Sayfa 364/819 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon
Arama sonucu : 6550 madde; 2,905 - 2,912 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,924
     Alıntı Originally Posted by COALX Yazıyı Oku
    1.6-1.8 aralığında yabancı çok mal sattı ... Alıcılarda emeklilik fonu başı çekiyor ...sn kentuf bu durum Hakkı'nda yorum rica etsem... Ytd
    230 milyon lot lazard fonu sattı denildi
    dündas üstünden verdiği mal
    zaten kıyamet orda koptu o malı verdikten kısa süre sonra piyasa bozuldu ama hisse dağılmadı
    bu malı karşılayanlar yüzünden baskı yapılıyor olabilir ?
    bu malı birileri karşıladı ?????
    neden özel emirle al gülüm ver gülüm olmadı da DİLLENDİREREK BU SATIŞ YAPILDI ???

lazard gibi bir fon sattığı söyleniyorsa bence aslında alıyordur

aldığı söyleniyorsa satmıştır

mesela davulla marta Telekom alıyordu6.5 tan . Telekom 3.5 lerde lazard satıyor dediler.
    bence hepsi asparagas önemli olan fiyat.

emeklilik fonu dediğin şey speklerin tahta yapıcıların mal parkı olarak kullandıkları yerdir.

hisse ucuz rasyolara geldi piyasa koşulları ve söylentiler yüzünden
    cds lerdeki gevşemlerle ykbnk 2026 eurobonları bir ara kuponu 60 larda idi 90 lara çıktı
    sırf burdan bile dipten olması gereken yerlerde tutarsızlıklar var

bunların hepsinin sebebi birilerinin aldığı yüklü pozlar kanısındayım
    .
    yoksa şuan piyasaya göre fiyatlaması yanlış yerde.
    piyasa biraz daha oturduğunda fiyatta dengeyi bulur.
    yalnız bu tarz büyüklüğe gelmiş şirketleri artık Ahmet hüseyin yapamaz
    black rock, lazard , jp morgan gibi büyük yatırım şirketlerinin tahtada alıcı olmaları gerekir.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,924
    dağılan mal toplam 500 milyon lot tahminim var.
    toplamı 1 milyar tl bile değil 250 milyon usd ye malı geri toplayabilirlerki bu fonlar için bu para çerez.

3. fatih tezcan twitter da hedef gösteriyor.

4. Teşekkür ederim sn kentuf

5. Ak yatırım emekli fonunun malını satıyor galiba.
    https://i.postimg.cc/Fz3NngZs/Ykbnk-16-11-2018.png

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,924
    kısa vade kim ne aldı sattı bence önemli değil
    ben aylık en iyi haftalık grafik bakıyorum
    baksın en iyi analist ne görüyor acaba

ben kan keder gözyaşı gördüm onlar başka şeyler görürler kesin.
    beni ilgilendiren kısım o olduğu için burdayım.
    yersen devam ediyor bence.

tahta orda para cepte delikanlı olan 1.57 altında bir haftayı gecik dip yapsında göelim ne kadar paraları değersiz diye söylüyorum
    aylardır yok düşmüşmüş. tahta he dese zaten ilk fiyat milletin maliyeti yetmez diyorum ondan bassın relax olsun. tabikine basacak güçte malı kaldıysa. Dün piyasa eksi olduğunda verirken arkası gelmedi nedense ters manyellere başlaması artık verecek malları kalmadığını gösteriyor. Bundan sonra verdiği o malı nasıl alacak onun hesabında.
    oda basit çokk basit alırsın millet yoll leş dolu aldığın her yerde verir millet. ahahahahaha

koca yapı kredide böyle şeyler olmaz tabii büyük ağalar o toplara bakmazlar bile hayal alemindeyiz 1.5 milyar lot alan tahtada 15-20 milyon lot neki. sende bende forumda o kadar olsun diyelim. diğer o 400 -500 milyon kime gitti o zaman. Basan mı karlı alanmı zaman içinde göreceğiz. Heralde böyle bir şey olursa bırakın 3 fk yı 1.50 fk ile veya gelecek sene düşen karlarla en kötü gine 6 fk altından banka kağıdı almış olacağız.

grafikleri yabancı bizim baktığımız usd bazlı şekilde görüyor. Hiçbir yabancı fona böyle dipte dibelenen tahtayı satamazsın. Dışardan batmış görünüyoruz. Yabancının sana pahalı yerde almasının sebebi işlerin düzelmiş dengeye oturmasından dolayıdır. Şuan usd bazlı bakın ve kendinizi londrada bir ofise ve manhattan da bir ofiste düşünün bu kağıdı alırmısınız. Almazsınız ama tahta aşağıda bir ters omuz baş omuz bir fincan bir kulp bir baş döt atar alırsınız ama ahahaha.

yabancının durumu bu.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,924
    Tahtalarda değişmeyen şey biraz ciddi mal yapmaya başla hemen ayının biri çıkar çakar
    bkz ereğli zamanında
    adamın biri karı almış binde birini çekmiş basmışlar
    çekmişler aşağı adam yüzde birini çekti tahtadan derken %2 yazıyor tahta fırlıyor
    biz buna yersen modu diyoruz işte.

binde birler , onbinde birler %1 %2 ler piyasanın geldiği zamana göre büyük rakamlar veya ufak rakamlar olabilir.
    şuan iş yat menkul değerler ben kısa donla iken ciddi bir miktarını almıştım derinliğine göre . aldım dört gün taban kitledi. sattım onbir gün tavan kitledi o gün bugün on bir gününde altına gelmedi. O gün şunu öğrendim tahta yapıcının malının ne kadar değerli olduğunu.

düşünsene satıyorum aynı saniyler de alım başlıyor ve on bir gün tavan çekiyor tahta.

onun için basit esnaf matematiği yapacaksın.

gelmiş yapı kredi bankası 1.60 a . tahtadan 1 milyon lot mal çekiyon 1.6 milyon tl yapıyor. ( 300.000 usd)
    Bir daire parasını bırakın bugün bir sıfır jeep fiyatı

on milyon lot çeksen 16 milyon tl ( 3 milyon usd ) -- bu kadar mal alırsan yapı kredinin bin ortağından biri durumundasın.
    bir bina parası ediyor etmiyorki. yapı kredi alınca nelere ortak oluyorsun.

biraz daha düşermiş hatta çok düşermiş varmış düşsün efendim düşmesin diyenmi var ?
    bizde fabrikayı bacası fiyatına almaya çalışıyoruz zaten.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,924
    şirket bu kelimeyi aktif kaliteyi çok kullanır oldu. Gökhan Erün dışında kimse yazılı açıklama veremez bence bilanço notlarından.

'''Temel bankacılık faaliyetleri desteğiyle gerçekleşen güçlü performans Yılın ilk dokuz ayında Yapı Kredi toplam gelirlerini, hem ücret ve komisyonlar hem de net faiz gelirlerindeki çift haneli büyümenin desteği ile geçen yılın aynı dönemine göre %44 arttırmıştır. Diğer yandan, gider yönetiminde devam eden sıkı disiplin %24,5’lik enflasyona karşı %13’lük gider büyümesi ile kendini göstermiştir. Böylelikle, gider-gelir rasyosu 762 baz puan iyileşme ile %33,3 seviyesine gerilemiştir (9 aylık döneme ilişkin gelirde karşılıklar için kapılan kur değişimi koruması kaynaklı düzeltme yapılmıştır). Üçüncü çeyrekte enflasyona endeksli tahvillerin getiri hesabında kullanılan enflasyon oranın %9,3’den %16’ya revize edilmesi net faiz gelirlerini yukarı yönlü olarak desteklenmiştir. Diğer yandan Banka’nın aktif kalitesine odaklandığı bir dönemde gerçekleştirdiği ihtiyatlı ve konservatif yaklaşımı sonrasında toplam karşılıklarda yüksek oranlı artış meydana gelmiştir. Tüm bunların sonucu olarak, Banka’nın net kârı geçen yılın aynı dönemine göre %31 oranında artış göstermiş ve maddi özkaynak kârlılığı rasyosu %14,3’e ulaşmıştır.''

Sayfa 364/819 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •