Sayfa 370/520 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470 ... SonSon
Arama sonucu : 4158 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: OZGYO - Özderici GMYO

1.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    40.000 hissede , toplam 5200 TL. zararım var.Bu , benim için büyük bir para.
    Dostum hisseleri sattığını yazmışın biri alıntı yapmış orda gördüm doğrumu?senin maliyet 96 idi kaçtan verdin 89 a çıktığı günmü verdin
    Bu forumda yazdıklarım tamamen şahsi düşüncelerimdir,yazdıklarımdan kesinlikle etkilenmeyiniz,yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyiniz

2.  Alıntı Originally Posted by tiger Yazıyı Oku
    Dostum hisseleri sattığını yazmışın biri alıntı yapmış orda gördüm doğrumu?senin maliyet 96 idi kaçtan verdin 89 a çıktığı günmü verdin
    0,82 den verdim. Hisseden tamamen çıktığım için de , topikte yazmıyorum. Sattığıma pişman olur muyum diye de , hep gözüm hissenin fiyatında. Bundaki zararımı , yeni aldığım hissede çikarmaya çalışacağım. Belki çıktığıma pişman olacağım , belki de sevineceğim. Kısmet artık.

Alıntı Originally Posted by tiger Yazıyı Oku
    Batık kardeş eski olmana rağmen kazanamadığını yazmışın sen bana özelden yazarmısın sabırlı yatırımciysan bana mutlaka yaz sen iyi birisin kazanmanı isterim
    samiyetin için teşekkür ederim kardeşim...ben çok iyi hisseler seçiyorum da,zamanlama hatası yapıyorum,,,,yüksekten alıp,düşükten veriyorum...eee akılsızlığın cezasını çekiyorum...örneğin 3 defa galiba srvgy yi 3.70 lerden aldım,,ha yükseldi ama sonra da düştü 2.5 dan çıktım ,bunu 3 defa mı ne yaptım,hem de bana 30 binden başka nelere sebeb oldu,o ayrı bir mevzu...son çıkışına başlamadan 2 gün önce çıktım.hisse 3 günde % 60 yaptı,sonra da tarihi zirvelerini...şu an da geri gelmiyor ama bende olsa sürünüyor olurdu...alyağ aldım 90 kuruştan ,30 kuruş oldu...pekeri 3.63 den almıştım..hisseyi 2.75 den verdim,hergün %8 inince bu,2.40 lara gelecek herhalde dedim...piyasaya ilk çıktığı rakam yani...ben verdim 5 dakikada 3 oldu,,şimdi 3.70 leri gördü..ha onu da bu uyuzu almak içiin satmıştım..bu uyuzu ilk 1.20 den aldım...o da bu duruma geldi....yani biraz ters hareketler,,,,ama hepsinden önemlisi şans be arkadaş...bir kerede aldığım hisse düşmesin...her aldığım hisse inan 23 yıldır böyle...yıllarca beklediklerim üzer .örneğin esems i 7 yıl önce 4 liradan aldım,bugün 100bin lira gitti o hissede ,kapandı biliyorsundur...mzhld ve eplas diye başka bir şrfz patronun hissesini bekledik yıllarca,o da tongaya düşürdü...yılda 20-50 kere hisse alıp sattığımı düşünürsek.bazen de aklıma gelen ,ama almadığım hisselerde uçup gider....örneğin banvitin satış günlerinde hisse 3,5 tu almayı düşündüm almadım ,hisse 35 lere gitti...yeşil 1 den aldım.1.20 den sattım..hisse 6 ayda 36 oldu...deniz 5 den alayımmı dedim,20 oldu....uzun lafın kısası var bende birşeyler...tamam benim hatam yüksekten almak,beklememek,zararına satmak....ama hırsızın hiç mi suçu yok be birader....bende anı çok ,buraya yazmaya kalksam roman olur..İddia ediyorum benim gibi borsacı tektir,başka yoktur. 2 milyon dan fazla gitti,huzur gitti,mutluluk,sağlık gitti...gitti oğlu gitti, 23 yıllık hikayem...neyse bu kadar yeter...
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

4. Öylesine bir paylaşım okumak zorunda değilsiniz içimden geldi..
    Ben bu hisseyi uzunnn zamandır takip ediyorum operasyon başlamadan önce birkaç kez gir çık yapmışligim var sonrasında galip toplamaya başlayınca bıraktım bidaha girmedim taki satış operasyonu başlayınca takibe aldım taban taban giden hisselere kolay kolay bulaşmam hatta hiç bulaşmazdim çünkü eskiden o darbeleri yemiştim heleki galibin tahtalarında dip seviyelerini kestirmek çok zor hatta mümkün değildir,neyse bunu takibe alınca 5-4-3 derken 2.54 te bin lotcuk alayım dedim iş icabı o an satamadım yoksa zararlada olsa kaçardım basmış aşağı 2.20 lerden bin daha tabi şehir dışındayım bide basmış aşağı 2.04 lerden bin daha basmış aşağı sonra bıraktım,düşüş trendi derken satmadım zarar büyüdü bana göre..rakamları tam hatırlamıyorum ama taban gidiyor 1.50 ler sonra 1.21 oldu,o sıra 1.28 e felan çıkıyor birkaç kez al sat yaptım tabi yine taban kapadı sinirden tabana satış yazdım ertedi gün alttan almak için ama seans sonuna doğru şekerin lotunu alan olmadı benim lotlarda gitmedi,ertesi gün 1.13 e kadar düştü bakamıyordum iş icabı çünkü alım yapacaktım kafaya koymuştum alarm kurmuştum bir baktım 1.30 lara cıkmış ben alayım diyene kadar 1.40 lar hemen orada ilave ettim ama zarar bana göre yine çoktu işlem hacimleri çok değildi tavan oldu tek fiyattı tabi,hayatım boyunca ilk kez tek fiyatlı hissedeydim,ertesi gün yüksek açtı yine seanslarda yükselip tavan sonraki günler tavan devam etti,maliyet 1.90 lar falandı 2.08 tavandan verme niyetindeydim baktım alıcılar çok vermedim ertesi gün sabah 2.30 dan yazdım yazdım iş bankasının acizliğimi azizliğimi hisse 2.40 üzeri açtı benim hisse gitmemiş,öğle seansına serbest yazdım 2.48 den gitti,çektirdiği stres fenaydı çünkü adesede 5 bin zarar etmiştim bundada 6 bin tl zararı görmüştüm bitmiştim resmen,adesedeki zararın 5 binini çıkardım sonra bidaha girmedim ama takip ediyordum 2 ye iniyor 2.50 ye çıkıyordu hatta investte millet veriyordu coşkuyu 5 olacak 10 olacak bende bulaşmayın yazınca milletle giriyorduk birbirimize sonra yazmayida bıraktım ama takibe devam tabi,yine basmaya başladı,1.30 larda alıp yukarılarda verdim 1.20 lerde alıp sattım 1.10 da alıp 12 de veriyordum bi anlık dalgınlık soluğu 1.02 tabanda aldı yoksa 2-3 kademe ekside basardım,tepki olur diye 1.03 de ilave ettim ertesi gün 1.09 görmüş ama ben göremedim amacım ortalamayı geçince satmaktı tabi elimizde kaldı düşüş devam etti 71 gördüğü gün 75 aldım aldığımı sattım,84 aldım aldığımı sattım o sırada pc de izliyordum o ara avod kap haberi çıktı nakiti hemen ona bastım 10 kademede verdim çıktım,ozgyo ana hisse duruyordu tabi,avodu sattıktan sonra 83 ten elimde ne var ne yok aldım o arada 84 oldu bidaha 82-83 te olmadı sonra 85-86 iken 86 yazdım gitmedi amaç önceki 10 bin lotun 1.06 maliyetini 95 lere çektim avodu sayarsak 93 ler olabilir tam hesap etmedim,dahada aşağı çekmekti ama tam randımanlı çekemedim benim için 25 bin lot çok birçoğu için belki az rakam ama bizim için çok para,alarm kurduğumda 89 hareketinde yakalayamadım yoksa 15 bin lotu acımaz basardım,rakamı görmeden yazma huyum olmadığı için satış yazmıyorum çünkü bazen aldığım hisse tavan yapabiliyor örneğin bundan önce snkrn almıştım 1.08 den hisse 1 e düşmüştü ilavede etmemistim aslinda emindim çıkacağından ama basiret bağlandı izlemedigim bi an tavanda almış 1.22 de,ertesi gün 1.34 verdim aldım sattım aldım sattım yukarı vurunca bıraktım hisse uçtu tabi,derinlik görmüyorum iş cepten takip anca o kadar oluyor
    Kısacası ozgyo da zararı çıkarmadan çıkmayı düşünmüyorum haftaya 88 üzerine atarsa al sat şansı verir diye düşünüyorum,benim taktiğim şöyle:önceki 10 bin durur,alttan alınan 15bin lotu misal 90 gördü acımaz basarım 2 kademe düşerse alırım,düşmezse almam zaten öbürünün maliyeti 95 lerde orayı geçerse beklerim gidişata göre baktım gidiyor 1 üzerini beklerim veya altında veririm,sonrasında hisseyi izlesemde alım için acele etmem belkide hiç almam birçok hissede yaptığım gibi listemdende silerim,investte bir hastalık sürekli takip ediyorum orada acayip insanlar var ve o acayip insanlara birçok inanan insanlar var,ben takip ederim ama kimsenin dediğine aldırış etmem kendi bildigimden şaşmam orası kademe takibi için iyi oluyor düzgün insanlarda var onlar kademedeki lotları yazıyor
    umarım kimse zarar etmez hisse çıkış için yeni bir ivme kazanır,uzun vadede belki patron baya yukarıda götürebilir bunu patron ve zaman gösterir biz ne düşünsek boş..o yüzden kâr cebe yakışır demeyi bilmek gerekir ben şahsen öyle düşünür ve uygularım umarım yükselirde maliyeti yüksek olanlarda kurtarır

Uzun bir yazı oldu öylesine içimden geldi buraya döktüm,o kadar yazdım bari silmeyim kimse okumak zorunda değil
    Saygılarımla hayırlı geceler
    Bu forumda yazdıklarım tamamen şahsi düşüncelerimdir,yazdıklarımdan kesinlikle etkilenmeyiniz,yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyiniz

5.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    0,82 den verdim. Hisseden tamamen çıktığım için de , topikte yazmıyorum. Sattığıma pişman olur muyum diye de , hep gözüm hissenin fiyatında. Bundaki zararımı , yeni aldığım hissede çikarmaya çalışacağım. Belki çıktığıma pişman olacağım , belki de sevineceğim. Kısmet artık.
    Acele etmişin be dostum umarım zararını çıkarırsın diğer hissede ama bu hisse şuan senin sattığın yerin alış için 4 kademe üzerinde ve lot miktarın yüksek,keşke 88 lerde verip alttan alma cesareti gösterseydin neyse sağlık olsun bizde ne olacağını bilmiyoruz belki yine düşecek ama ben bekleme taraftarıyım şansa artık

6.  Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    samiyetin için teşekkür ederim kardeşim...ben çok iyi hisseler seçiyorum da,zamanlama hatası yapıyorum,,,,yüksekten alıp,düşükten veriyorum...eee akılsızlığın cezasını çekiyorum...örneğin 3 defa galiba srvgy yi 3.70 lerden aldım,,ha yükseldi ama sonra da düştü 2.5 dan çıktım ,bunu 3 defa mı ne yaptım,hem de bana 30 binden başka nelere sebeb oldu,o ayrı bir mevzu...son çıkışına başlamadan 2 gün önce çıktım.hisse 3 günde % 60 yaptı,sonra da tarihi zirvelerini...şu an da geri gelmiyor ama bende olsa sürünüyor olurdu...alyağ aldım 90 kuruştan ,30 kuruş oldu...pekeri 3.63 den almıştım..hisseyi 2.75 den verdim,hergün %8 inince bu,2.40 lara gelecek herhalde dedim...piyasaya ilk çıktığı rakam yani...ben verdim 5 dakikada 3 oldu,,şimdi 3.70 leri gördü..ha onu da bu uyuzu almak içiin satmıştım..bu uyuzu ilk 1.20 den aldım...o da bu duruma geldi....yani biraz ters hareketler,,,,ama hepsinden önemlisi şans be arkadaş...bir kerede aldığım hisse düşmesin...her aldığım hisse inan 23 yıldır böyle...yıllarca beklediklerim üzer .örneğin esems i 7 yıl önce 4 liradan aldım,bugün 100bin lira gitti o hissede ,kapandı biliyorsundur...mzhld ve eplas diye başka bir şrfz patronun hissesini bekledik yıllarca,o da tongaya düşürdü...yılda 20-50 kere hisse alıp sattığımı düşünürsek.bazen de aklıma gelen ,ama almadığım hisselerde uçup gider....örneğin banvitin satış günlerinde hisse 3,5 tu almayı düşündüm almadım ,hisse 35 lere gitti...yeşil 1 den aldım.1.20 den sattım..hisse 6 ayda 36 oldu...deniz 5 den alayımmı dedim,20 oldu....uzun lafın kısası var bende birşeyler...tamam benim hatam yüksekten almak,beklememek,zararına satmak....ama hırsızın hiç mi suçu yok be birader....bende anı çok ,buraya yazmaya kalksam roman olur..İddia ediyorum benim gibi borsacı tektir,başka yoktur. 2 milyon dan fazla gitti,huzur gitti,mutluluk,sağlık gitti...gitti oğlu gitti, 23 yıllık hikayem...neyse bu kadar yeter...
    Usta sen benden eskiymişin daha iyi öğrenmiş olman lazım bu borsa illetini,özellikle sabretmeyi,senin yanında biz devede kulak kalırız,borsanın en büyük zararıda kaybettirirdiği zaman,ben şimdi ekranda zaman harcayamiyorum işler yoğun ama eskiden harcadigim zamana üzülüyorum şimdi yorum yazıyoruz iscepten takip ediyoruz bu bile zaman kaybı gün içinde neticede iş zamanı bakmak gerekiyor
    Dostum kaybettiklerini kazanmak çok zor umarım bundan sonra kazançlı günlerin olurda en azından bir nebze kaybettiklerini toparlarsın borsada hikayeler bitmez,fırsatlar bitmez

7. kap haberlerinde 62.milyon küsür borsa dışı işlem gören hisse 10 günlük baz ortalaması alınarak 28.01.2019 günü işlem gerçekleşeçektir. yazıyor.
    bu habere göre alınıp satılan bir işlem yok ortada

8. özel emirle 84 kuruştan gerçekleşir.

Sayfa 370/520 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •