Sayfa 382/494 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. Geriye doğru mesajları tekrar incelemeye çalıştım, birşey dikkatimi çekti.
    Bücür Bey , mahkeme diyor, toplanalım diyor, HOP bir mesaj sonra Avukat Serpil Hanım çıkıyor. Umarım tesadüftür.

2. Bücür Bey, elimden gelirse avukatıma danışacağım. Niye şimdiye kadar danışmadım( Kıyaslanamayacak bir derdimle uğraşıyor, işi de başından aşkın) Çekindim açıkcası sormak için.

3. Olur da sorabilirsem , hakim ortak konusu benim de kafama bugün çok takıldı.
    Açıkcası, bilgim görgüm dahilinde başka bir yanlış olduğunu düşündüğüm işlem bulamadım bu süreçte.

4. Ama Hakim Ortak meselesinin olayın rengini mahkemede değiştireceğini düşünüyorum, itiraz süresi yoksa.

5. Boş işler bunlar şirket başka bir tebliğle borsa dışına çıktı.yuzde 95 payla hakim ortak olmadan çıktı.ve hakim ortaklığı borsa disinda elde etti.bu hakkı vardı ve yaptı.zaten yüzde 98 i borsa dışında bulduğu için yani hakim ortak konumuna borsa dışında ulaştığı için 27 TL son 5 yıllık ortalamadan olduk.
    Bu işi izocam bu işte deneyimli bir hukuk burosuyla yürüttü.dolaayisiyla herşeyi kanuna uygun yapiyolar ancak ince işçilikle.

6.  Alıntı Originally Posted by sermin Yazıyı Oku
    şirketin borsa kotundan çıkma gerekçesi somut değildir, fiili dolaşımdaki pay oranının oldukça düşük olması , operasyonel zorluk ve maliyetler gösterilmektedir. Hal böyleyken fiili dolaşımdaki pay oranını artırmak için bir engel yoktur. Operasyonel zorluk ve maliyetler ise borsaya kote olan her şirket tarafından başından beri bilinmektedir, yeni durum değildir. SPK ana sayfasında halka arz seferberliği logosu yer almaktadır. SPK bunu dikkate alarak şirketlerin % 95 çoğunluk ortak kararı (hakim ortak değil) ile borsa kotundan çıkma talebini reddetmesi gerekirdi.
    Sermin SPK 2.23.1 yönetmeliğinin 8. Maddesine göre çıktı şirket borsadan.
    Hakim ortak olarak çıkmadı.bu konu 1500 kez tartışıldı siz olaya direk giriş yaptınız.sizin anlatmaya çalıştığımız farklı bir yönetmelik 2.27.2 den bahsediyosunuz siz.sirket malesef siziin dediğiniz yöntemle borsadan cikmadi.98 payı bulsa idi 2.27.2 den çıkacaktı.

Yani kısaca SPK 2.23.1 tebliğinin 8. Maddesi yuzde 95 paya sahip ise şirket çağrı yapmak koşulu ile hakim ortak konumunu kazanmadan borsadan çıkabiliyor .sizin dediğiniz şekilde mahkemeyi hiçbir avukat açmaz .direk kaybettin

Alıntı Originally Posted by bücür Yazıyı Oku
    Şerh verdikte ne oldu çoğunluk onlarda olduğu için onların dediği oldu
    İşte sizin gibi yatırımcılar şerh verdikte ne oldu der
    Aç oku TTK.201 ve 202
    Genel kurula katılarak şerh verenin 1 yıl içinde bu karara karşı dava açma hakkı var
    İptal için ama ben İstanbul'da olsam açardım
    Kendim takip ederdim
    Ankaradayim

8. Bakıyorum da tebliğler maddeler havada uçuşuyor şirket planını yaptı ve kottan çıkmak için düğmeye bastı bence şuana kadar plan doğrultusunda hareket ediyorlar beni ortaklıktan atana kadar buradayım yeterince zarar yazmışız bu saatten sonra hiç bir önemi yok ölmüş eşek kurttan korkmaz, filmin sonunu görmenden gitmek yok ,çıkmayan candan ümit kesilmez
    Değerlenme raporundan sonra birileri burada satma hakkı bittikten sonra 20,12 'den vermeyenlerin malını 10.53 'den elinden zorla alacakmış gibi algı yarattılar ve maalesef bunda kısmen başarılı oldular Salı : 8,230 , Çarşamba 6,248 ve bugün 17.365 lot olmak üzere 3 günde toplam . 31,843 lot ky elinden aldılar ve almaya devam ediyorlar böyle giderse iyi mal alacaklar gibi görünüyor. Benim bunlara verecek bir lotum bile yok.

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir ''

Sayfa 382/494 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •