Sayfa 38/67 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon
Arama sonucu : 531 madde; 297 - 304 arası.

Konu: MERCN - Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Ciro artışı trendi ve brüt kar marjı korunduğu sürece fiyata takılmıyorum, bu rakamdan satmak yanlış olur diye düşünüyorum.
    2. Çeyrekte aynı ciro ve karı yakalasa ki fazlası da olabilir, fk 2-3 e düşecek. Kesinlikle kötü niyetliler. Ne desek boş arkadaşlar. Mal sahibi hak sahibi. İnşallah misliyle zarar ederler burda ve başka tahtalarda 🙏

2.  Alıntı Originally Posted by gameover46 Yazıyı Oku
    2. Çeyrekte aynı ciro ve karı yakalasa ki fazlası da olabilir, fk 2-3 e düşecek. Kesinlikle kötü niyetliler. Ne desek boş arkadaşlar. Mal sahibi hak sahibi. İnşallah misliyle zarar ederler burda ve başka tahtalarda 🙏
    Tabana korkutmak icin bir suru mal yigmis, niyeti satmak olsaydi 16 dan o mali elinden cikarirdi...millete asagidan sattirmak derdi, ahlak yoksunu, aslinda yaptigi suc unsuru....

3.  Alıntı Originally Posted by Yavuzsarac Yazıyı Oku
    Tabana korkutmak icin bir suru mal yigmis, niyeti satmak olsaydi 16 dan o mali elinden cikarirdi...millete asagidan sattirmak derdi, ahlak yoksunu, aslinda yaptigi suc unsuru....
    Oyaktaki arkadaş yaptı bu hareketi ve sonra sattığından fazlasını aldı. Satmayacaksan neden koydun ilginç bir durum. Amaç Mal dökmekse Tacirler ve akta daha 400-500 bin lot var. Onlarda aynı gruptan ise 2 gün daha taban olur 1 ay kendini toparlayamaz tahta. Bide piyasa bozarsa bize kara günler. Ne desek boş. Hakkımızda hayırlısı. En az 10 tane aracı kurumdan işlem yapıyorlardır. Cep to cep. Hiç iyi olmadı bugünkü hareket. Kesinlikle ytd

4. Ama benim gibi uzun vadeli yatirim yapanlari etkileyecek bir sey degil, bunlara dususlerde mal verenler ilerde mercan fiyatini gorunce icleri bir cis edecektir....

Alıntı Originally Posted by gameover46 Yazıyı Oku
    Oyaktaki arkadaş yaptı bu hareketi ve sonra sattığından fazlasını aldı. Satmayacaksan neden koydun ilginç bir durum. Amaç Mal dökmekse Tacirler ve akta daha 400-500 bin lot var. Onlarda aynı gruptan ise 2 gün daha taban olur 1 ay kendini toparlayamaz tahta. Bide piyasa bozarsa bize kara günler. Ne desek boş. Hakkımızda hayırlısı. En az 10 tane aracı kurumdan işlem yapıyorlardır. Cep to cep. Hiç iyi olmadı bugünkü hareket. Kesinlikle ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Yavuzsarac Yazıyı Oku
    Ama benim gibi uzun vadeli yatirim yapanlari etkileyecek bir sey degil, bunlara dususlerde mal verenler ilerde mercan fiyatini gorunce icleri bir cis edecektir....
    Şirket kredi cekip stok alıyor nakit işletme sermayesi yok.daha önceki kredilerden 2 milyar teminat rehin ipoteģi vardı.bu borçlar her ceyrek artıyor ya bedelli yapacak ya da ortak bulması gerek.

6. Çogu şirketin her çeyrek geliri arttı.Bu şirketinde artıyor ama artan boŕçlar sıkıntı.

7. Sayın tesviyeci selamlar,

Öncelikle uyarı ve kaygılarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim, dönüp tekrar bakmamıza vesile oldunuz. Bedelliyi gerektirecek bişey göremiyorum. Borçlar değerlendirilirken bilanço büyüklüğüne göre değerlendirilse daha iyi olacaktır. Geçen yıldan bugüne cirosunu 2,5 kat karını 3 kat, stoklarını 3-4 kat arttıran bir şirketin borcunun da bilanço büyüklüğü oranında artması doğaldır. Birçok başarılı bilançoya baktığımızda borçların arttığını görebiliyoruz.

Malın kıymetli paranın değersiz olduğu zamandayız, kim ne borçlandıysa faizinin mislini kazanmıştır, bu borsadaki şirketler kadar bizim kendi işletmelerimiz ve kişisel tasarruflarımız için de geçerlidir. kim borçlanmamışsa cebinde nakitiyle duruyorsa hiç bir dönem olmadığı kadar pişmandır.

Stoklar ve ticari alacaklara baktığımızda nakti çevirme hızında bir azalma olsa da öyle yıkıcı bir durum göremedim ben.

Ekleme Editi: Borçlarının genelde kısa vadeli olması bir kusur olabilir, Tüpraştan aldığı ürünlerin ödeme vadesi kısa olabilir (sadece tahmindir).

8. Toplam Finansal borçlar ve değişimi, onun altında ticari borçlar. Bir sonraki mesajda borca karşılık oluşan değerler ve gerektiğinde paraya çevrilebilecek varlıkları paylaşacağım.

Sayfa 38/67 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •