Sayfa 381/527 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481 ... SonSon
Arama sonucu : 4216 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

1. Ege Gübre ile ilgili kafamda oluşan ve kısmen beni rahatsız eden bazı soru işaretlerinin yanı sıra Rekabet Kurulu tarafından gübre şirketleri için rekabet yasalarını ihlal ettikleri gerekçesi ile önerilen satış gelirlerinin % 0,5-3 arası bir idari ceza uygulanması talebinin sonuçları 10 Ağustos'ta açıklanana kadar hisse dışında bulunma kararı aldım ve kısa bir süre önce aldığım EGGUB hisselerimi alış maliyetimin çok az üstüne sattım. Finansal yapısı ve sağlığı ve vaad ettiği gelecek hoşuma gitse de bir süreliğine dışardan izleyeceğim. Ceza durumu ve bilanço açıklandıktan sonra tekrar girme ya da girmeme kararı alacağım. Hayırlısı.
    25

2. Bu da son 3 yılın logaritmik fiyat hareketleri.. Üzerinde de bilanço tarihleri mevcut. Bilanço açıklanma öncesi ve sonrası nasıl hareket etmiş, belki bir fikir de verebilir.

YTD.
    25

3. "Rekabet Kurumu tarafından rekabet kuralları ihlali gerekçesi ile ceza kesilirse, bu ceza konsolide ciro üzerinden mi yoksa sadece gübre cirosu üzerinden mi % 0,5-3,00 arası kesilir?" şeklinde kafa karışıklıklarını gidermek için Yatırımcı İlişkilerine soru sormuştum. Cevabı aşağıdaki gibidir. Bilginize.

"Eğer ceza kesilecekse soruşturmaya konu pazardaki ciro üzerinden, yani gübre gelirlerine göre ceza kesilecektir.

İlgili rekabet kurumu yönetmelik maddesi aşağıdadır;

"
    25

4.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    "Rekabet Kurumu tarafından rekabet kuralları ihlali gerekçesi ile ceza kesilirse, bu ceza konsolide ciro üzerinden mi yoksa sadece gübre cirosu üzerinden mi % 0,5-3,00 arası kesilir?" şeklinde kafa karışıklıklarını gidermek için Yatırımcı İlişkilerine soru sormuştum. Cevabı aşağıdaki gibidir. Bilginize.

"Eğer ceza kesilecekse soruşturmaya konu pazardaki ciro üzerinden, yani gübre gelirlerine göre ceza kesilecektir.

İlgili rekabet kurumu yönetmelik maddesi aşağıdadır;

"
    Bu durumda bir önceki mali yılda yani 2022'deki Kimyevi gübre hasılatı olan 442.625.242 TL baz alınacaktır, eğer ceza verilecekse.

Minimumdan verilirse % 0,5 yani 2.213.126 TL, maksimumdan verilirse % 3 yani 13.278.757 TL ceza sözkonusu.
    Aynı ihlal son 1-5 yıl arasında tekrarlanmış iddiası da var. Eğer bundan da hüküm giyerse aldığı cezanın yarısı kadar daha ilave ceza olacak demektir.

Çok büyük bir rakam olmasa da, 'sinek küçük ama mide bulandırır' kabilinden fiyatı etkileyebiliyor.
    25

5. Endeks fezaya çıktı, bu varlık zengini şirket daha 100 bile diyemedi, istikrar yok tahtada, 2 lira yukarı, 2 lira aşağı, sıfır elde var sıfır.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Bu mübarek cuma günü tuşlarla hile hurda pesinde olan ellerin kurusun ve nefesin kesile tahtacı.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ocağına ateşler düşsün gencerler ve işbirlikci tahtacı herifler.
    Bundan sonra beddua etmeye başlayacam.
    Yatirım yapmayın bu şirkete.
    Boğulsunlar limanda.
    Konteynırların altında kalsınlar gencerler.
    Âmin

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim para arşa çıktı döndüm dolaştım geldim biraz burada kaybedelim diye

Sayfa 381/527 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •