Sayfa 374/463 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424 ... SonSon
Arama sonucu : 3703 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. KAP: ARENA [ ] ARENA BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yeni İş İlişkisi

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1158485
    Dosyalar:

Yeni İş İlişkisi 2023-06-13
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Yeni İş İlişkisine Başlanan/Başlanacak Kişinin Niteliği Tedarikçi (Supplier)
    Müşterinin/Tedarikçinin Adı Soyadı/Ticaret Unvanı EnSmart Teknoloji
    Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Net Satışlar/Satılan Mal Maliyeti İçindeki Payı -
    Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Bilançosundaki Ticari Alacaklar/Borçlar İçindeki Payı -
    İş İlişkisinin Başlamasının Öngörüldüğü Tarih 2023-06-14
    Varsa Sözleşmenin Önemli Koşulları -
    Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi Şirketin cirosunu olumlu yönde etkileyecektir.
    Açıklamalar
    Açıklama Şirketimiz ile 1994 yılında ticari yolculuğuna başlayan
    "ENSMART TEKNOLOJİ" şirketi arasında aşağıda bahsi geçen markalarınTürkiye'deki
    tek distribütorünün Arenaolması üzerine bir işbirliği protokolü
    imzalanmıştır. Kurulduğu günden bugüne kaliteli hizmet anlayışı ile lider
    teknoloji firmaları arasında yerini alan "ENSMART TEKNOLOJİ" gerçekleştirdiği
    projelerle hem Türkiye hem de dünya çapında saygın bir konum edinmeyi başarmış
    ve Türkiye'de ilk LED TV ve akıllı telefon üretimini gerçekleştirmiştir.
    Taraflar yukarıda bahsi geçen "ZTE Nubia ve Redmagic" markalarına ilaveten bu
    protokol kapsamında ENSMART ile beraber bünyesinde "Infinix" ve "Tecno" marka
    cep telefonlarını barındıran "Transsion Holdings"'in bir başka markası olan
    "Itel" marka cep telefonlarının ve ileride portföye dahil edilebilecek
    yenilikçi cep telefonu ve aksesuar markalarınınyerelde üretim odaklı geliştirme
    süreci ve ithalatları konusunda işbirlikteliği yapma konusunda
    anlaşmaya varmışlardır.

Bu anlaşmanın Şirketimizin cirosunu önemli yönde
    etkilemesi beklenmektedir.

Pay sahipleri ve Kamunun bilgisine sunarız.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2. Aynı gece 2 KAP atıp küçük yatırımcıyı mala çekip birilerinin elindeki malı boşalttırdılar diye düşünüyorum.Çok mu kötü düşüncelere sahibim???

3.  Alıntı Originally Posted by kaganalp01 Yazıyı Oku
    Aynı gece 2 KAP atıp küçük yatırımcıyı mala çekip birilerinin elindeki malı boşalttırdılar diye düşünüyorum.Çok mu kötü düşüncelere sahibim???

Uzun süre sonra ilk defa bir iş haberi yolluyorlar ama onu da saat 22:59'da yolluyorlar. Ne oldu sözleşmeler akşam saatlerinde mi imzalandı. Öyle bile olsa bekleyin sabah açıklayın seans başlamadan hemen önce.

Ama öyle bir saatde açıklıyorlar ki sanki kimse görmesin ister gibiler. Şimdi diyecekler ki , iş haberi yollamıyoruz laf ediyorsunuz yolladık onu da beğenmiyorsunuz diyecekelr. Beğenmiyor değiliz ama bunu daha doğru bir zamanda yapmak elinizde idi ama sanki haberin etkisi az olsun diye uğraşır gibisiniz , siz kime hizmet ediyorsunuz diyoruz.

Neyse haber haberdir . Zamanlaması kötü olsa da yine de aslında bayağı ilgi çekti tahtaya ama bu sefer de endekse takıldık ve zirveden 120 kademe düştük ve 1 kuruş eksi kapadık düne göre.

Haberlere gelince , özellikle Ensmart haberinin çok iyi anlaşılmadığını düşünüyorum. Bu firma ZTE firmasının cep telefonlarını Türkiyede üretiyor. Arena Ensmart ile iş birliğine gidip , bu markanın yanında distribütörü olduğu diğer markalar olan Tecno , İnfinix ve aynı grubun bir başka markası olan Itel marka telefonlarında Ensmartta üretilmesi ve buna başka markaların da eklenmesi konusunda iş birliği yapıyor.

Yani belki ilk etapda Arena üretici olmaktan çok bu işe dağıtıcı olarak ortak olmuş gibi görünse de ben kısa vadede Arenanın bu şirketi ( Ensmart ) alacağını veya ortak olacağını düşünüyorum. Çünkü bu kadar cep telefonu markasının distribütörü olup , Türkiyenin en büyük cep telefonu dağıtıcısı olup , bunların yerli üretimi için bir firma ile anlaşıyorsanız bunun bir ileri adımı o şirketi almak yada ortak olmaktır.

İlk defa olarak ben arenanın bir iş haberinde toplam ciro beklentisi paylaşmadığını gördüm. Bunun yerine ciroya önemli bir etkisi olacağı söylenmiş. Arenanın öyle 10-20 milyon USD'lık işler için KAP haberi yollamadığını biliyoruz. O yüzden ben bu haberin finansal değerinin en az 50-60 milyon USD ek ciro olduğunu düşünüyorum ama muhtemelen bu haberleri başka haberler takip edeceği için ciro beklentisini şimdilik söylemediler gibi geliyor bana.

Bu kadar borç varkennasıl burayı alsın yada ortak olsun diye sorular gelebilir. Bunun kaynağının da Paynet satışından gelecek olan para olacağını düşünüyorum.

Sonuçta şirket Payneti satarsa , paranın bir bölümünü borç kapamakta kullanacaksa bir bölümünü de inorganik büyümede kullaıp yeni şirket satınalması yada ortaklık yapabilir.

Bakalım zaman ne gösterecek ama ben bu haberin devamının yakın gelecek zamanda geleceğini düşünüyorum ve arena aynı zamanda üretici de olacaktır diye düşünüyorum. Brightstarın alınması da bu stratejinin bir parçası idi. Şu anda arena Brighsttar ve kendi bünyesindeki markalarla Türkiyenin en büyük cep telefonu satıcısı konumunda. Böyle bir konumda olan bir firmanın bu kadar yüklü satışını üretim ile de entegre hale getirmesi çok da sürpriz olmaz bence.

Bakalım görelim ne olacak ama ben bu haberin çok önemli ve büyük bir haber olduğunu düşünüyorum ve henüz yatırımcı tarafından anlaşılmadığını düşünüyorum. Bu haberler seansın hemen öncesinde gelseydi ve endeks de bu kadar satış yemeseydi bugünü tavan kapamak işten bile olmayacaktı ama yine şansızlık 1 kuruş da olsa eksi kapadık.

Piyasa düzelince bu haberin satınalınacağını düşünüyorum. Özellikle uzun vadeli fonlar tarafından.

4. En son üretim hayali kurduğumuzda 60 lira barajını geçmek için ataklar yapıyordu :)
    Geçen sefer Hintlilerin Anadolu daki vizyonu maalesef lojistiği aşamadı.İnşallah yanılırım.
    Arena yatırımcısının karakteristik özelliği mi desem yoksa arena geleneği mi?İlla ki haber sonrası satış geliyor bu hisseye.
    Ama ağalar sanki bir gün öncesinden kafaya koymuşlardı satmayı.
    Endeks düzeltmesi sezdiklerinde(ki bunu nokta atışı gibi biliyorlar), öncesinden hazırlık yapıp satıyorlardı ve endeks düşünce extra düşüşle marjı daha da açıp malı rahat rahat yerine koyuyorlardı.Takasa aldanmamak lazım onun dengesini çok iyi kuruyorlardır.
    A to B,x to z,B to B,B to C :) welcome to Takas Gaming.
    Oyun telefonlarına yatırım olumlu.Gamingi ıska geçmemek lazım.
    Kap haberleri bazıları içinde sürpriz oldu muhtemelen.Tahtada farklı oyunlar var sanki.Nerden çıktı bu haber tamda trade yapacaktık düşüne baloncukları oluştu bazılarında.Haber gelmeseydi belkide şu an 16 dan toplanacaktı.Belkide gene 15-16 bandından toplanmak istenecek.İnşallah bu olmaz.Alanlar daha da fazla alıp buna müsade etmezler.Alan arkadaşlar kv değilse çok aşağılara basamazlar.Kv ise masa gene kazanır.
    Dgate son bir haftada arenadan 1.5 lira aşağıdaydı şimdi 3 lira önünde.Kısa vadede risk alarak az bir meblağ ile deneme yaptım ve maliyet düşürme imkanı buldum.Arena sayesinde yıllarca diğer bilişim hisselerinide takip ederek olası fiyat hareket potansiyellerini keşfetme imkanı buldum.Deneme dediğimde yanlış anlaşılmasın lütfen.1500 lotdan bahsediyorum.Yoksa yüksek risk alacağım bir durum değil.
    Yani şu an uzun vade olarak indeks,dgate,despec almak yerine Arena almayı tercih ederdim.Fiyat olarak en ucuz Arena oldu gene.Sıranın artık Arena ya yaklaştığını düşünüyorum.Benim gibi basit mantık kurup düşünen birçok yatırımcı da vardır mutlaka.
    Bir arkadaşında dediği gibi paynet haberi gelirse kimse alacak fırsat bulamaz ve tavan açılır.
    Bu haberinde ne zaman olacağını sadece S.Ç biliyor.
    Yatırım Tavsiyesi İçermez yazdığım.

Ben de haberin çok önemli oldugunu düşünüyorum kaldı ki mayıs5 de biz faaliyetlerinizi daha çok kap haberi ile iletin diye ısrar etmiştik, yine de 2ay gecti ve ilk 2 iş haberini ciroya önemli katkısı olacak diye sundular ben kötü niyetli bulmuyorum. Haber saati konusu biraz sıkıntılı haklısınız ama bunda kasıt aramadım ben. Daha çok ilgisizler gibi ya da yönetmesini bilmiyorlar şirket reklamı ve piyasadaki algısı pek umursanmıyor üstüne egilinmiyor gibi düşündüm.

Her neyse bence de haber çok olumlu ve efk mız arttıkça kılıç kınına sığmıyacak ilk gelen ciddi karlı ceyreğe 1-2çeyrek daha devam ederlerse yılsonu bilancosunda ciddi bi beklenti oluşturur bunu da erkenden aralık ocak satın alırlar. Ben 3ay öncesinden hacimli yukarı hareketlerin olacagını düşünüyorum. İzleyip görelim. Eger 60m tl civarı bi 2. ceyrek daha gelirse belki az üstü gelse, 3.çeyrek beklentisi ve 4. çeyrek beklentisi ile eylül ekim hareketli geçecektir eski zirvemizi rahatlıkla geride bırakırız diye düşünüyorum. Yıl sonunda beklentim 250m tl kar civarı olursa hbk 2.5tl lere gelecektir. kaç FK ile fiyatlıcak görecegiz birlikte yeterki EFK mız favök ümüz artsın korkmayın bi yerde net kar a dönecektir brüt karlılık da yukarıya gitmeye devam ediyor.

6. Bırak bir haftayı 24 saat dayanamadılar,böyle yatırımcılık mı olur.
    Böylelerinin yüzünden adamlar sıfır maliyetle tepemize biniyorlar.
    Haber olmasaymış bugünün daha da aşağısı olacakmış demek.

7. Kârı yeterli gördüm gittim dersin onu anlarımda.
    Daha 1 gün geçmeden zararın neresinden dönersen kârdır,işte bunu anlamam. 2024 ün ortalarına kadar usd bazlı not al bakalım,unutma bakmaya.

8. 70 centten bugün sattığın hisse bakalım seneye haziranda kaç dolar olacak?

Sayfa 374/463 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •