıkta açılan soruşturma için 20 Aralıkta işbirliğine hazır olduğunu bildirmiş, 21 Aralıkta da bunu KAP da duyurmuş.

Yani sosyal medyada, telegram gibi iletişim kanallarında önüne gelen, bilen bilmeyen herkes konuşuyor.
    Ben şirket patronlarını savunmuyorum. Aksine ben de iyi niyetli olmadıklarını düşünüyorum.
    Koç Sabancı İşbankası gibi şirketler hisse fiyatları düşünce ne yaptılar?
    Ve daha bir çok şirket hisse geri alım programı açıkladılar. Bu şu demek; benim hisselerim serbest piyasada ucuza alınıp satılıyor. Ben de hisselerimi bu fiyatlardan geri alırım.
    Nitekim Şişe 8 lerden 15 lere Keza SAHOL 9 lardan 15 lere yükseliverdi.

EGSER YÖNETİCİLERİ BURAYI OKUYORSA Kİ EN AZINDAN YATIRIMCILARLA İLGİLENEN BİR yetkili VAR, O OKUYORDUR. (Mehmet Baştaş, Yatırım ilişkileri Müdürü)
    Şirketinizin itibari için geri alım programı açıklayın kardeşim. Patronlarınıza iletiverin.
    9 Aylıkta kasada 100 milyonu nakit görünüyor. Döviz pozisyonu ise 186 milyon artıda. )

Hep bana hep bana ayıp oluyor. Bir sana bir bana

4. Bu hissede geri alım açıklaması şöyle dursun,
    Şu an takasta gözüküp halka açık olmayan hisseleri orada neden tutuyoruz , kafa bulandırmayalım , onları çekelim deseler yeter!
    Demediklerine göre, ısrarla neden tutulduğu da apaçık ortaya çıkmıyor mu?
    Ve kendi açımdan söylemek gerekirse en acısı;
    Norveç Hazine Fonundaki hisseleri gördüğümden beri
    Patronumuz Norveç Hazinesi olsa keşke diyorum.
    Dedirttiriyor!!
    Son düzenleme : Gogos; 17-01-2022 saat: 11:57.

5. yıllık.png

Ege Seramik özkaynak ve farklı kâr kalemlerine göre grafiği.
    Şirketin varlıklarının değerini %100 olarak ele alırsak bu değerin %57'si özkaynak. Yani kaldıraç seviyesi düşük.
    Net faaliyet kârı, esas faaliyet kârı, ve net dönem kârı kalemlerinin her birinin varlıklara göre oranı %20 üzerinde. Kârlılıkları özkaynaklara oranlarsak daha yüksek çıkar ancak ben en kötü şartlara göre baktığım için varlıkların kârlılığını kullanıyorum. Bazı şirketlerde bu değerlerin biri daha yüksek çıkarken biri düşük çıkabiliyor onlardan uzak duruyorum.
    Şirketin defter değeri 6,35 TL, hisse başına düşen net kârı 2,34 TL. Hisse senedi fiyatı ise son kapanışta 14,91 TL. Yani an itibariyle defter değerinin 2 katının üzerinde. Ancak ben yeni bilançoda ve sonrakilerde kârlılığını sürdürebileceğini ve defter değerini yükseltebileceğini hatta gelecekte şu anki hisse senedi fiyatını geçebileceğini düşünüyorum. Yine de piyasa fiyatının şu anki ederinden yüksek olduğunu göz önünde bulundurarak hisse senedi fiyatının düştüğü zamanlar olursa maliyet düşürmek amacıyla kenarda nakit tutarak bu şirkete ortağım. Çeyreklik verilere göre olan grafik aşağıda, onu da yukarda yıllığı anlattığım şekilde analiz edebilirsiniz.

çeyreklik.jpg

Benim paramı tuttuğum iki şirketten birisi Ege Seramik. Adettendir söyleyeyim yatırım tavsiyesi değildir.

6. Düşürerek sağ cep-sol cep ‘e devam ediyor.

7. Satan varsa buyursun.

Bu piyasada 15.00 (%4-5) kadar topluyor vatandaş.

Muhtemelen 2021 bilançosu netleşmeye başladı.

250 milyon civarı kar gelme ihtimali yüksek.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

8. Seans sonu Egeser Tavan mı yaptıracaklar?

Birileri bir yerlerden bir şeyler yazıyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 364/588 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •