Sayfa 385/999 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Teknokentte çalışırken üniversite yemekhanesinde yerdim .

Ama 3 kademe vardı

Öğrenci Öğretim çalışan 1.75 3.5 9 tl idi

1 yıl içinde 2-3 kere o yemekhaneden yediğim yemekten zehirlendim

Midemde yara oluştu artık ne yağı ne katkısı kullanıyorlarsa bilmiyorum artık .

Tabi o zaman gençtim tecrübesizdim şimdiki aklım olsa şikayetçi olurdum maddi manevi tazminat davası açardım

Yeni yılın ilk günü bunu hatırlattığınız için teşekkür ederim yine sövdüm o üniversiteye rahatladım

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Değişen bir şey yok, hala öyle. Yemekler kalitesiz, daha doğrusu aşçının suçu yok, malzemeler kötü ve kalitesiz, dışarıda bir çorba içemeyeceğin paraya dört çeşit yemek çıkarınca böyle oluyor (üniversitenin fiyata desteği de var ama az), özellikle et yemekleri epeyce kötü olur, çoğu kişi dışarıdaki köpeklere verir. Her yıl birkaç hafif zehirlenme olur, parası olan yemez, çoğu çalışan da yemeğini evden getirir.

Üniversiteye de sövmeyin, hepsi öyle tek bir üniversite değil, yine de bu sayede maddi durumu olmayanlar bir şekilde karnını doyuruyor onlar da olmasa öğrenciler perişan olur, kantinde veya özel yerlerde yemeyi karşılayamayacak çok kişi var. İmkanlar bu kadar.

Ben de öğrenciyken parasızlıktan yemekhaneye mahkumdum ve hep barsaklarım bozuk gezerdim sürekli karnım ağrırdı, başka çare yoktu katlandım. Bu dediğim de odtü yemekhanesi, üniversite iyi ama berbat yemekleri vardı.

2. Odtü yemekhanesinin nesi varmiş?!

Malzeme tabi ki birinci sınıf değildi ama sistemi bozacak kadar kötü de değildi. Yıllarca yedim hocam, koftesini, kuru fasulyesini.. kıbrıs savaşından kalma dondurulmuş et efsanesi dolanırdı! Güya askeriye depoları yeniledikçe eski tarihli etleri üniversiteye yolluyirmus.. bilmem artık.

Size yaramamış, özel bir hassasiyetiniz olabilir..

3. Dikkatli olmazsak aynısı bizim de başımıza gelecek!

The reason Chinese corporations are in Africa is simple; to exploit the people and take their resources. It’s the same thing European colonists did during mercantile times, except worse. The Chinese corporations are trying to turn Africa into another Chinese continent. They are squeezing Africa for everything it is worth.

https://www.zerohedge.com/geopolitic...ities-all-over

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,893
    Kıt’a yükü erzakın sarfı ve değişimi

MADDE 8 – (1) Savaş veya olağanüstü durumlarda kullanılacak kıt’a yükü demirbaş erzak her an elde bulundurulur. Bu nedenle, depolarda mevcut kıt’a yükü demirbaş erzakın sarfına prensip olarak yenilerinin alınmasıyla başlanır. Ancak;

a) Dayanma süresi sonuna yaklaşan demirbaş erzak yenileri alınmamış olsa dahi tüketilir. Bunlardan gerekli görülenler için tüketilmeden önce ilgili birlik komutanlığınca muayene yaptırılır. Yedirilmesinde sakınca görülenler hakkında tutanak tutulur ve usulüne uygun olarak imha edilir.

b) Dayanma süresi dolmayan ve yenisi ikmal edilen kıt’a yükü demirbaş erzaklar, depo kapasitesi de göz önünde bulundurularak tüketilir.

(2) Yalnız kıt’a yükü demirbaş erzak verildiği günlerde, bu yiyeceklerin parasal değerinin günlük yemek bedelinin altında veya üstünde olması durumu dikkate alınmaz.

(3) Kıt’a yükü demirbaş erzaka dâhil konservelerden herhangi birinin veya bir kaçının verilmesi hâlinde, 5668 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Besleme Kanununun ekinde yer alan Günlük Yemek Bedeli Ölçüt Tablosundaki istihkak tutarını aşmamak şartıyla değişim hükümleri uygulanır.

Bunların tüketim yerlerinin başında üniversite yemekhaneleri gelir.Bu kıta yükü erzak devamlı devir daim halindedir. Bu normal durumdur.Tek sakıncası eğitim boyunca kolit tedavisi görmenizdir.

5. Ülkemizde 9000 adet mağazası olan bir süpermarketin bakliyat bölümünü gezdim.Mercimekler kanada,pirinçler arjantin,çin ve nohut hindistan malıydı.Yerli Gönen pirinç vardı rekabet edemeyecek kadar pahalıydı.
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

6.  Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Ülkemizde 9000 adet mağazası olan bir süpermarketin bakliyat bölümünü gezdim.Mercimekler kanada,pirinçler arjantin,çin ve nohut hindistan malıydı.Yerli Gönen pirinç vardı rekabet edemeyecek kadar pahalıydı.
    Geçen yıl da soğan ithaldi, bu bir seçim, yerli dersen fiyat yükselecek, paran varsa herşeyi ithal edersin sorun değil.
    Benim anlamadığım taa dünyanın öbür ucundan o kadar nakliye parasına rağmen kanadanın mercimeği bizim mercimekten daha ucuza geliyor. Üstelik kanadada işçilik de buradan pahalı. Burada sorulacak soru biz niye aynı fiyata ya da daha ucuza üretemiyoruz. biz niye kanadaya satamıyoruz adamlardan daha ucuza üretip?

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Geçen yıl da soğan ithaldi, bu bir seçim, yerli dersen fiyat yükselecek, paran varsa herşeyi ithal edersin sorun değil.
    Benim anlamadığım taa dünyanın öbür ucundan o kadar nakliye parasına rağmen kanadanın mercimeği bizim mercimekten daha ucuza geliyor. Üstelik kanadada işçilik de buradan pahalı. Burada sorulacak soru biz niye aynı fiyata ya da daha ucuza üretemiyoruz. biz niye kanadaya satamıyoruz adamlardan daha ucuza üretip?
    9.985.000 Km2 37.950.000 nüfusta aramak lazım cevabı.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8. Bu konu forumda daha once en az 100 kere konusuldu. Her yıl bir kaç kere gündeme geliyor ama değişmez.

Hükümete yakın rantiyeci markettiler BİM, A101, ŞOK gibileri direk ithal edip satarak yerel üreticiden alıp sattıklarından daha fazla para kazandılar son 20 yıldır.

Bu işin uzmanı Cuneyd Zapsu gibi satılmış adamlar, Ülker gibi paraya tapanlar, ve diğer bilimim Aydınlı gibi FETÖ cülerdi.

AQP partisi yandaşları da aynı geleceği devam ettiriyorlar.

Boynuz kuşağı geçti sanırım!

Neyse tipi cinsi ne olursa olsun bu tip adamlar görüntüde müslüman ama icraatte ise nerdeyse satanistler kadar acımazsızlar ve paraya tapıyorlar aslında. Halkın sağlığı veya yerli üreticinin üretmesi kazanması bunlar için önemli değil. Paraya tapan FETÖ cü zihniyet her yerde. FETÖ cü değilim diyen de aslında FETÖ cü gibi davranıyor zengin müslüman market zincirlerinde.

Zapsu
    https://eksisozluk.com/cuneyd-zapsu--473734

Aydınlı
    https://eksisozluk.com/a101-zincir-m...i--5171570?p=5

Topbaş
    https://eksisozluk.com/mustafa-latif-topbas--1549450

Ülker
    https://eksisozluk.com/murat-ulker--1044188?p=17

Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Ülkemizde 9000 adet mağazası olan bir süpermarketin bakliyat bölümünü gezdim.Mercimekler kanada,pirinçler arjantin,çin ve nohut hindistan malıydı.Yerli Gönen pirinç vardı rekabet edemeyecek kadar pahalıydı.

Sayfa 385/999 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •