Sayfa 39/1032 İlkİlk ... 2937383940414989139539 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 305 - 312 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Foruma resim eklenmesi --AÇIKLAMA--

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=510
    Sn Güneysu YouTube tan nasıl yükleme yapılır ? Teşekkürler

Yazdıklarım asla Yatırım Tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    ..ben de başta piyasayı mantıkla çözmeye çalışırdım vazgeçeli çok oldu. Bakalım son iki güne: seçim haberi piyasaya düşünce borsa bir anda çöktü, ertesi gün seçim kesinleşince fırladı. Bunun rasyonel bir tarafı, akılcı bir açıklaması var mı? Neyse, dün borsa çıkarken kapadı, en azından bu sabah da artı açıp biraz daha devam edecektir. Yine de temkinli olmak lazım, milletin kucağına malı bırakmadan fiyatlar yukarı çekiliyor olabilir. Halkbank'ta özellikle çok gördük bu hareketleri..
    Hocam vadenizi biraz daha uzun tutun, yeteri kadar uzunluğa sahip bir vadede "kısa vade bazlı al-satların" götürüsü getirisinden çok daha fazladır. Arkadaki büyük tabloya odaklanın.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku
    Eline sağlık TH... borsa psikolojisi daha güzel anlatılamazdı...
    Eyvallah MrSun, bu mevzulara sen zaten hakimsin. Yukarıdaki yorumum bu önemli mevzudan haberi olmayanlara yöneliktir. Borsada başarılı olmak isteyenler öncelikle kendi psikolojilerine hakim olmak zorundadırlar. Peki ne yapacaklar? Duygusal karar almayacaklar, içlerinden gelen sesi dinlemeyecekler, dürtüleriyle hareket etmeyecekler, asla heyecan yapmayacaklar, her zaman kalplerini değil de beyinlerini dinleyecekler, önceden belirlenmiş bir stratejileri olacak ve bu stratejiden asla taviz vermeyecekler, başkalarının yönlendirmesiyle icraat etmeyecekler, sürekli bilgi hazinelerini artıracaklar, temel analizi teknik analizi öğrenecekler, kendilerine yetecek şekilde bilanço okumayı da öğrenecekler vs vs. Borsadan para kazanmak son derece zordur ve bu zorluğun farkında olmayanlar sürekli para kaybedip durur.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by escudo76 Yazıyı Oku
    Sayin th ,%26 - %3 - % 0.5 oyu olan 3 parti bir araya gelirse akşener kazanır ni diyorsunuz.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben öyle düşünüyorum. Anketlerdeki oy oranlarına fazla takılmamak lazım. AKP'nin ve Erdoğan'ın oy oranları abartılıyor bana göre. Ayrıca halkta da bir bezginlik var. Emeklisi, çiftçisi, emekçisi, işsizi, işadamı vs vs hemen hemen her kesim dertli. 16 yıldır ayni partinin işbaşında olması artık bezginlik yaptı. Öte yandan ekonomi düzgün yönetilmiyor maalesef, mesela ülke 100-150 baz puanlık bir faiz artışına acilen ihtiyaç duyuyorken "faiz artışları enflasyona neden oluyor" diye yepyeni, acayip, işin doğasına aykırı, dünyada bugüne kadar ne duyulmuş ne de kabul görmüş saçma sapan bir teori ile ülkeyi darboğaza sürüklüyorlar.

5.  Alıntı Originally Posted by Ponkida Yazıyı Oku
    Thy, kozal, koza grubu hisselerinde de yandı bitti kül oldu oynandı şimdi geldiği yerleri görüyorsunuz. Zaman şu an için tek başa çıkılması gereken engel oluyor gözüküyor. Saygılar
    Aynen öyle. Sabırlı olmak lazım. Hisse son 8 aydır bir türbülanstan geçiyor ve çok sert bir düşüş trendine maruz kaldı. Ağustosun ayında gördüğü 15.37'den Nisan başındaki 8.23'e paldır küldür düşerek hemen hemen yarı fiyatına indi. HALKB topiğindekileri görüyorsunuz, alayı gün içi al-sat peşinde koşan acemiler ve cahiller. Bir kaç treydden para kazanabilirsiniz ama öyle bir zaman gelir ki tahtadaki aksiyon sizi fena kitler, ters köşe yapar, siz de içinizden gelen sesi dinleyerek zararı daha da büyütürsünüz. Hisseye zaman tanımak lazım. Sonuçta da bu hisseye girmiş olanların veya gireceklerin "hissede kalma gücüne sahip olması ve günlük aksiyonlardan etkilenmemesi, al-satlardan uzak durması" şarttır.

6.  Alıntı Originally Posted by darkblack Yazıyı Oku
    Bir seçim tahmini de benden olsun. CB için.
    RTE %54 , CHP %28 HDP %11 Diğer %7
    Tahminleri yaparken gerçekçi yaklaşmak lazım.
    Ben öyle yapmaya çalışıyorum
    RTE'nin karşısına "İttifak" adayının çıkması hemen hemen kesin. O yüzden senin senaryonun olasılığı çok düşük. CHP hesaplarını bu yönde yapıyor. Bu nedenle de 1. turda ya zayıf bir adayı çıkaracaklar ki Akşener 2. olup RET ile beraber 2. tura kalacak, ya da daha ilk turda RTE'nin karşısında bir ittifak adayı olacak. Eğer CHP güçlü bir adayla ilk tura girip 2. gelirse ve 2. tura kalırsa RTE kazanır. CHP bunun farkındadır.

7.  Alıntı Originally Posted by hakanfirst Yazıyı Oku
    Patron nerdesin.. TH.
    Buradayım. Mesai saatlerim sizinkilerin tamamen zıddı olduğu için TR saati ile gün içi buraya giremiyorum, sadece TR saati ile akşam veya gece saat 12'den sonra burada olabiliyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by speksavar06 Yazıyı Oku
    Sayın th yapıkredinin alımlarını nasıl drgerlendiriyorsunuz. Al satçı olduğunu söylemiştiniz. Acaba yarın biraz yükseltip hemen satar mı?
    YK Yatırım kanalıyla işlem yapan bir kaç havuz/konsorsiyum var. Bunlar günlük veya çok kısa vade takılıyorlar. İcraatlarını önceden doğru şekilde kestirmek mümkün değil. İçeriden haber alsanız bile dezinformasyon yaparlar, yanlış (ters) bilgi verirler.

Sayfa 39/1032 İlkİlk ... 2937383940414989139539 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •