Sayfa 39/62 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon
Arama sonucu : 489 madde; 305 - 312 arası.

Konu: Çevre Haberleri...

1. “Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

2. Şarkikaraağaç-Beyşehir karayolu üzerinde yürütülen yol genişletme çalışmaları sırasında 7 bin yıllık Araklı Höyüğü yok edildi.

ISPARTA’nın Şarkikaraağaç ilçesi, Şarkikaraağaç-Beyşehir karayolu üzerinde yürütülen yol genişletme ve kazı çalışmaları, yılın tarih skandalına neden oldu. Antalya Karayolları 13’üncü Bölge Müdürlüğü, ilgili kurum görüşü olmadan ihaleye çıkınca, ihaleyi kazanan firma bölgedeki en önemli tarihi değer olan 7 bin yıllık Araklı Höyüğü’nü yaptığı kazı çalışmalarıyla yok etti. İş makineleriyle yol çalışmasını yürüten görevliler, höyüğün içinde ve çevresinde dozerlerle 3-4 metrelik çukurlar açtı. Kepçelerle höyükten çıkarılan toprak ise kamyonlara yüklenerek çevredeki boş arazilere atıldı. Bir süre sonra toprağın içindeki insan kemikleri, mezarlar, yazılı taşlar ve çiniler fark edildi.
    http://www.hurriyet.com.tr/7-bin-yil...kepce-40620400

3. Bakırköy Hastanesi Bahçesindeki 17 Bin Ağaç İçin 30 Bin İmza Meclis’te

17 bin ağaca ev sahipliği yapan Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ni kapsayan imar planıyla ilgili tepkiler büyüyor. Mimarlar Odası Trakya Şube Başkanı Fazlıoğlu, “Talebimiz parlamentonun planı iptal etmesi” diyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Nisan ayında Bakırköy'de 1 milyon metrekare büyüklüğündeki 5 parsel için imar planı değişikliğine gitmesinin ardından Bakırköy Kent Savunması’nın planın iptali için başlattığı girişim sürüyor.

1 milyon metrekare ve 5 parsel üzerinden tasarlanan imar planının 910 bin metrekarelik kısmı 1927’den beri hizmet veren Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne ait.

İlçenin son yeşil alanı konumundaki, bahçesinde 17 bin ağacı barındıran hastane arazisi için Bakırköy’de 30 bin imza toplandı.
    https://bianet.org/bianet/kent/19099...imza-meclis-te

4.  Alıntı Originally Posted by Pert Yazıyı Oku

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

5. “Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

6. “Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

7. “Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

8. “Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

Sayfa 39/62 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •