Sayfa 3849/4297 İlkİlk ... 2849334937493799383938473848384938503851385938993949 ... SonSon
Arama sonucu : 34370 madde; 30,785 - 30,792 arası.

Konu: hisse senedi haberleri

Arzum Co-CEO yönetim sisteminde 2. Dönem İcra Kurulu Başkanı Arif Emre Ünal oldu

03/01/2024 06:20:30

Dünyada pek çok başarılı örneği olan Co-CEO sistemine 2023 yılında geçerek Türkiye’de yeni bir dönem başlatan Arzum’un yeni İcra Kurulu Başkanı Arif Emre Ünal oldu.

Şirket'ten yapılan açıklamaya göre, Arzum Teknoloji, Ürün ve Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Arif Emre Ünal, 1 Ocak 2024 itibarıyla kendi görev ve sorumluluklarının yanı sıra İcra Kurulu Başkanlığı görevini de üstlenecek. Diğer genel müdürler de sorumlu oldukları alanlarda görevlerine devam edecekler. Buna göre, Arda Altınok Mali ve Kurumsal İşlerden Sorumlu Genel Müdür, Serhan Giray ise Ticaretten Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaya devam edecek.

Arzum’un büyüme stratejisini desteklemek üzere uygulamaya geçirdiği Co-CEO Yönetim Sistemi, uluslararası şirketler tarafından uygulanan ve dünyada başarılı örnekleri olan bir sistem. Co-CEO yönetim sistemi kapsamında yöneticiler arasındaki iletişimi ve sinerjiyi artırma, ortak çalışma kültürü oluşturma hedefiyle farklı birimleri birleştirerek üç ana birim oluşturan Arzum, böylelikle karar alma süreçlerine çeviklik ve hız kazandırdı. Arzum’un globalleşme ve dünya markası olma hedeflerine emin adımlarla ilerlemesine katkı sağlayan sistem, Arzum’un yurt içi ve yurt dışı pazarlarda öne çıkmasını da sağladı.

Arif Emre Ünal kimdir?
    2002 yıllında İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Arif Emre Ünal, 2002-2005 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimi aldı. 2014-2015 yılları arasında İstanbul Üniversitesi MBA Programı’nı Onur Derecesi ile tamamladı. 2005 ila 2010 yılları arasında Arkas Holding’de Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini üstlenen Ünal, 2010 ila 2012 yılları arasında McCann Worldgroup İstanbul’da Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak görev yaptı. 2012 yılından bu yana Arzum’da çeşitli roller üstlenen Arif Emre Ünal, Ocak 2023 itibarıyla Arzum Teknoloji, Ürün ve Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected])
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Pasifik GYO'nun Merkez Ankara projesinin kısmi geçici kabulü onaylandı

03/01/2024 06:21:00

Pasifik GYO'nun Merkez Ankara projesinin kısmi geçici kabulü onaylandı.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimiz projelerinden Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nde (Merkez Ankara), L1, L2 ve L3 Blokların kısmi geçici kabulü yapılmış olup Kısmi Geçici Kabul Tutanağı 28.12.2023 tarihinde onaylanmıştır."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Kocaer Çelik, yatırım planlarının ikinci fazında Aliağa A1 fabrikasında iki ay planlı duruş gerçekleştirecek

03/01/2024 06:21:30

Kocaer Çelik'in yatırım planlarının ikinci fazı olarak Aliağa A1 fabrikasında, 5 Ocak 2024-5 Mart 2024 tarihleri arasında planlı duruş gerçekleştirilecek.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamaya göre, planlı duruş döneminde yeni makine ve teçhizatların devreye alınması için revizyon çalışmaları yapılacak.

Açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimizin gelecek yıllardaki büyüme hedeflerini gerçekleştirmek için yatırım stratejilerimizi yenilenebilir enerji yatırımları ve yüksek katma değerli yeni ürün yatırımları olarak belirlediğimizi daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu hedef doğrultusunda, Aliağa A2 Fabrikamızda 24 Nisan 2023 – 20 Mayıs 2023 tarihleri arasında planlı duruş yapmış, üretim-sevkiyat hedeflerimizde hiçbir aksamaya neden olmadan yeni makine teçhizatları üretim hatlarında devreye alarak gerekli revizyonları gerçekleştirmiştik.

Yatırım planlarımızın ikinci fazı olarak Aliağa A1 fabrikamızda, 5 Ocak 2024 - 5 Mart 2024 tarihleri arasında planlı duruş gerçekleştirilerek, yeni makine ve teçhizatların devreye alınması için revizyon çalışmaları yapılacaktır.

Planlı duruş esnasında 2024 yılı için bütçelenen üretim ve sevkiyat hedeflerinde hiçbir aksama olmaması için gereken tüm hazırlıklar tamamlanmıştır. Aliağa A1 fabrikamızdaki yeni katma değerli ürünlerin üretimine yönelik son teknolojiyi kullanarak gerçekleştireceğimiz bu yatırımlarımız sonrasında, üretim ve satışını artıracağımız katma değerli ürünlerimiz ile şirketimizin ciro ve karlılığına olumlu katkı sağlamayı, küresel rekabet avantajını ve ihracatını daha da güçlendirmeyi hedeflemekteyiz."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

KİMPUR, Türkiye'deki toplam üretim kapasitesi toplamda 171 bin ton seviyesine yükseldi

03/01/2024 06:23:00

KİMPUR, Türkiye'deki toplam üretim kapasitesi toplamda 171 bin ton seviyesine yükseldi.

KİMPUR'dan KAP'a yapılan açıklamaya göre, Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesinde bulunan üretim tesisinde kapasite 129 bin 353 tondan 141 bin 271 tona çıktı.

"Şirketimizin, Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesinde bulunan üretim tesisi için süresi dolan kapasite raporu yenilenmiştir. Yapılan verimlilik amaçlı bir proje ile, üretim hatlarından birinde ek kapasite elde edilmiş ve kapasitemiz 129.353 tondan 141.271 tona yükselmiştir.

Ayrıca daha önce 25.07.2023 tarihli KAP bildiriminde belirtildiği üzere, Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesindeki Üretim Tesisinde ise ilk faz olarak yaklaşık 30 bin ton poliüretan sistemleri üretiminin yapılmasını mümkün kılan alt yapı çalışmaları tamamlanmış ve bu tesisten üretim başlatılmış idi. Böylece Türkiye'deki toplam üretim kapasitesi toplamda 171 bin ton seviyesine yükselmiştir."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Suwen'in 2023 yılı sonu itibarıyla mağaza sayısı 190'a ulaştı

03/01/2024 06:23:30

Suwen'in 2023 yılı sonu itibarıyla mağaza sayısı 190'a ulaştı.

Suwen'in KAP'a yaptığı bildirime göre, Aralık ayında Irak'ta ikinci mağaza, Cezayir'de ilk mağaza açıldı. Ayrıca Romanya'da bir mağaza açılırken, bir mağaza kapandı.

"1 Aralık 2023 - 1 Ocak 2024 tarihleri arasında yurtdışı franchise sözleşmeleri kapsamında; Irak'ta 2'inci mağazamız Erbil Gulan AVM'de, Cezayir'de ilk mağazamız Grand Mall Oran'da açılmıştır.

Söz konusu dönemde Romanya'da; Braşov Coresi AVM'de mağazamız açılmış, 31.12.2023 tarihinde Bükreş Afi Cotreceni mağazamız kapatılmıştır.

1 Ocak 2024 itibariyle mağaza sayılarımız aşağıdaki tabloda bilgilerinize sunulmuştur.

Yurtiçi Mağaza 165
    Yurtiçi Mağaza - Bayi 6
    Romanya 7
    KKTC 2
    Yurtdışı Mağaza-Bayi 10
    TOPLAM 190

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Baydöner'in 2023 yılı sonu itibarıyla mağaza sayısı 166'ya ulaştı

03/01/2024 06:24:00

Baydöner'in 2023 yılı sonu itibarıyla mağaza sayısı 166'ya ulaştı.

"İzahname tarihi (10.08.2023)'den itibaren 31.12.2023 tarihine kadar 11 adet yeni restoran açılmış olup, arzu edilen verimliliği yakalayamayan 4 restoran kapatılmıştır.

İzahname tarihi itibariyle 159 olan restoran sayısı, 31.12.2023 tarihi itibariyle 166' ya ulaşmıştır."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Reeder'ın ReeDükkan satış mağazası sayısı 200'e ulaştı

03/01/2024 06:24:30

Reeder'ın ReeDükkan satış mağazası sayısı 200'e ulaştı.

"30.10.2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapmış olduğumuz açıklama ile perakende satış ve mağazacılık faaliyetlerimizi yürüten bağlı ortaklığımız Reeder Elektronik Akademi ve Mağazacılık Ticaret A. Ş.'nin 59 ilde 110 adet ReeDükkan satış mağazası ile faaliyetlerine devam ettiğini, 2023 yıl sonuna kadar da ReeDükkan satış mağazası sayısını 200 adede çıkarmayı hedeflediğimizi açıklamıştık.

200'üncü ReeDükkan satış mağazamız Şırnak ili Cizre ilçesinde Cizre Park AVM'de açılmıştır.

2023 yılı başında 52 ilde 75 adet ReeDükkan satış mağazası ile tüketicisi ile buluşan markamız, 2023 yılı içerisinde ilave olarak 23 ilde daha faaliyetine başlayan 125 adet ReeDükkan satış mağazası ile 2024 yılı başlangıcı itibari ile Türkiye genelinde 75 ilde 200 adet ReeDükkan satış mağazası sayısına ulaşmıştır.

Bağlı ortaklığımız Reeder Elektronik Akademi ve Mağazacılık Ticaret A. Ş., ürünlerimizin farklı satış noktalarında da satışa sunulması amacıyla çalışmalarına hızla devam etmektedir."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

CVK Maden, Van ilinde Güneş Enerjisi Santrali yapılmasını planlıyor

03/01/2024 06:25:00

CVK Maden, Van ilinde Güneş Enerjisi Santrali (GES) yapılmasını planlıyor. GES kurulumu için Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ'ne 5 mW AC gücünde çağrı mektubu başvurusu yapıldı.

Şirket'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimiz CVK Maden İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş.'nin maden sahalarındaki enerji ihtiyacını karşılamak ve enerji maliyetlerini azaltmak amacıyla Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği çerçevesinde, Şirketimizce Van ilinde Güneş Enerjisi Santrali (GES) yapılması planlanmakta olup, GES kurulumu için Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.'ne 5 mW AC gücünde çağrı mektubu başvurusu yapılmıştır.

GES süreci ile ilgili önemli gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Sayfa 3849/4297 İlkİlk ... 2849334937493799383938473848384938503851385938993949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •