Sayfa 37/602 İlkİlk ... 2735363738394787137537 ... SonSon
Arama sonucu : 4811 madde; 289 - 296 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

Seçimde iktidar değişikliği olacağı için gidiyor diyen çok bilmis vardı.
    Ne dedik borsanın kendi dinamikleri var bu işin siyasetle ilgisi fazla olmaz
    Ben şimdi desemki bu düşüşler iktidar değişikliği olmuyacagina işaret ediyor .böyle saçmalık olmaz borsa ve işleyişi bu kadar basite indirgeyen boş bos yazar .
    yt.tv.degildir
    Sagliklar

2. HALKB son 2 ayda 4.5 TL den 16.64 e kadar çıktı. Bu arada hem VAKBN hem HALKB öyle bir aşırı alım bölgesine girdi ki günlük bazda 4 standard sapmaya dayandık yani %99.99 un da ötesine girmeye başladık. Öte yandan RSI de 100 e dayanmak üzereydi. Eh her gün arka arkaya 12 gün tavan çekersen olacağı budur. Bütün bunların tercümesi A) kabaca 50 yılda 1 gerçekleşen, türden ve B) çok ciddi spekülasyonların döndüğü bir ortamın içinde olduğumuzdur. 4.50 - 16.64 hareketini yapan HALKB inanılmaz bir performans gösterip tepelerden çok güzel bir çıkış fırsatı sundu. Bu fırsatı değerlendiremeyip 13-16 aralığından çıkma becerisini gösteremeyenler iğneyi başkalarına çuvaldızı da kendilerine batıracaklar.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Türkiye çok garip bir ülke. Hem insanları garip, hem de ülkenin kendi iç dinamikleri. Mantık burada ön planda değil. Ülke son yıllarda müthiş bir ekonomik krizle boğuşuyor ama piyasada müthiş oranda serseri para mevcut. Örnek vereyim: Geçenlerde elektronik ortamda icradan satılan 50 dönümlük bir tarlanın satışına katıldım. Tarla büyük bir ilçeye 15 km mesafede ve ana karayoluna 200 metre cephesi var. Lokasyonu hoşuma gitti, bilirkişi raporuna baktım o da cazip geldi, metrekareye 50 TL değer biçilmiş. 2.5 milyon TL muammen bedel.
    İhale sonucunda 15 milyona satıldı burası yani bilirkişi raporundaki rayicin 6 katına, teklif vermek için benim kafamdan geçenin 3 katına. Şaştım kaldım. İşte bu serseri paralar gayrimenkul piyasasında olduğu gibi borsadaki ciddi spekülasyonlarda da kullanılıyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

TRENDcigim sagolasin, hicccc okumaya kalkma.

Sadece benim yazdiklarima ve bir sonraki mesajlara bak su beni baskasiyla karistirdigi "erken secim" iftirasini nasil cevirmeye calisiyor. Agzin acik kalir.

Bor noktayi belirteyim izninle. Her ne kadar toplum icinde "Pskiopat" kelimesi kullanilsa da asil kastedilen "Sosyopattir" psikolojide. Psikopat akilli olanina deniyor, garden variety hukumet trollerinden cikmaz.

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Ben şimdi desemki bu düşüşler iktidar değişikliği olmuyacagina işaret ediyor .böyle saçmalık olmaz borsa ve işleyişi bu kadar basite indirgeyen boş bos yazar

Kac kere ayni seyleri yazalim sana da. Bankalar ekonominin aynasi. Ben 10 senelik trendden bahsediyorum, sen 3 gunluk dususten aklinca karsilastirma yapmaya calisiyorsun.

Bu grafiklere bak. Onu yapanin adi var.

O 10 senelik trendlerini cizdiren; 8 milyar euro verip Garanti'nin yarisini alan Ispanyollara oteki yarisini 1 milyar euroya aldiran; ekonomimizi batiran; banka ve sermaye piyasasi dusmani gidiyor. Piyasalar da fiyatliyor. Arada borsaya dolari dizginlemek icin enjekte yapilmasi, savas cikmasi, Rus parasi gelmesi, kaldirac vs operasyonlari yapilmasi uzun vadeli trendlerini degistirmez. Piyasa yapicilari hukumet degisimi ile mallarina alici gelecegini biliyor.

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Seçimde iktidar değişikliği olacağı için gidiyor diyen çok bilmis vardı.
    Ne dedik borsanın kendi dinamikleri var bu işin siyasetle ilgisi fazla olmaz
    Gozumuzu aciyoruz %20 hissede, %30 dolardan yemisiz 2 gecede birsi gorevden alindi diye. Her konsutukca herifler hem borsaya hem kura %10 %15 sokuyor senelerdir. S400 konusunda 50 kere bastilar. Aklamak icin "siyaset yok" diye aklimizla dalga gecmenin alemi yok.

Goldas'ta herifler seni de dolandirmis. Otorite senelerdir sabikali olan batik sirkete 40 milyon lot bedava hisse verdi. 6 ay satamama sarti olmasina ragmen bu lotlari ustunuze bosaltti.

1 sene gecmeden 80 milyon lot daha verdiler. Bunlari da ustunuze bosaltip kottan atildi. Sedap Peker'in de soyledigi gibi otorite komisyon alip yatirimciyi dolandiriyor. Kokusmusluk artik ayyuka cikmis.

5000 lot Goldasini satmak icin senelerdir forumlarda dolaniyorsun. Hala savunmaya calismak icin gercekten "spesiyal" olmak gerekiyor.

7. https://www.hisse.net/topluluk/showt...47384&page=775

gönderi 6198

TH sende gelmişken şuna bir cevap yaz tabii yazabiliyorsan.

Yerim senin haklı oluşunu;

GSRAY da ocağına incir ağacı diktiğin yatırımcılar hala beddua ediyor

HALKB de yaptıklarına değinmiyorum bile

Daha fazla boş yapmayın buralarda seni de üzerim bak.

Orada yazanlardan sonra burada yazı yazacak millete akıl verecek en son kişi sensin.

Mesela Sayın Kızıldağ gelsin burada bildiklerini yazsın.Bakalım ne oluyor.

Bir anlatsana 2. tahsisliden sonra 2 TL olur dediğin HALKB 15 olunca seninde devreler yandı mı?

Benim tersim pistir Herkes hak ettiğini alır. Siz ikiniz insanlığı öğreneceğim en son kişilersiniz.

Size girdiğiniz kul hakkı yeter. Şimdi her ikinizinde yolu açık olsun.

Siz yatırımcıyı balık hafızalı sanmaya devam edin.

Özellikle yeniler buradan medet umacaklar yazdıklarımı iyi okusun.

Bugünden sonra benden günah gitti. Kuş gibi hafifledim kuş gibi rahatım artık.

Bu işlere bundan sonra zaman harcamam.

Ben burada ne yaptımsa çoğu zaman mecbur kalarak istemeye istemeye sırf yatırımcıyı korumak için yaptım.

Yoksa bana ne bu kişileri kayda bile almam bana da etkileri sıfır.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 18-09-2022 saat: 12:09.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Hisse net yönetiminden de özür dilerim.Bu zamana kadar hep sustum bu kişilerin hisse net tarafından korunduğunu düşündüğüm için! bana yazacaklarımı yazdırmazlar diye düşündüm ceza alırım diye düşündüm. Ama yanılmışım. Kendilerinden özür dilerim.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 37/602 İlkİlk ... 2735363738394787137537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •