Sayfa 373/612 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon
Arama sonucu : 4892 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,330
    Eskiden ayaklı borsaya gelenler ceplerinden temettü kuponlarını çıkarıp karşılığında nakit parayı cebe koyduklarında bende karpayı veren bir hisse almıştım heveslenip.

Sonradan öğrendimki karpayı verilince bilançoda birşeyler eksiliyormuş(özsermaye) bilançolarda.Cehalet dönemlerindeydik çoğumuz o zamanlarda.Havadan para sanıyorduk temettüyü.

2. Benim merak ettiğim bistte doygunluk var ve yaz dönemi 2100-2500 bandı içinde kalacak gibi özellikle geri çekilmede polho herzaman ki performans ile önde gider mi? Bilenler bilir düşmeyi çok severiz. Çıkarken ikiz doğurtur. Bakalım neler olacak ? Dolarda epey sıkıştı bir darbede odan gelebilir? Yanlış anlaşılmasın polho da olumsuz değilim genel havada durum kritik. Fikri olan var performans ne yönde olur sizce?

3.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Eskiden ayaklı borsaya gelenler ceplerinden temettü kuponlarını çıkarıp karşılığında nakit parayı cebe koyduklarında bende karpayı veren bir hisse almıştım heveslenip.

Sonradan öğrendimki karpayı verilince bilançoda birşeyler eksiliyormuş(özsermaye) bilançolarda.Cehalet dönemlerindeydik çoğumuz o zamanlarda.Havadan para sanıyorduk temettüyü.
    Üstadım sen bizden çok eskisin bende sizin gibi düşünüyorum. Şimdi böyle bir moda çıktı temettü yatirmcisi diye aslında hem güzel hemde mantıksız. Güzel tarafı düşüşleri önemsemiyorlar her yıl alacaklari temettüye kilitlenmişler. Kötü tarafı ise o tememttu veren şirketten bir gün çıkmak zorunda kalırsa belki o şirketin kötü fiyatlandigi bir döneme denk gelebilirler.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,330
     Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Üstadım sen bizden çok eskisin bende sizin gibi düşünüyorum. Şimdi böyle bir moda çıktı temettü yatirmcisi diye aslında hem güzel hemde mantıksız. Güzel tarafı düşüşleri önemsemiyorlar her yıl alacaklari temettüye kilitlenmişler. Kötü tarafı ise o tememttu veren şirketten bir gün çıkmak zorunda kalırsa belki o şirketin kötü fiyatlandigi bir döneme denk gelebilirler.
    Nasılsın dostum .yazdıklarına katılıyorum üstad kelimesi hariç

5.  Alıntı Originally Posted by Mi16 Yazıyı Oku
    Benim merak ettiğim bistte doygunluk var ve yaz dönemi 2100-2500 bandı içinde kalacak gibi özellikle geri çekilmede polho herzaman ki performans ile önde gider mi? Bilenler bilir düşmeyi çok severiz. Çıkarken ikiz doğurtur. Bakalım neler olacak ? Dolarda epey sıkıştı bir darbede odan gelebilir? Yanlış anlaşılmasın polho da olumsuz değilim genel havada durum kritik. Fikri olan var performans ne yönde olur sizce?
    Mı16 sizi yaklaşık bir yıldır tanırım uslubunuzu bozmazsiniz siz ne yazsanız bizler yanlış anlamayız. Ben doların kkm hesabından dolayı çok fazla kiprasacagini şu an için düşünmüyorum. Ben kendi adıma polho nun fiyat olarakta deri değiştirdiğini düşünüyorum tabi ki düşüşlerden bizim hissede etkilenecektir ama eskisi gibi "düşmeyi artık sev" miyoruz. O kadar çok düştü ki o kadar iyi en iyi düşen oldu ki artık stilli düşmeyi, düşüp az zararla kalkmayı hatta düşerken toparlanmayi da öğrendiğimizi düşünüyorum kendi adıma...

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,330

şimdiki aklım olaydı kimya müh.liğini 3.yılında bırakmaz Polhoda kimya mühendisi olarak çalışırdım .vatana millete faydam dokunurdu belki bir nebze.özetle 3o küsür yıldır ne faydam var diye hergün düşünüyorum.koskoca bir HİÇ den başka birşey bulamadım .alt komşu otosan da kimya mühendisiydi karşıki komşum borsacı.ben ona kandım

7.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    şimdiki aklım olaydı kimya müh.liğini 3.yılında bırakmaz Polhoda kimya mühendisi olarak çalışırdım .vatana millete faydam dokunurdu belki bir nebze.özetle 3o küsür yıldır ne faydam var diye hergün düşünüyorum.koskoca bir HİÇ den başka birşey bulamadım .alt komşu otosan da kimya mühendisiydi karşıki komşum borsacı.ben ona kandım
    sizin her zaman vatana millete faydaniz dokunur sonuçta vergi mukellefisiniz öyle yada boyle Malesef hayat bu keşke geri dönüşlerimız olsa mesleklerimize tekrar karar verebilsek

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,330
    sizin her zaman vatana millete faydaniz dokunur sonuçta vergi mukellefisiniz öyle yada boyle Malesef hayat bu keşke geri dönüşlerimız olsa mesleklerimize tekrar karar verebilsek
    evet vergi kutsaldır.yalnız öyle bir dönemdeyizki forumda yazdığım 3 başlıkdan biri olan temettü etkisizliğinde.hesaplar hep temettü alınırken ödenen yüzde 15 kesinti üzwerinden kar zarar hesabı yapılıyor .üzülüyorum.

ytd.

Sayfa 373/612 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •