Sayfa 375/899 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 2,993 - 3,000 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Nedir bu soda'nın derdi anlayan anlatsın. Hafta başında aldım, hafta bitti zarardayım ki bu hafta bu borsada zarar eden benden başka biri yoktur sanırım memlekette. Ne dersiniz üstadlar, küllerinden doğar mı bu kağıt yahut bizi de küle mi çevirir?

Lenovo K50a40 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Moralller mi bozuk, durun o zaman siradaki yazi Tuncay Tursucu'dan gelsinnn;

SODA SANAYİ – SODA
    2019 yılında kar marjları daralan şirket 9 aylık döneminde cirosunu %25 arttırdı. FAVÖK karı %1 geriledi. Net kar ise %45 ile sert daraldı. Bunda geçen yıl elde edilen finansal gelirlerin bu yıl gider gözükmesi önemli rol oynadı.

Bunun yanında dolar bazında satışları arttı, hacimsel satışları ise hafif geriledi. Aslında kar marjı dışında operasyonel faaliyetlerinde ciddi bir bozulma olmadı.

Bu fiyat gelecek için ucuz
    SODA Cam, otomotiv ve deterjan sektörlerine ağırlıklı olarak satış yapıyor. 2020 yılına yönelik olumlu beklentilerin hissede olumlu algılanmasını bekliyorum. SODA için 8.67TL hedef fiyatım bulunuyor ve %40 yükseliş potansiyeline işaret ediyor. Borsa için iyi bir getiri.

Ciner grubu ile ABD’de yapacakları yatırımın, SODA için özellikle temettü ödemelerini olumsuz etkilemesini beklemiyorum. Şirket son 13 yılda 3’ü bedelsiz olmak üzere her yıl temettü dağıttı. Ortalama temettü verimi %3.4 seviyelerinde bulunuyor. Borsa için bir temettü şirketi.

Soda gibi bir şirketin uzun vadede bu fiyatlarda kalacağını düşünmüyorum açıkçası. Dünya çapında üretim yapan, çeşitli ülkelerde tesisleri olan ve ürünler konusunda dünyada ilk sıralarda Pazar payı olan bir şirket. 2020 yılında global büyüme ve özellikle ABD-Çin ticaret anlaşmalarının devam etmesi şirket için önemli gelişmeler olacak.
    https://tuncaytursucu.com/borsa-2020-yili-hisseleri-1/

İyi bir yaziydi, bir cirpida okunan turden, Umarim rahat uyursunuz.

3.  Alıntı Originally Posted by akif.y Yazıyı Oku
    Nedir bu soda'nın derdi anlayan anlatsın. Hafta başında aldım, hafta bitti zarardayım ki bu hafta bu borsada zarar eden benden başka biri yoktur sanırım memlekette. Ne dersiniz üstadlar, küllerinden doğar mı bu kağıt yahut bizi de küle mi çevirir?

Abi dalga mı geçiyosun, biz 1 yıldır bekliyoruz da sen daha 1 haftada mı veryansın ediyosun?

@atmega48pa Eyvallah teşekkürler

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by StranGe_PassenGer Yazıyı Oku
    Uzun vadede niye böyle olsun ki? Yıllardır Bimas'ı herhangi bir dönemde alıp 2 sene tutan herkes kar etmiş. İlle bir para transferi olması gerekmiyor. 2018 yılındaki bozulmaya kadar bu duruma uyan çok fazla hisse vardı.
    Tam anlatamadım, kimyanın temel kavramı girenler ile çıkanlar eşit olmalı veya fizikteki enerjinin korunumu kanunu. Hicbir şey yoktan var olamaz, vardan yok olamaz.
    Bimas 'ı iki yıl sonra sattığın veya 10 yıl sonra sattığın kişinin cani yanacaktır yani hisse dediğin üretim yapmayan, gercekte var olmayan, sanal ortamdaki taahutten ibaret. Monoton kazan kazan veya kaybet kaybet yoktur, var olan pastada pay kapma kaybetme mücadelesidir sadece vade değişir. O anlamda şee etmiştim umarım ifade edebildim.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Abi dalga mı geçiyosun, biz 1 yıldır bekliyoruz da sen daha 1 haftada mı veryansın ediyosun?

@atmega48pa Eyvallah teşekkürler
    Ettim valla ne yapayım, takibimdeki Ford, doas 1 haftada şov yaparken ben bakakaldim bazen isyan ettiysem hakkım değil mi?

6.  Alıntı Originally Posted by akif.y Yazıyı Oku
    Ettim valla ne yapayım, takibimdeki Ford, doas 1 haftada şov yaparken ben bakakaldim bazen isyan ettiysem hakkım değil mi?

Neyse 1 haftaya da şükür. Hisseyi öğlen alıp akşama küfredip satan da vardı, haftaya 80 lira olur bu diyen de. Soda'da herkes mi kırık olur yaa, bi tane normal yatırımcısı yok.

7. Beklenen karı 1.2 milyar ,piyasa değeri 6.3 bölersek F/k oranı 5.3 yapar.Şurda bir kaç ay sonra da temettü verecek.Derinliği olan hisseden k/y yı ne kadar dökersek kardır mantığıyla silkelemeye çalışıyorlar.Soda külü konusunda Cinerin videolarını izleyin ,1 kuruş ithal girdi olmadan ihracatı yapılan bir değer.
    Kısaca Soda komik rasyolarda ve meyvesi olan ağaç taşlanır mantığıyla dökmek istiyorlar.Kaptırmayın senetlerinizi.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Sayfa 375/899 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •