Sayfa 388/542 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon
Arama sonucu : 4333 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

örn piyasa değ 60
    Dönem karı 10
    f/k = 6
    karın % 10 u yani 1 gitti kaldı 9
    60/9......?

2.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Bence iyi bilanço verilerine rağmen Borsadaki düşük perfomansının en büyük belkide tek nedeni Patronların zamanlama stratejisidr.....Patron istediği zaman en leş hisse bile ipini koparır gider.....Bana göre bu zayıf perfomansın içinde patron eli var...Patron hiç borsa işinden anlamiyor varsayalım...Yükselmesini isteseydi bir kaç ciddi spek yada fonlarla anlaşırdı...... Ciddi fonlar Deva gibi bir hisseye girmeye can atiyorlar zaten...
    Aç gözlü çakal patronlar ve Spekler zaman maliyet faktörü ve para kazanma hırsından dolayı genellikle bir hisseyi düşük fiyatlardan çok bekletmezler...Deva bu tür patron hisselere benzemiyor..

Deva nın patronu tok. Çünkü para sıkıntısı yok...Muhtemelen planlanmış bir zamanlama stratejisi var...Ona göre hareket ediyor...Ayrıca zayıf perfomans devam ettikçe hisseden bıkıp çıkan oluyor...Buda tok patronların lehine işliyen bir süreç...
    Buna benzer bir durumu iki başka hissede daha yaşiyorum....Patronlar tok...Aceleleri yok...
    Tabi bizim gibi küçük ortakların bu uzayan zaman karşısında sabrıda gittikçe zorlaniyor..

Yani bizim borsada elinizde iyi hisseleriniz varsa derdiniz var demektir..
    Esas bu işin uzmanı .. Haas Türkiye piyasasına hakim birini yardımcı olarak secmiş, tesadüf ?

Mesut Çetin

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & CFO

DEVA Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CFO su olan Mesut Çetin, profesyonel hayatına 1999 yılında fon yönetim şirketi olan GEM Global Equities Management S.A. bünyesinde başlamış olup, takas, araştırma görevlisi, trader ve yöneticilik gibi değişik pozisyonlarda görev almıştır.
    https://www.deva.com.tr/tr/yonetim-kurulu-uyeleri

3.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Esas bu işin uzmanı .. Haas Türkiye piyasasına hakim birini yardımcı olarak secmiş, tesadüf ?

https://www.deva.com.tr/tr/yonetim-kurulu-uyeleri
    Şirket için hayırlısı olsun, başarıları daim olsun
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

4. 15 yıldan fazla oldu, o günden bu yana yatırımcısı pek hayrını görmemiş ama...

5. [QUOTE=deniz güneş;6679634]
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İmtiyaz nedeniyle fk değerini %50 daha yüksek düşünmek lazım..Yani fk 6 ise, 9 gibi değerlendirmek lazım...Bu kadar düşük fiyatlamasında 3 faktör etkili bence,

alıntı yaptığınız gönderi de yabancı para
    pozisyonundan oluşan gelirin etkisi konu
    ediliyor
    sizde temcit pilavı konusunu açıyorsunuz
    madem açtınız 6 dan 9 a nasıl çıkıyor
    F/K burada açıklayın
    karın % 10 u imtiyazlı hisselere veriliyor
    buyrun 4 işlemle anlatın.
    Bir şey ispat etmek zorunda değilim, görüşüm bu. Her yazanı da kale almıyorum. 2019 dan beri bu hissedeyim ve bu başlıktayım, dün gelip bana hisseyi öğretmeye çalışma.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Ben işin matematiğinden değil, piyasadaki algısından bahsediyorum. Normal şartlarda deva gibi yoğun argesi olan, geleceği parlak bşr ilaç şirketinin 15-50 arası fk ile fiyatlanması lazım. Peki biz neden bu haldeyiz. İmtiyaz konusunun abartıldığını söylüyoruz hep, gerçek etkidi %20 olabilir, ama piyasa fiyatlaması öyle olmuyor. Çok daha fazla iskonto ediliyor bu durum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

''İmtiyaz nedeniyle fk değerini %50 daha yüksek düşünmek lazım..Yani fk 6 ise, 9 gibi değerlendirmek lazım..''

burada piyasanın görüşü değil senin gibi tecrübeli deneyimli kıdemli birinin görüşü var
    F/K 6 lardan....6.66 gibi bir noktaya götürür ancak piyasa hangi piyasaysa bilmiyorum
    bunu daha yüksek oranlarda değerleme yapmaktadır diyebilirsin
    yazdıkların samimiyse önce Türkçe çok az da dört işleme ihtiyacın var
    düşünmek lazım ve değerlendirmek lazım
    bu yazıyı okuyanlara öneriyorsun hatta zorunluluk getiriyorsun
    bu şirketin son çeyrekte elde edeceği karla F/K 5.XX
    bu rakamı 1.1 çarparak doğru değeri bulmuş oluruz
    piyasanın ne düşündüğü beni ilgilendirmez
    bu şirkette değerinin çok altında fiyatlama var
    o yüzden buradayım iyi yerlerden girdim sayılır
    maslak ve uğurkaptan ın hisse nette rastlanmayacak
    kalitede gönderileri var birazda ondan burdayım
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

8. Herkese iyi günler.
    İlk olarak portfoyumun yaklaşık %40 i deva.
    Sirket ne kadar iyi olursa olsun, şirketin sahibi güven vermiyorsa, fiyatlama konusu her zaman sıkıntıdır diye düşünüyorum. Bu söyleyeceklerim tamamen kendi fikrim olup her hangi bir bilgi veye duyuma bağlı değildir. Dediğim gibi güven ve şu ana kadar herzaman yatırımcılara bilgi konusunda ketum davranması beni herzaman çok uzun vadeli bu sirket özelinde yatırımdan uzak tutmuştur. Sanki sirket satilincaya kadar mecburiyetten bu duruma katlaniyormus gibi hissettiriyor.
    https://uzmanpara.milliyet.com.tr/ha...-yapacak/3863/
    Bu yazı bence bu sirket uzun vade yatırımcısı için en büyük sıkıntıdır. Yeteri kadar fiyatlanmamasinin bence arkada yatan sebebi yine söylüyorum BENCE budur. Temettü vermekte bile %20 yi kaale almayan sirket, satış sürecinden önce böyle bir hareket yaparmı? Sirket sahibine
    GUVEN EN ONEMLI kriterdir.

Sayfa 388/542 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •