Sayfa 385/568 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485 ... SonSon
Arama sonucu : 4540 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Kiraya vermek ekranı kapatıp hisse ile ilgilenmemek demek yukarıda bir dostumuz izah etmiş fiyatı aniden arttı satayım dersen satamazsın kiraya verince al sat oyna hoplayıp zıplama işini bırakmak zorundasın. Resesyon oldu satayım Sasa Hekts alayım olmaz. Ya da tam tersi fiyatı aniden çok yükseldi satayım olmaz. Belirttiğimiz faiz oranı yilliktir bu arada. Yıllık % 5. Geçen banka manipülasyonunda vakbn için bir ara oran % 75 e kadar çıktı şimdi bu fiyattan Eregl açığa satmak çok cazip değil o nedenle oran düşük. Dediğim gibi bu iş iyice temettü emekliliğini dibinin dibidir. Geçen hesapladım 100 bin lotu olan % 3 den 1 aylık verebilse 7 bin kira alıyor takasbank komisyonu aracı kurum komisyonu vs düşünce eline net 5 bin TL üstü geçiyor bunu 1 milyon lot olarak düşünürseniz 50 bin lira kabaca hiç yoktan iyidir

2.  Alıntı Originally Posted by Vtuncee Yazıyı Oku
    Yarın akyatırımı bir arayayım. Öğrenelim bakalım hisse ödünç verme süreci nasıl oluyormuş.

Mantıklı. Orada yatacağına çalışsın hisseler. Satma gibi bir amacım zaten yok.

Bilen varsa deneyimleyen lütfen buraya yazsın.
    hisseler portföyünüzde yok gibi düşüneceksiniz verdiğiniz süre boyunca , vadesi sonunda hesabınıza kira bedeli kurum tarafından geçiyor ...

3. Tekrar altını çizmekte yarar var ben piyasayı izlerim alırım satarım trade ederim diyenlere uymaz tembel adam işidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    hisseler portföyünüzde yok gibi düşüneceksiniz verdiğiniz süre boyunca , vadesi sonunda hesabınıza kira bedeli kurum tarafından geçiyor ...
    BİST30 hissesi değilse olmaz ... Eğer değişmediyse.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Teoride mantığı anladım.
    Ödünç verenin herhangi bir riski olmuyor gördüğüm kadarı ile.

20k eregl için aylık kiraya versek 2400 tl civarı bir para geliyor ki yattığı yerde çok iyi.

Not : aldığım günden beri 1 tane satmadım. Satmam da.

6.  Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    kredi kullanımını etkiliyor yalnız , elinizdeki hisseler karşılığında kredi kullanıyorsanız bu durumu da gözetin ... ben bir kaç kez aylık şekilde vermiştim ama artık vermiyorum ... birde açıkçası kendi ayağına sıkmak gibi geliyor bana açıkçının eline koz vermek ...
    Doğrudur, ben hiç aracı kurumdan kredili işlem yapmadığım için bilgim yok. Genel hatları ile özet geçmek istedim, zaten burada yazılana göre kimsenin işlem yapmaması lazım. Kurumlarla görüşüp en ince detayına kadar öğrenmek gerekir.

7.  Alıntı Originally Posted by Vtuncee Yazıyı Oku
    Teoride mantığı anladım.
    Ödünç verenin herhangi bir riski olmuyor gördüğüm kadarı ile.

20k eregl için aylık kiraya versek 2400 tl civarı bir para geliyor ki yattığı yerde çok iyi.

Not : aldığım günden beri 1 tane satmadım. Satmam da.
    Konu dikkatimi çekti, kira işi iyiymiş
    Bunun bir standardı varmı.
    mesela en fazla kaç lotu kiraya verebiliyoruz
    Kiracıyı aracı kurum mu buluyor yoksa takas bank ödünç piyasasında kendimiz mi bulucaz
    Birde istediğimiz zaman kiracı bulabiliyormuyuz

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Satış kast etmedim dostum. Temettümü alıp sonra hisseleri Takasbank ödünç piyasasında ödünç verebilirsin trader arkadaşlar alırlar açığa satış filan yaparlar sana da kirasını öderler. Şu anda Eregl fiyat olarak düşük olduğu için yıllık % 5 civarında faiz ama fiyat yükseldiğinde daha yüksek olabiliyor. Örneğin 100 bin lotun var temettü aldın hisseleri de elden çıkarma gibi bir düşüncen yoksa ödünç piyasasında Örneğin % 5 den kiraya verebilirsin gelen para bir nevi el harçlığı gibi olur. İlave nakit yani. Yok ben alacağım satacağım trade edeceğim dersen bu olmaz tabii. 1 milyon lotu olan birisi mesela ortalama % 5 faizle 1 sene hisselerini kiraya verse 50 bin lotluk ilave nakit akışı sağlar temettü haricinde. Hisselerinin kullanım hakkını devrederek riski 0 ama tabii bu süreçte hissede al sat yapamazsın. Ben uzuncuyum trade etmiyorum Eregl edecek zeki trader kardeşlere vereceğim temettümü aldıktan sonra işte Allah izin verirse boşta durmasın olayı
    Sn Mr Steel, Geçen hafta sonu (10 gün önce) %6 dan ,bu hafta sonuda %5 den aracı kurum aradı 180B lot ödünç verdim.Ama her zaman olmuyor bu iş ,kaç kez söyledim kuruma hisseleri ödünç verelim diye.olmadı bir türlü.Bunun devamlılığı için ne yapmalı

Sayfa 385/568 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •