Sayfa 389/493 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon
Arama sonucu : 3944 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Hisse fiyatı demiyorum )) mobilde pazar payı %30 olur demek istedim.. Bu arada hisse fiyatı ha 30 ha 20 ha 10 benim için aynı... 30 ucuz , 20 çok ucuz, 10 beleş demek benim için)
    Kötü verdiler..

Çoook uzun vadeli yatırımci olduk

Şu son 50000 lotu almasaydım keşke;)

2.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Kötü verdiler..

Çoook uzun vadeli yatırımci olduk

Şu son 50000 lotu almasaydım keşke;)
    Hiç sorma ben de aldım onlarda yarın yokmuş gibi verdiler)
    Tepeden en çok düşen 5-10 hisse arasında..

3. Haber gondermeyince boyle surunceme . Acikcasi 2.5 milyar uzeri bilanco iyi olabilir . Benim bildigim 2026 ya kdr lisansi var bunun . Lisans uzatimi icin son ana kadar bekleyeceklermi .

Ozellestirme yapmadan nasil cikilacak bu isin icinden enteresan .

4. Hisse dusebilir tupras 2 yilda nerdeyse 17 18 kat yapti . Dusermi dusebilir . Ama bu ne yaptida nereye dusecek . 50 cent hedefi ise ozaman endeksde 15 dolara dusmesi gerekiyor .

Sacma sapan bir ortam var suan . Burdan siyiracak endeksle ve diger hisselerle esitleyecek tek sey guzel bir haberle donmesi . Yoksa isimiz iş

5. Uydular üzerinden internet haberleşmesinde yeni dönem
    Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok: "Son dönemde özellikle genişbant internet haberleşmesiyle ilgili önemli girişimler var. Bu firmaların gelişmesiyle tekrar internet haberleşmesinin uydular üzerinden verilmesiyle ilgili önemli bir süreçteyiz"

https://m.patronlardunyasi.com/haber...i-donem/293631

P.s : 30 yıllık Gsm ve karasal tabanlı internet ve iletişim teknolojisinin sonlarına geliyoruz. Teknoloji inanılmaz hızda ilerlerken ayak uyduramayanlar bugüne kadar olduğu gibi yok olup gidecekler. Keşke Turkcell ve Ttkom bu teknoloji yarışında olsaydı. Teknoloji yerinde durmuyorken her iki şirketimiz siyasetin elinde oyuncak oldu ve daha 15-20 günde genel müdür ataması dahi yapamayacak kadar uçurumdan aşağı yuvarlanıyorlar. Dünya 5g teknolojisini dahi eskitmişken bizim 4g de yıllarca bataklığa saplanıp kalmamız, teknoloji yarışında havlu atmamız ve artık karadan uzaya çıkan teknolojiyi yakalama imkanını sonsuza kadar kaçırmamız bundan 10/20 sene sonra bir zamanların güzide şirketleri olan bu iki şirketimizi ya yok etmiş ya da hantal yapıları ve köhnemiş eski teknolojiler ile müşteri sayıları çok azalmış birer lokal şirket yapısına dönmelerine sebep olacak. İnsan gerçekten üzülüyor.

6.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Uydular üzerinden internet haberleşmesinde yeni dönem
    Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok: "Son dönemde özellikle genişbant internet haberleşmesiyle ilgili önemli girişimler var. Bu firmaların gelişmesiyle tekrar internet haberleşmesinin uydular üzerinden verilmesiyle ilgili önemli bir süreçteyiz"

https://m.patronlardunyasi.com/haber...i-donem/293631

P.s : 30 yıllık Gsm ve karasal tabanlı internet ve iletişim teknolojisinin sonlarına geliyoruz. Teknoloji inanılmaz hızda ilerlerken ayak uyduramayanlar bugüne kadar olduğu gibi yok olup gidecekler. Keşke Turkcell ve Ttkom bu teknoloji yarışında olsaydı. Teknoloji yerinde durmuyorken her iki şirketimiz siyasetin elinde oyuncak oldu ve daha 15-20 günde genel müdür ataması dahi yapamayacak kadar uçurumdan aşağı yuvarlanıyorlar. Dünya 5g teknolojisini dahi eskitmişken bizim 4g de yıllarca bataklığa saplanıp kalmamız, teknoloji yarışında havlu atmamız ve artık karadan uzaya çıkan teknolojiyi yakalama imkanını sonsuza kadar kaçırmamız bundan 10/20 sene sonra bir zamanların güzide şirketleri olan bu iki şirketimizi ya yok etmiş ya da hantal yapıları ve köhnemiş eski teknolojiler ile müşteri sayıları çok azalmış birer lokal şirket yapısına dönmelerine sebep olacak. İnsan gerçekten üzülüyor.
    Gsm teknolojisi ile alçak yörünge uydularının hiç bir ilişkisi yok.

Cep telefonları , alçak yörünge uydularina açık havada bile yüksek hizda baglanamayacak.

Bu teknolojik bir bariyer değil. Fizik kanunları ile ilgili bir bariyer var. ışık hızının aşılması nasil mümkün değil ise su anki fizik bilgimizle bu konuda da bu yüzyılda bir gelisme olmayacak.

Evde, okulda , arabada , hastanede telefonla internete girmek, telefonla sohbet etmek istiyorsak kuleler ile iletişim kurmak zorundayız. Bu sebeple, Gsm lisansi ve kuleleri olmayan bir sistem cep telefonu pazarına rakip olamaz.

Gelelim fiber internet ile evlere internet dagitma pazarına.

Bu uydularin ana amaci fiberin ulaşmadıgi noktaya internet saglamak.
    Örneğin , Amerikada 2025 yılına kadar nüfusun %50 sine bile fiber ulasamayacakmis.

Bu oran Afrika ulkeleri, Rusya ve çin gibi nufusun bir noktaya yogunlasmadigi her ulke için bir firsat barındırıyor alçak yörünge uydu intetnet dagitacak firmalara

Turkiyede durum nasil

Türk Telekom'un, Türkiye'yi uçtan uca dijitalleştiren fiber güç olduklarını belirten Önal: "2022 birinci çeyrek sonuçlarımıza göre Türkiye'deki hanelerin yüzde 92'sinin sokağında fiber ile istisnasız varız.

%8 pazar için yarışması gerekir mi?

Tehlike mi?

Güldürmeyin derim

7. Teknolojinin ilerleyişini tarihte her daim red eden statükocular varolagelmiştir. Şirketler mezarlığı isimsiz kahramanlarla dolu! İlk hatta gelenler Kodak, Agfa, Nokıa, Erıccson vs vs

Bu mevzu ki koskoca Osmanlıyı yok etti. Aynı yaklaşımlar aradan 100 yıllar geçsede değişmiyor maalesef.

8.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Teknolojinin ilerleyişini tarihte her daim red eden statükocular varolagelmiştir. Şirketler mezarlığı isimsiz kahramanlarla dolu! İlk hatta gelenler Kodak, Agfa, Nokıa, Erıccson vs vs

Bu mevzu ki koskoca Osmanlıyı yok etti. Aynı yaklaşımlar aradan 100 yıllar geçsede değişmiyor maalesef.
    Anlattıklarımı çok iyi anladığın halde anlamamazliktan geliyorsun.

Teknolojinin fizik kanunlarını alt edemeyecegini söyledim

Boş konuşup panik yaratmak dışında bir amacınız yok belli ki

Sayfa 389/493 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •