Sayfa 371/1230 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471871 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,961 - 2,968 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada portföyden çıkan brisa yerine 7,5-8 aralığından kademeli olarak şok girdi...tabii ki miktarı düşük şimdilik... yukarı ya da aşağı hareket ettikçe miktar artacaktır.
    Şok ilginç bir seçim olmuş neredeyse zorla halka arz edildi diye hatırlıyorum. Tünelin ucundaki ışık ne ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Şok ilginç bir seçim olmuş neredeyse zorla halka arz edildi diye hatırlıyorum. Tünelin ucundaki ışık ne ?

sanırım sn cauti nin evine yakın bir şok var, alışverişini oradan yapıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Portföyümün gariban sümüklü çocuğu ttrak bile %4,7 artıda... gözlerim yaşardı,

Galiba hisse işini de öğrenmeye başladık
    geçen ay ttrak törü kumbaraya atmaya başladım.... 6 ay içinde alım yerimden itibaren % 30 geçerse kademeli boşaltmaya başlarım...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sanırım sn cauti nin evine yakın bir şok var, alışverişini oradan yapıyor.
    Bilemem. Bana göre aralarında en zayıfı. Bim gerçekten güzel. A101 bana göre eh işte. Şok ise en altta mağazası hep bana kirli izlenimi veriyor sanırım renkten ötürü.

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku

şok halka arz olacak diye son 3 yılda net kar elde etme zorunluluğu, " eğer finansman giderleri yüzünden zarar yazıyosa sıkıntı yok" gibisinden değiştirilmişti diye hatırlıyorum

6. Parekende sektörü yüksek rekabet, artan finansman maliyeti ve özellikle yılın ilk çeyreğindeki tanzim satışlar-enflasyonla mücadele kapsamında fiyatlama baskısı nedeniyle konjonktür olarak en kötü dönemini yaşadı..sektörde güçlü olanlar ayakta kakacak, küçükler konsolide olacak...ayrıca organize parekendenin toplam satışlardaki payı da rekabetçi fiyatlar sayesinde artacaktır.

Yani bence, sektörde en kötü yaşandı..bu da fiyatlara yansımış durumda...önümüzde daha güzel bir dönem olacak beklentisindeyim..bu nedenle alım için uygun zamandı bence.

Bim bence pahalı ve en iyi dönemlerini artık yakalaması zor...yani yükseliş potansiyeli düşük..Migros döviz bazındaki borçları yüzünden kendini toparlaması zaman alacaktır...yoksa düşük fiyatı ve değiştirdiği iş modeli ile Migros ta radarımdaydı.

Carrefour u çözebilmiş değilim...resmen ülke olarak madalya takmamız lazım...fiyatları uygun, ara ara öyle kampanyalar yapıyor ki, bu adamlar nasıl kar ediyor diyorum...zaten edemiyorlar ya en son 4*125 tl ye 100 tl hediyesi vardı...%20 eder...zaten fiyatı uygun ürünlerden alış veriş yapanlar nedeniyle kesin zarar ediyordur bu kampanyadan.

Neyse, sonuçta iş modeli, fiyatlama politikası ve müşteri ilgisi yüzünden şok u tercih ettim...ürün açısından da Ülker grubu olduğu için çeşit ve fiyatlama avantajı var...riski hızlı büyüme döneminde olması, bu ve önümüzdeki yılı fazla zarar etmeden atlatabilirse, 2021 ve sonrasında çok iyi noktalara geleceğini düşünüyorum,

7. Şok en büyük dezavantajı patronun güven vermemesi ve ara ara gelen ortak satışları...zaten bunlar olmasa 10 tl altında olmazdı şu an.

Ayrıca daha ilk alımlarımı yaptım...yani yeterli güveni vermez ve performansı zayıf kalırsa ek alım yapmaz, bilançolarda olumlu işaret görmezsem de şutlarım...aldığım hiç bir hisse ile nikah kıymıyorum sonuçta.

Çoğunluğun tersine, en iyi yaptığım şey beklentimi karşılayamayan, zararda olduğum hisseleri şutlamaktır

8. Deva, klimasan, siz ne güzel hisselersiniz
    Son düzenleme : Cautionary; 29-05-2019 saat: 12:19.

Sayfa 371/1230 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471871 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •