Sayfa 38/86 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon
Arama sonucu : 683 madde; 297 - 304 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

1. bakan diyor işlem hacmi artmıştı çok daha fazla artacaktı önledik vs....hiç demiyor ki bizim ayarımızdaki ülkelerde acaba forex işlem hacmi nedir.....bence bizimkisi artmış olmasına rağmen devede kulaktır.....örneğin bir ingilterede,almanyada,italyada işlem hacimleri nedir.....bunlarda bizim gibi mi yapıyorlar işlem hacmi arttı vur baltayı...

Bu ibişlerin Allahı dolar ama

Yargıdanada kormuyorlar ya
    Bende söyle diyorum onlar için.

" İnşallah çocuklarınız başınıza öyle işler açar ki yargının vereceği 30 yıl hapisi mumla ararsınız."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,215
    Amerikanın başına gelen trompet efendi kendi kıçından kural uydurdu..
    dedi ki ; ben söyleyene kadar müslümanların bu ülkeye girmesini yasaklıyorum dedi..

sonuç ne oldu ? Bağımsız Yargı çıktı ve dedi ki ; HAYIR..!

- mikinin keyfine göre bu ülkeyi yönetemezsin !! bu dediğini yapamazsın..!

sonuçta ABD Giriş yasağı uygulanamadan kalktı..

bismillah deyip ilk ayarını verdiler trompet efendiye..

DEMOKRASI diyoruz biz buna.. padişahlık sisteminden farklı oluyor birazcık..

peki şimdi dönelim bize ??

olağanüstü hal ile yönetiliyoruz..
    neredeyse her gün kanun ile 50-100 hakim ve savcı fetö kapsamında açığa alınıyor, görev yeri değiştiriliyor.
    Eğitimciler sanık,, askerler sanık,, emniyetçiler sanık...

vs.. vs..

Bu ortamda hangi bağımsız yargıdan söz ediyorsunuz siz ?
    içeriden size gösterilmeye çalışılan başka bir şey.. dışarıdan bakanların gördükleri bambaşka bir şey..

var mı şu ortamda Hükümetin foreks kararına itiraz edip HAYIR diyebilecek bir karar mercii ??
    Bunu deneyen adamın anında yiyeceği yafta belli.. ondan sonra tırmala dur sicili nasıl temizleyeceğiz diye..

böyle bir ortamda başkanlık işinin oldu bittiye getirilmek istenmesi de fazlası ile manidar. umarım Vatandaş en doğru kararı verir ve birileri bu karara saygı gösterir.

kişisel kanaatim olarak son sözüm ise ; Bunlar henüz iyi günlerimiz..

eğer bu başkanlık işini geçirirlerse sandıktan siz o zaman görün asıl curcunayı..

parti mensubu Zabıta ekipleri, kolluk kuvvetleri mahalle aralarında gezip " - Namaz Saati senin dükkan niye açık birader ? hadi hemen camiye.. naş naş.." muhabbetleri başlayınca göreceğiz bakalım başkanlığın nimetlerini..
    "- gitmiyorum" da diyebilirsin tabi.. cezasını ödemek kaydı ile..

Başkanın emri var.. emir demiri keser..

artık Ceza mevzusunda 40 satır mı ? yoksa kırk katır mı ? orasını da kadı efendi bilir.. yolunuz açık olsun.. hadi selametle..

4. Evet firma isimlerini sadece özelden yazalım. Durum iyice can sıkıcı olmaya başladı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,215
     Alıntı Originally Posted by RePuLSe Yazıyı Oku
    .... Eğitimciler sanık,, askerler sanık,, emniyetçiler sanık ...
    eklemeyi unutmuşum..

canikli'nin yaptığı son açıklamadan anlaşılıyor ki ; yani " Türk Vatandaşlarının Yurt dışından işlem yapmasını engellemek için gereken denetimleri yaparız ve bütün önlemleri alırız.." demesi ; yakında sırf " foreks işlemi " yaptığımız için bize de sanık sandalyesinin yolu gözükecek demektir. 15-20 güne çıkartırlar kararnameyi.. muhtemelen forumlara da kilit gelecek.. Cehalet en çok BİLGİ'den korkar ve onu yok etmeye çalışır..

6.  Alıntı Originally Posted by RePuLSe Yazıyı Oku
    eklemeyi unutmuşum..

canikli'nin yaptığı son açıklamadan anlaşılıyor ki ; yani " Türk Vatandaşlarının Yurt dışından işlem yapmasını engellemek için gereken denetimleri yaparız ve bütün önlemleri alırız.." demesi ; yakında sırf " foreks işlemi " yaptığımız için bize de sanık sandalyesinin yolu gözükecek demektir. 15-20 güne çıkartırlar kararnameyi.. muhtemelen forumlara da kilit gelecek.. Cehalet en çok BİLGİ'den korkar ve onu yok etmeye çalışır..
    son cümleniz çok hoşuma gitti evet cehalet en çok bilgiden korkar....

7.  Alıntı Originally Posted by RePuLSe Yazıyı Oku
    eklemeyi unutmuşum..

Ülkenin üst seviyeli memuru olduklarını unutup ülkenin sahipleri olduklarını zannediyorlar. Nasıl bir mantık ve zihniyet aklım almıyor. Sadece bu forex le ilgili kısmı değil. Yıllarca okumuş üstün çalışmaları olan hocalar profosörler ünilerden atılıyor aşağılanıyor. İnsanın aklı almıyor bazen.

Neyse siyasete gireresek çıkamayız umarım bilgisiz, eğitimsiz danışman ve üst seviye memur kadroları değişir temizlenir yoksa ülkemizin işi zor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,215
     Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    son cümleniz çok hoşuma gitti evet cehalet en çok bilgiden korkar....
    iyi kulak ver o zaman ;

16 Nisan 2017 tarihinde "başkanlık" sistemi için oylama yapılacak..

bundan tam 77 YIL önce, yani 17 Nisan 1940 tarihinde, İlkokul Öğretmeni yetiştirilmesi için, Yasa ile "KÖY ENSTİTÜLERİ" kurulmaya başlandı..

Amaç ve Hedef ; çok net biçimde Halka Hizmet etmek idi..

Lider dediğin Halkını yönetmez, Halkına Hizmet eder..

Mustafa Kemal Atatürk, "cehalet" ile en büyük kavgayı yapıp kazanmış bir Lider olarak Eğitimin önemini çok iyi biliyordu..

Ama gel gör ki ; Mustafa Kemal'in Devrimlerinin karşıtı olan bir takım cahil ve yobaz sürüsü, ellerine fırsatı ilk geçirdikleri anda türlü türlü iftiralar atarak KÖY ENSTİTÜLERİ' ni kapatmayı ana siyasi hedef olarak belirledi..

niyetleri belliydi.. Okumuş ve Aydınlık Yüzlü İnsanların olduğu bir toplumu yanlış yönlendiremeyeceklerini, istedikleri tarafa çekemeyeceklerini ve türlü hileler ile kandıramayacaklarını görmüşlerdi..

1954 yılında Demokrat Parti döneminde amaçlarına ulaştılar.. kapattılar..

aradan bunca zaman geçti.. Ülkedeki eğitim sisteminin hali ortada..

AKP İktidarı döneminde MİLLİ EĞİTİM Bakanlığı ne iş yaptı ?? anlatsın, dinleyelim..

Çocuklara okulda fındık dağıttınız.. orada bile hile-hurda ortaya çıktı.. çocuklar son kullanma tarihi geçmiş, bozuk fındıklardan zehirlendi..

Türkiyenin En kötü yönetilen iki Bakanlığından birincisi Milli Eğitim Bakanlığı, ikincisi de Turizm Bakanlığı'dır.. hiç kıvırmasınlar.. Yanlış politikalar yüzünden Ülkeye Turist ayak basmaz oldu..

sorduğun zaman o konuyu da hemen fetö'ye bağlıyorlar.. sanki ben doğurdum amk fetösünü.. sizin kardeşinizdi..beraber elele gezen tozan da sizdiniz hemşerim.. ne masal anlatıyosunuzz??

neyse az kaldı.. sandıkta görüşürüz..

Sayfa 38/86 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •