Sayfa 390/992 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 3,113 - 3,120 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Trump 2020 seçimlerini açık ara kaybetmezse başkanlıktan ayrılmayabilirmiş, öyle diyorlar
    https://odatv.com/beyaz-saraydan-sec...-05051942.html
    Demokrat partinin, hani şu Trump Ruslarla işbirliği yaptı iddiasıyla Amerikan kamuoyunu iki yıldır allak bullak edenlerin yeni zırvalığı bence. Demokratlar Mueller Report ile komplo iddiaları fos çıktığı için büyük şoktalar, parlattıkları Occasio Cortez'in ütopik projelerine gülünüp geçildi, Trump'ı kadın düşmanı diye yaftalarken yeni aday Biden'in her yaştan karşı cinse gereğinden fazla yakınlaştığı fotolar ortalığı bastı, istihdam doruk noktasında ve dolayısıyla 2020 seçimlerine yönelik projeksiyonlar Trump'ı işaret ettiği için yeni arayışlar içerisindeler.

ABD'de demokratlar Trump'ın politikalarına karşı akılcı bir muhalefet yapmak yerine ya kanıtlanamayacak iddialar ortaya attıkları, ya Trump'ın kişiliğine saldırdıkları, ya da ekstrem görüşlere kaydıkları için 2016'dan bu yana sürekli kan kaybediyorlar. Tamam turuncu adam popülist olabilir ama özellikle iç politikadaki rakipleri dama hamleleri peşindeyken bu 4 boyutlu satranç oynayıp onları alt ediyor.

Mesela başkanlık seçim politikasını Electoral Collage üzerine kurup, eyalet eyalet dolaşıp, lokal vaadlerini sıralarken, anketlerin favorisi Hillary "Niye ben bilmemkaç puan daha önde değilim, ha?" diye video çekip yayınlıyordu. Ya da Hillary'nin seçim sloganlarından biri "Love Trumps Hate" idi, şaka gibi. Neyse konuya dönelim, Trump bu tarz bir kampanyayı yürütüp başkan seçilirse, seçim sistemini avantajlı bir şekilde kullanmış olacaktı ancak bu sefer popülist aday seçildiği için sistem sorgulanmaya başlanacaktı. Peki Hillary ile münazaralarında, seçim sonucuna/sisteme dair bir soru geldiğinde ne yaptı dersiniz? Savunması beklenirken, "Bakarız" dedi, detaya girmedi. Bu demokratların büyük tepkisine neden oldu ve Trump kampanyasına son hızla devam ederken karşı taraf seçim sistemini övmeye/yüceltmeye vakit harcadı. Trump eyaletleri bir bir kazanıp azınlık oyla başkan olunca, rakipleri yukarıdaki sebepten dolayı ya ağızları açamadılar ya da dayanamayıp protesto edenler ikiyüzlülüklerinden dolayı büyük itibar kaybına uğradı.
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet çok komik

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Trump 2020 seçimlerini açık ara kaybetmezse başkanlıktan ayrılmayabilirmiş, öyle diyorlar
    https://odatv.com/beyaz-saraydan-sec...-05051942.html

bence kazanır zaten

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    TC de karı-koca emekli isen, çalışmadan orta düzeyde yaşam için ne kadar sermaye olması gerekir?
    Dunyada sermayeyi eritmeden surekli sermayeden yasamak icin son 90 yilin incelenmesi sonucu varilan rakam %4.
    Gavurlar buna 4 percent rule derler.
    Mr Money Moustache da blogunda yazar.
    Tr de farkli degildir.
    Eurobondlara bakin vergi, dolarin enflasyonu v.s ciktiktan sonra max %4 yiyebilirsiniz.
    SP 500 son 90 yila bakin yillik bilesik getirisi ortalamasi enflasyon oncesi %9 enflasyon sonrasi %6
    Abd'de temettu verimi ortalama %3-4 arasindadir.
    Yillik ihtiyaciniz 25K dolar mi bunu 25 ile carpin.
    Mesela 40K giderim var diyen icin 1 mio dolarlik finansal varlik olmali.
    Emekli maasi da varsa isler biraz daha kolaylasir.
    Yasadiginiz sehir, ortam duzey farkli etki eder.
    Istanbul'da iki emekli maasi pek bir sey ifade etmezken Erzincan Kemaliye'de rahat yasatabilir.
    Abd'de aylik 2000 dolar luks yasatmaz ama Costa Rica bu paraya emekli vizesi ve oturum izni verir.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

sex hayvani içgüdüdür.ben insani şeylerden bahsetmiştim.golf oynamak,balık tutmak,gezmek,insana yakışır şeyler yapmak...
    Ahmetg ye katılıyorum.paranızın olması sizi iyi insan yapmaz.karakterli yapmaz,insanca yaşamadıkça.
    ama ülkemizde insanlar genelde cahildir.hiç bir konuyu konuşamazsın.bilgi yoktur.onun için ulkeden memnun değilim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    sex hayvani içgüdüdür.ben insani şeylerden bahsetmiştim.golf oynamak,balık tutmak,gezmek,insana yakışır şeyler yapmak...
    Ahmetg ye katılıyorum.paranızın olması sizi iyi insan yapmaz.karakterli yapmaz,insanca yaşamadıkça.
    ama ülkemizde insanlar genelde cahildir.hiç bir konuyu konuşamazsın.bilgi yoktur.onun için ulkeden memnun değilim.
    Ama zevklidir

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
    Kamasutra kitaabini alacaksin eline chapter chapter uygulayacaksin.
    Syg,

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kamasutra kitaabini alacaksin eline chapter chapter uygulayacaksin.
    Syg,
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 390/992 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •