Sayfa 368/1032 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468868 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 2,937 - 2,944 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by lidya Yazıyı Oku
    Sayın TH, satmayı düşünüyormusunuz? Sıfırlama riski var mı?
    Hayır satmayı düşünmüyorum. Bekleyeceğim. Ne artıracağım ne de azaltacağım elimdeki pozisyonu. Sıfırlama yani bankanın batma riski doğal olarak mevcuttur ama çok cüzi bir risktir bu, her şirkette olduğu gibi bu şirkette de mevcut böyle bir risk.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku
    2008 krizinde tepe 9,16 dip 2,61 1/3,5 düşüş olmuş...
    2013 tepe 20,46 1/3,5 5,84 oluyor sanırım..
    Dip yok şurası yok burası diye diye iniyoruz aşağı...

Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Temettülerden arındırılmamış rakamları kullanmak lazım. 2008 krizinde tepe 12.20, dip 3.18 idi. Dolar bazlı dip 1.85 dolar idi 2009 Martında yaptığı dip itibariyle. Dediğin gibi dip şurasıdır diyemiyoruz, göçtükçe göçüyor hisse. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Defter değerinin %28'inden işlem görüyoruz. Piyasa hisseye "batık" muamelesi çekiyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Ziraat, Halkbank, Vakıfbank ve Kalkınma Bankası artık Hazine ve Maliye Bakanlığının ilişkili kurumları oldu. Bunun tercümesi, istenilen şekilde bu bankaların kullanılabileceğidir, isterlerse arpalık olarak da kullanabilecekler, bu bankaların zarar yazmaları istenirse pekala zarar yazacaklar. Tüm potansiyel kötü gelişmeler gerçekleştiği gibi hiç kimsenin aklının ucuna gelmeyen negatif gelişmelerden de nasibimizi aldık. Yarısı halka açık olan, sermayesinin 3 te 1 i yabancıların elinde bulunan Halkbank artık tamamen bürokratların kontrolüne girmiştir ve onların keyfi nasıl isterse öyle performans gösterecek bundan sonra ve hiç kimse de itiraz edemeyecek. Yalnız bunu ayıplıyorum. Borsada işlem gören, yarısı halka açık olan bir bankanın böyle bir muameleye tabi tutulmaması gerekirdi. Bankanın %49 hissesine sahip olan yatırımcıların hakkı resmen gasp ediliyor. Böyle bir durum ne serbest piyasa ile ne hakkaniyetle ne de hukuk ile bağdaşmaz.

4. Bunların elinde devletin %100 sahibi olduğu Ziraat Bankası gibi TR'nin en büyük kamu bankası varken Halk ve Vakıf'ı da kendi amaçlarına alet etmeleri kabul edilemez. Neden bu cihete gittiklerini de anlayabilmiş değilim. Acaba TR'nin en büyük bankası Ziraat yetersiz kaldı da o yüzden mi Halk ve Vakıf da dahil edildi? Böyle bir şey pek mümkün gözükmüyor.

5. Son 5 işgününde 8.11-6.14 hareketine şahit olduk ve 6.16 dan kapattık. 5 günde %25 düştük. Dolar bazında 1.27 dolar ediyor hisse fiyatı, artık tarihi dipteyiz. Bankanın piyasa değeri 1.5 milyar dolardır. Hisse başına defter değeri 22 tl iken bugünkü kapanış 6.16 oldu yani hemen hemen DD'nin 4 te 1 inden kapattık. Hisse çöp seviyesinden işlem görüyor ve bana göre artık bu bankanın kamulaştırılması gerekiyor. Devletin sahip olmadığı %50 ye yakın hissenin ederi sadece 750 milyon dolardır.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Temettülerden arındırılmamış rakamları kullanmak lazım. 2008 krizinde tepe 12.20, dip 3.18 idi. Dolar bazlı dip 1.85 dolar idi 2009 Martında yaptığı dip itibariyle. Dediğin gibi dip şurasıdır diyemiyoruz, göçtükçe göçüyor hisse. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Defter değerinin %28'inden işlem görüyoruz. Piyasa hisseye "batık" muamelesi çekiyor.
    Bugün dayanamadım aracı kuruma gittim . Nedir bu bankaların durumu özellikle halkbankin battida bizemi haber vermiyolar dedim. Aynen senin dediğini sordum fiyatlama batik fiyatlamasi böyle bir risk varmi dedim . Abi çok iyi maliyetin var malları kaptırma dediler. Vallaha tırstım. Bunlar ne zaman böyle dese hep tersi oluyor. Yukarı tepki verdikçe 3 de bir mallı cik aşağıdan yerine korsun. Dusmezsede 3 de 2 mal ile yola devam edersin dediler . Adamlardan halkbankin bilancosuyla ilgili detaylı rapor istedim. Adamlar bana trade yap maliyeti düşür dediler ya.sonrada istanbul merkezden biri aradı internette olan bilgileri verdi.

7. 17.5.2013 tarihinde hisse gün içi tarihi zirve olarak 21.80 i gördü. O zamanki dolar kurundan 12 dolar ediyordu ve 1.25x12=15 milyar dolarlık bir piyasa değerine tekabül ediyordu. Zamanı 5 sene sonrasına günümüze aldığımızda piyasa değerimizin %90 eriyip 1.5 milyar dolara düştüğüne şahit oluyoruz. Ha bu arada son 5 senede özkaynaklar 15 milyar tl artış göstermiş yani bugünkü kurdan kabaca 3 milyar dolar ve bu da cabası oluyor. Bir elimizde en tepeden günümüze son 5 yılda 15 milyar dolardan 1.5 milyar dolara inerek %90 erimiş bir piyasa değeri var, diğer elimizde de son 5 senede 3 milyar dolar artış göstermiş olan özkaynaklar. Masada da 1.5 milyar dolar ancak eden güncel piyasa değerimiz bulunuyor.

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    17.5.2013 tarihinde hisse gün içi tarihi zirve olarak 21.80 i gördü. O zamanki dolar kurundan 12 dolar ediyordu ve 1.25x12=15 milyar dolarlık bir piyasa değerine tekabül ediyordu. Zamanı 5 sene sonrasına günümüze aldığımızda piyasa değerimizin %90 eriyip 1.5 milyar dolara düştüğüne şahit oluyoruz. Ha bu arada son 5 senede özkaynaklar 15 milyar tl artış göstermiş yani bugünkü kurdan kabaca 3 milyar dolar ve bu da cabası oluyor. Bir elimizde en tepeden günümüze son 5 yılda 15 milyar dolardan 1.5 milyar dolara inerek %90 erimiş bir piyasa değeri var, diğer elimizde de son 5 senede 3 milyar dolar artış göstermiş olan özkaynaklar. Masada da 1.5 milyar dolar ancak eden güncel piyasa değerimiz bulunuyor.
    Bu şu demek sayın TH. karşılaştığımız durum kesinlikle ekonomik değil, tam bir siyasi BASKILANMA Rusya'ya S-400 ve İranla Petrol alış verişi üzerinden hesaplaşma. Cezalandırma. Bir operasyon bu. Başka hiçbir izahı yok. Selamlar...
    Son düzenleme : Ayan; 16-07-2018 saat: 22:17. Sebep: ek

Sayfa 368/1032 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •