Onemli Gunler Banner
Sayfa 382/408 İlkİlk ... 282332372380381382383384392 ... SonSon
Arama sonucu : 3257 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Vesper Yazıyı Oku
    Petrol üretmeye başladığını açıklamadılar benim bildiğim.Temenni mi bu dediğin yoksa bir bilgiye mi dayanıyor.
    Merhaba aşağıdaki kap açıklamalarını son cümlesinde geçiyor.Kap açıklaması şirketin web sitesinde mevcut.(herkes haklı olarak herşeyden şüpheleniyor bu şirket ile ilgili)

13.04.2024 - Hisse Satın Alma Sözleşmesi Hakkında

Şirketimiz, Venezuela'da odaklandığımız petrol alanındaki ilgili çalışmalar kapsamında Venezuela'da özel ve kamu şirketlerine yönelik petrol çıkartılması için gerekli hizmet ve çalışmaları yapan, 25 yıllık sektör bilgisine sahip, finansal yükümlülüğü olmayan ve toplam aktif büyüklüğü yaklaşık 52,2 Mn USD olan, Venezuela'da kurulu Denarius Pumping Services de Venezuela C.A.,'nın %100 oranında pay sahibi olduğu ABD'nin Florida eyaletinde kurulu Denarius Pumping Services LLC'nin %65'ne tekabül eden hisseleri toplam 5,2 Mn USD bir bedel karşılığında satın alınmasına yönelik hisse satın alma sözleşmesini imzalamıştır.

İlgili Şirket Venezuela'da halihazırda mevcut faaliyetlerine devam etmekte olup aynı zamanda OFAC lisansınsa sahiptir. Yapılan satın alma ve ilgili faaliyetlerin konsolide bilançoya etkisinin ikinci çeyrek itibariyle görülmesi beklenmektedir.

2. İlk çeyrek bilançoda çok cüzi de olsa yurtdışı satış geliri var.
    Bu yurtdışı satış geliri benim için yeterli, petrol üretim satışı başlamış diye anlıyorum başka ne olabilir yurtdışı satış geliri bilmiyorum.
    2.çeyrek etkisi görülecek denmiş ama ilk çeyreğin son günlerine belli ki bir ticaret sığmış.
    Faaliyet raporu gibi birşey ne zaman yollarlar bilmiyorum ama 5-10 kuyudan mı elde edilmiş 1-2 kuyudan mı?
    Kaplarında bahsedilen 170 kuyu devreye ne zaman girer paraları var mı işletmeye,çıkartma maliyeti nedir kar bırakıyor mu bir çok cevaplanması gereken soru var.

Gelir tablosunun geldiği 21 mayıs tarihini not ettim dönüm noktası bana göre.
    Al sat tut tavsiyesi değildir yazdıklarım kendi görüş ve beklentiletimdir.

3. WGünlük büyük işlemlere bakıyordum
    22 nisan tarihindeki günlük takas dikkatimi çekti.
    A1 yatırım -7.824.000 lot günlük satış yapmış.
    Ortalaması 19.60TL
    22 nisan satışın parası 24 nisanda hesaba geçse %58 den mevduat yapsa 32 günlük satış fiyatı 20,54’e gelir(mevduat getirisi ile)
    24 nisanından 32 gün sonrası 27 mayıs yapıyor(vadeli dönüş tarihi)
    27 mayıs ödeme için bugün alım yaparsa 27 sinde mevduat dönüşüyle ödeyebilir.
    19,60 dan 7,824.000 lot sattıklarını da mevduat getirisini de ekleyip 17,80 lerden 9 milyon lot olarak geri koyabilir.

Not:Tamamen hayal mahsulü bir projeksiyondur.

4. Sn.Kandinsky
    1-bahsettiğiniz 170 kuyu TOMLAM şirketinin KAP'ında vardı ama ilerleyen süreçte bu şirketle alakalı kap gelmedi. Satın alındı mı,petrol buradan mı üretilip satılıyor muallak bir husus
    2-Az bir gelir satın alındığı KAP ile bildirilen Denarius şirketinden elde edildi ise, buruda petrol üretimi var mı yine muallak. Daha çok kuyu hizmetleri veren (bakım,onarım,çimentolama vs) bir şirket görünümünde

Ancak günün sonunda baktığımızda yurtdışında üretilen,satılan, kar edilen şirketler var. Bu önemli biz yatırımcılar için

5.  Alıntı Originally Posted by SedatSönmez Yazıyı Oku
    Sn.Kandinsky
    1-bahsettiğiniz 170 kuyu TOMLAM şirketinin KAP'ında vardı ama ilerleyen süreçte bu şirketle alakalı kap gelmedi. Satın alındı mı,petrol buradan mı üretilip satılıyor muallak bir husus
    2-Az bir gelir satın alındığı KAP ile bildirilen Denarius şirketinden elde edildi ise, buruda petrol üretimi var mı yine muallak. Daha çok kuyu hizmetleri veren (bakım,onarım,çimentolama vs) bir şirket görünümünde

Ancak günün sonunda baktığımızda yurtdışında üretilen,satılan, kar edilen şirketler var. Bu önemli biz yatırımcılar için
    Doğru söylüyorsunuz hemen çok da umutlanmamak gerek.
    Aracılık hizmet bedeli gibi kestiyse rakkamlar çok daha küçük olacaktır.
    Şirket iletişimi de tam venezuela usulü satır aralarından bilgi çıkartmaya çalışıyoruz.

6. CITIBANK YABANCI -2.253.882 lot satmış haftalık olarak
    Yazdıklarım sohbet amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir.

XELKT 595 i aşarsa gider diyorduk. geçti ama 600 kusurda sümsükleniyor.
    BANKA, X100, TEKNOLOJİ, SANAYİ, kıpır kıpır, boyna maliyet düşürdüler.
    630 u geçmeden de bize ekmek yok, griyi bekle, astorun, alfasın bilimum elektriçilerin faturasını öde, politika faizlerini bekle.
    şimdide haziran gelmeden temmuzu bekle.
    tahtacı sende bende sinek avliyoruz.
    bak bankacılara rüzgar sörfü yaptılar,.
    yayla la ra çıktılar.
    biz daha burdayız
    bunları yazıyon dimi.
    bak sana güveniyorum.
    aslansın kaplansın. pardon pardon,
    tilkisin, çakalsın. hadi göreyim seni.
    Ne günlere kaldık, tahtacıya cesaret veriyoz.

8. Çok iyi bir söyleşi olmuş. Cante den de ufak dahi olsa bahsediyor.

https://youtu.be/7ZzwU1Dqi5s?si=PAV3nDapdBroHt80

Sayfa 382/408 İlkİlk ... 282332372380381382383384392 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •