Sayfa 375/431 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425 ... SonSon
Arama sonucu : 3442 madde; 2,993 - 3,000 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Bu arada, Ocağı beklesem maaşım %10 daha yüksek olabilirdi,
    Bunun sebebi nedir hocam

2.  Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    Bunun sebebi nedir hocam
    Maaş hesaplama sistemi böyle. Önceki yıl(2023) gerçekleşen enflasyondan çok artış olunca henüz emekli olmayanlar enflasyona göre artış aldıkları İçin dezavantajlı, enflasyondan az artış alınırsa, bekleyenler avantajlı oluyor. Bu yıl beklemek avantajlı oldu(%10 kadar), geçen yıl dezavantaj olmuştu ama.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Mart ayında Emeklilik başvurusu yapıp da hala bekleyen arkadaş var mı? 6 Mart başvurum daha sonuçlanmadı. (Hem SSK hem Bağkur Hizmeti var)

4.  Alıntı Originally Posted by practer Yazıyı Oku
    Mart ayında Emeklilik başvurusu yapıp da hala bekleyen arkadaş var mı? 6 Mart başvurum daha sonuçlanmadı. (Hem SSK hem Bağkur Hizmeti var)
    İşin içinde bağkur varsa süreç uzuyor. Bağ-Kur’da genelde çok yavaş ilerliyor süreç. Bir yakınım da martta başvurmuştu, geçen ay sonuçlandı.

Bizzat gidip sorun, ne aşamada, neden ilerlemiyor diye, cimere vs yazın. Az da olsa faydası olur.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İşin içinde bağkur varsa süreç uzuyor. Bağ-Kur’da genelde çok yavaş ilerliyor süreç. Bir yakınım da martta başvurmuştu, geçen ay sonuçlandı.

Bizzat gidip sorun, ne aşamada, neden ilerlemiyor diye, cimere vs yazın. Az da olsa faydası olur.
    üstat merhaba, daha önce hizmet birleştirmesi yapanlar içinde tekrar bu incelemeler yapılıyor mu?
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    üstat merhaba, daha önce hizmet birleştirmesi yapanlar içinde tekrar bu incelemeler yapılıyor mu?
    Sanmıyorum tekrar incelendiğini, ama benim öyle bir olay olmadığı için deneyimlediğim bir şey değil. İşi uzatacak hiç bir konu olmadığı için 1 ay gibi bir sürede bitti benim olay.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sanmıyorum tekrar incelendiğini, ama benim öyle bir olay olmadığı için deneyimlediğim bir şey değil. İşi uzatacak hiç bir konu olmadığı için 1 ay gibi bir sürede bitti benim olay.
    Hayırlı uğurlu olsun... Sizin için çok iyi oldu.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Maaş hesaplama sistemi böyle. Önceki yıl(2023) gerçekleşen enflasyondan çok artış olunca henüz emekli olmayanlar enflasyona göre artış aldıkları İçin dezavantajlı, enflasyondan az artış alınırsa, bekleyenler avantajlı oluyor. Bu yıl beklemek avantajlı oldu(%10 kadar), geçen yıl dezavantaj olmuştu ama.
    ne garip ve karmaşık bir maaş sistemimiz var ki 2022 Aralıkta emekli olan, 2023 ocakta emekli olandan daha avantajlı olurken, 2023 aralıkta emekli olan 2024 ocakta emekli olandan dezavantajlı oluyor. enflasyon desen her iki yıl için de benzer... %60 civarı enflasyon oldu.
    uzmanlar ocakta emekliliğin %7 civarı avantajı olacak dişyorlar ama ben bu işi çözemedim.

Sayfa 375/431 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •