Sayfa 369/392 İlkİlk ... 269319359367368369370371379 ... SonSon
Arama sonucu : 3135 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by Steso Yazıyı Oku
    Ab nin aldığı karar Arnavutluk için geçerli midir? 200 euro uzun vadede çok düşük gözükmüyor aslında ama yine de kötü oldu. Tabi bizim için geçerliyse ve karar uygulamaya konulursa.
    Macaristan borsasında satıyor, Macaristan da AB üyesi. 200 Euro rakamı çok düşük değil ve en uygun yenilenebilir enerji şirketi yine Ayen ama hisse çok primli olduğundan düşüşün sert olması normal. Bir yerde dengelenme olur ve sonrasında muhtemelen 1.25 milyar TL’yi aşacak net kar ve 2.5 milyar TL’yi aşacak favök fiyatlanmaya başlar diye düşünüyorum.

2. https:/hupx.hu/en/ sitesi elektrik 8 Eylül için oluşan fiat 4.81 euro....Nasıl 2 euro imiş.

3. Düşüşü şubattan beri Ayen toplayan bir grubun içindeki bazı kişilerin mal satmasından kaynaklı..Düşüşü tetikleyen Gedik te mal taşıyan bir grup..

satan satar.. değil 200 euro 100 euro/mwh bile tavan fiyat konsa şu fiyattan AYEN alır yürür..
    2017 de Arnavutluk yatırımı yapılırken toptan elektrik MWH ı 35 euro/mwh tı...

5. [QUOTE=balina;6087260]Düşüşü şubattan beri Ayen toplayan bir grubun içindeki bazı kişilerin mal satmasından kaynaklı..Düşüşü tetikleyen Gedik te mal taşıyan bir grup..[/QUOT

tahtayı yapan grup 8 - 18 tl yükselişindede beklenmedik satış yedi idi 14 tl lere burdada kar realize yapıp kaldıgı yerden devam eder 14-33 tl %100 yapmış %50 geri alsa 21-23 arası iyi maliyet yerleri ytd..

Sene sonuna kadar yapılan ikili anlaşmanın fiyatları nasıl diye şirkete mail attım. Güncel fiyatlardan etkileniyorsa iyi yoksa düşükten sabitlendiyse o da kötü.
    Yurtdışında olduğumdan arayamadım müsait olan birisi bilgi alabilirse güzel olur.

7.  Alıntı Originally Posted by da12knes Yazıyı Oku
    Sene sonuna kadar yapılan ikili anlaşmanın fiyatları nasıl diye şirkete mail attım. Güncel fiyatlardan etkileniyorsa iyi yoksa düşükten sabitlendiyse o da kötü.
    Yurtdışında olduğumdan arayamadım müsait olan birisi bilgi alabilirse güzel olur.
    Şirket anlaşma şartları halkında bilgi vermez, faaliyet raporları ve bilançolardan çeyreklik ortalama satış fiyatı çıkarılabilir sadece. Benim herhangi bir hesabım yok ama bilançolarda görünen zaten sıkıntı yoktu. Bu son düzenleme önerisi kabul edilirse bu seneyi etkilemez, gelecek sene ise özellikle 2023 Q1’de belki de 1 milyar TL üstü net kar edilmesi gibi fantastik durum ihtimalini ortadan kalkar. Şirket zaten çok güzel Favök üretiyor, bu şekilde borçlarını temizlerse gerçekten ilginç bir noktaya gelebilir. Gwind’e göre gerçekten çok ucuz, Aydem ise borçlu yapısı ve HES ağırlıklı portföyü ile bence pek cezbedici değil. Bir de yurt dışında fiyat sınırı gelse bile yurt içindeki sınırın 2.5 katı olması da Ayen için ekstra cezbedici durum. Yurt dışı santralleriyle ünlü Aksen ile cari veya prospektif FD/Favök karşılaştırması yapınca ondan da ucuz. Şu anda tahtada olanlar Q1 bilançosu sonrasında olduğu gibi tamamen spekülatif hareketler, ama Q2 bilançosu sonrası gelen fonlar belki bu durumu bozabilir.

Sayfa 369/392 İlkİlk ... 269319359367368369370371379 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •