Sayfa 37/341 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon
Arama sonucu : 2723 madde; 289 - 296 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

Alıntı Originally Posted by kayhankaya Yazıyı Oku
    şirket haber gönderecek şu tarihten itibaren aracı kurumunuza gidin ve hisselerin tamamını şu yatırım şirketinde şu hesaba virmanlayın diyecek, virman sonrası parayı hesaba yatıracaklar
    kardeş yanlız ben ne genel kurula katıldım nede bir yere imza attım tutanaklarda okuduğuma göre ben yanlış anlamadıysam sadece ret oyu verenlerin hisselerine ayrılma hakkı verilecek gibi yoksa benmi yanlış biliyorum benmi yanlış anlamışım

kısacası kardeş hissesi olan herkes ayrılabilecekmi

2. Aynen sadece kurula gidip yerinde fiziken katılan veya vekilince gidilen veya e kuruldan girerek ret oyu verenler yani kap a bakın hazirun cetcelinde ismi bulunan ve ret oyu verenler ayrılabilir.

anlaşıldı biz resmen boku yemişiz eee hata bizde kuru kuruya yatırım yapıp takip etmezsek olacak buydu eyvallah kardeş bilgi verdiğin için teşekkür ederim

4. Maddi Duran Varlık Satımı A+ A-
    Özet Bilgi
    Taşınmaz satışı hk.
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Maddi Duran Varlık Satımı

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Evet (Yes)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    06.07.2018

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği
    Gayrimenkul

Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü
    İstanbul Şişli Mecidiyeköy, 3.671,64 m2

Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi
    06/07/2018

Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı?
    Evet

Toplam Satış Bedeli
    125.252.896 TL (Kdv dahil)

İşlem Bedelinin Ortaklığın Yönetim Kurulu Karar Tarihinden Önceki Altı Aylık Günlük Düzeltilmiş Ağırlıklı Ortalama Fiyatların Aritmetik Ortalaması Baz Alınarak Hesaplanacak Şirket Değerine Olan Oranı (%)
    %83,69

Satış Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%)
    %49,33

Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%)
    %5,57

Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%)
    %59,11

Satılan Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Kayıtlı Değerinin Aktif Toplamına Oranı (%)
    %5,57

İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%)
    %163,07

Satış Koşulları
    Diğer (Other)

İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih
    Genel Kurulda tamamlanacaktır.

Satış Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi
    Olumlu

Elde Edilen Maddi Duran Varlık Satış Karının/Zararının Tutarı
    Genel Kurulda belirlenecektir

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği
    Genel Kuruldan sonra belirlenecektir

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi
    ---

Karşı Taraf
    Emel Yeşil Küçükçolak

Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır?
    Evet (Yes)

Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği
    ilişkili taraf

Varsa İşleme İlişkin Sözleşme Tarihi
    -

Önemli Niteliklteki İşlem Kapsamında Kullandırılacak Ayrılma Hakkı Fiyatı
    0,46

Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi
    ---

Değerleme Raporu Düzenlendi mi?
    Düzenlendi (Prepared)

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni
    ---

Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası
    13.08.2018 / 2018_109

Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı
    De-Ga Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.

Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar
    80,624,899.94

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi
    ---

Açıklamalar
    15.08.2018 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında;

06.07.2018 tarihli kararımız ile Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde, önemli nitelikteki işlem tanımına giren İstanbul İli, Şişli İlçesi, Mecidiyeköy Mahallesinde kain 1947 ada 100 Parselde kayıtlı gayrimenkul üzerinde inşa edilen İstanbul Tower 205 ismiyle maruf projede 7.ve 8.Katında yer alan 12 adet bağımsız bölümün 125.252.896 TL bedel karşılığında Emel Yeşil Küçükçolak'a satımının önemli nitelikteki işlem olarak değerlendirildiği 06.07.2018 tarihinde Kap'ta duyurulmuştur. Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar Ve Ayrılma Hakkı Tebliği uyarınca,

a) İşleme konu mal varlığının kamuya açıklanan son finansal tablodaki kayıtlı değerinin kamuya açıklanan son finansal tablolara göre varlık (aktif) toplamına oranı % 5,57

b) İşlem tutarının yönetim kurulu karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanan ortaklık değerine oranı % 83,69

olarak hesaplanmış olup, işleminin Tebliğ'in 6.maddesinin birinci fıkrasının (b) fıkrası çerçevesinde İşlem tutarının yönetim kurulu karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanan ortaklık değerine oranının %50'yi aşması nedeniyle söz konusu işlem Şirketimizce önemli nitelikteki işlem olarak değerlendirilmektedir.

Bu kapsamda; Tebliğ'in 10'uncu maddesi uyarınca Ayrılma hakkı kullanım fiyatı; işleminin ilk defa kamuya açıklandığı tarih (06.07.2018)'ten önceki, açıklanan tarih hariç olmak üzere, otuz gün içinde borsada oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması olan 0,46TL olarak hesaplanmaktadır.

Bu doğrultuda,

a. Söz konusu önemli nitelikteki işlemin Genel Kurul onayına sunulmasına, Genel Kurul Gündeminde ayrılma bedeli ve ayrılma hakkı kullanım süreci ile ilgili bilgilere Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar Ve Ayrılma Hakkı Tebliği uyarınca yer verilmesine,

b. SPK'nun "Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği" (II-23.1)'nin "Ayrılma Hakkının Kullanımı" başlığını taşıyan 9'uncu maddesinin 5'inci fıkrası hükümleri dahilinde Yönetim Kurulumuz tarafından, "ayrılma hakkı" kullanımları sonucunca Şirketimizin katlanmak zorunda kalabileceği "toplam maliyet" ile ilgili olarak 1.000.000TL "üst sınır" getirilmesine ve toplam maliyetin 1.000.000 TL'sını aşması halinde Genel Kurul kararı alınmış olmasına rağmen söz konusu işlemin gerçekleştirilmemesine, işlemden vazgeçilmesine,

c. Söz konusu sınırlama ile ilgili bilgilerin genel kurul toplantısı gündeminde yer almasına ve pay sahiplerinin onayına sunulmasına,

d. Yukarıda konu edilen sınır aşıldığı takdirde ve/veya mevzuat uyarınca şartların gerçekleşmemesi durumunda, anılan alım işleminden vazgeçilebileceği hususunun, söz konusu işleminin onaya sunulacağı genel kurul toplantısı gündem maddesinden hemen sonra gelmek üzere ayrı bir gündem maddesi olarak genel kurul toplantısı gündemine alınmasına ve pay sahiplerinin onayına sunulmasına,

e. Bu maddede bahsi geçen sınırlamalar ve/veya diğer şartlar hakkında işlemin görüşüleceği genel kurul toplantısına ilişkin gündemin ilanından önce ve her halükarda bu konularda Yönetim Kurulu Kararı alındığında derhal, Sermaye Piyasası Mevzuatı'nın kamuyu aydınlatma yükümlülüklerine uygun olarak, KAP'nda kamuya açıklama yapılmasına ve söz konusu sınırlamalar hakkında pay sahiplerinin bilgilendirilmesine,

Oy birliği ile karar verildi.

ÖNEMLİ NOKTA

b. SPK'nun "Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği" (II-23.1)'nin "Ayrılma Hakkının Kullanımı" başlığını taşıyan 9'uncu maddesinin 5'inci fıkrası hükümleri dahilinde Yönetim Kurulumuz tarafından, "ayrılma hakkı" kullanımları sonucunca Şirketimizin katlanmak zorunda kalabileceği "toplam maliyet" ile ilgili olarak 1.000.000TL "üst sınır" getirilmesine ve toplam maliyetin 1.000.000 TL'sını aşması halinde Genel Kurul kararı alınmış olmasına rağmen söz konusu işlemin gerçekleştirilmemesine, işlemden vazgeçilmesine,

5. 1 AY SONRA YAPILAN YGYO OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI

Açıklamalar
    10.09.2018 tarihinde gerçekleştirilen Şirketimiz Genel Kurul Toplantısı'nda, 13 no'lu gündem maddesinde, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde, önemli nitelikteki işlem tanımına giren İstanbul İli, Şişli İlçesi, Mecidiyeköy Mahallesinde kain 1947 ada 100 Parselde kayıtlı gayrimenkul üzerinde inşa edilen İstanbul Tower 205 ismiyle maruf projede 7.ve 8.Katında yer alan 12 adet bağımsız bölümün 125.252.896 TL bedel karşılığında Emel Yeşil Küçükçolak'a satımı pay sahiplerinin onayına sunulmuştur.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23.1 sayılı Tebliği'nin 9'uncu maddesinin 5'inci fıkrası hükümleri dahilinde; Gündemin 13. Maddesinde genel kurul tarafından onaylanan işleme ilişkin ayrılma hakkı kullanımları sonucunda ortaklığın katlanmak zorunda kalabileceği toplam maliyetin 1.000.000 Türk Lirası'nı aşması halinde satım işlemin gerçekleştirilmeyeceğine ilişkin 15.08.2018 tarihli Yönetim Kurulu kararı okundu. Gündemin 13. Maddesinde gelen muhalefet şerhlerinin oranı dikkate alındığında limitin/üst sınırın toplam 3.000.000. TL'ye artırılmasına ilişkin önerge okundu, oya sunuldu. Yapılan oylama neticesinde 6.014.611,21 Kabul oyuna karşılık 64.433.889,8 ret oyu ile LİMİT ARTIRIM TEKLİFİ oy çokluğu ile REDDEDİLMİŞTİR.

Bu maddeye ilişkin önerinin kabul edilmediği dikkate alınarak, toplam maliyetin 1.000.000 Türk Lirasını aşması nedeniyle 13 no'lu gündem maddesinde onaya sunulan işlemden vazgeçilmiştir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.

6. KAYHAN bey tekrar yazıyorum. ben kızarak veya size karşı yazmıyorum. arkadaş veya sohbet ortamında bilgi paylaşımı yapmak için yazdım. kesinlikle kızdığımı veya sizi spek adamı olarak itham ettiğimi sanmayın lütfen

Alıntı Originally Posted by para para Yazıyı Oku
    1 AY SONRA YAPILAN YGYO OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI

Açıklamalar
    10.09.2018 tarihinde gerçekleştirilen Şirketimiz Genel Kurul Toplantısı'nda, 13 no'lu gündem maddesinde, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde, önemli nitelikteki işlem tanımına giren İstanbul İli, Şişli İlçesi, Mecidiyeköy Mahallesinde kain 1947 ada 100 Parselde kayıtlı gayrimenkul üzerinde inşa edilen İstanbul Tower 205 ismiyle maruf projede 7.ve 8.Katında yer alan 12 adet bağımsız bölümün 125.252.896 TL bedel karşılığında Emel Yeşil Küçükçolak'a satımı pay sahiplerinin onayına sunulmuştur.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23.1 sayılı Tebliği'nin 9'uncu maddesinin 5'inci fıkrası hükümleri dahilinde; Gündemin 13. Maddesinde genel kurul tarafından onaylanan işleme ilişkin ayrılma hakkı kullanımları sonucunda ortaklığın katlanmak zorunda kalabileceği toplam maliyetin 1.000.000 Türk Lirası'nı aşması halinde satım işlemin gerçekleştirilmeyeceğine ilişkin 15.08.2018 tarihli Yönetim Kurulu kararı okundu. Gündemin 13. Maddesinde gelen muhalefet şerhlerinin oranı dikkate alındığında limitin/üst sınırın toplam 3.000.000. TL'ye artırılmasına ilişkin önerge okundu, oya sunuldu. Yapılan oylama neticesinde 6.014.611,21 Kabul oyuna karşılık 64.433.889,8 ret oyu ile LİMİT ARTIRIM TEKLİFİ oy çokluğu ile REDDEDİLMİŞTİR.

Bu maddeye ilişkin önerinin kabul edilmediği dikkate alınarak, toplam maliyetin 1.000.000 Türk Lirasını aşması nedeniyle 13 no'lu gündem maddesinde onaya sunulan işlemden vazgeçilmiştir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.

biz bu yazdıklarından ne anlamalıyız açıklarsan seviniriz

8. kayhan arkadaşımız ygyo da ayrılma hakkını kullandım fakat kağıt çok aşağılara saldı demişti öğlen sıralarında. bende de ygyo var neredeyse maliyetin 3/1 fiyatında şu an. bende gyo da ayrılma hakkının reddedildiği kağıdın ondan sonra önceki en düşük seviyesi olan 022 ninde altına 020 ye saldığını anlatmak istedim. ayrıca ygyo da patronun bir şirketi diğer şirketinden sanırsam AVM satın alacaktı. yani bir cepten diğer cebe. burada yabancıya satış var. etiler e veya karsusana satış yapılsa ygyo gibi örtüşürdü olay. buradaki olay patronların ne denli fırıldak oluşları. aşağı basarakda para kazanır bunlar. yukarı gitme garantisi yok. ben sadece beklemeyi tercih ediyorum.

Sayfa 37/341 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •