Sayfa 390/1002 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,113 - 3,120 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Sn. Friendly_1980, o kadar iyi ve doğru özetlemiş ki durumu. Biz artık medeniyet treninden indik. Ondan inince hukuk, özgürlükler kalmadı, o olmayınca da ekonomi tökezledi.
    Her an mafyanın ya da devletin bir bahane ile çökebileceği, çökse de hukuken hiç bir gücünün olmadığı ortamda ne yerli ne yabancı yatırımcı ekonomiye katılmıyor haklı olarak.
    Geçen gün bir ankette gördüğüme göre, halkın sorun önceliklerinde hukuk %4 oy almış.
    Bu oran, %70'ler olduğunda, hukukta zaafiyetin er geç cebini etkileyeceğini insanlar anladığında, hamaset, dünyaya düşmanlık, ayrımcılık, baskı bir gün azalırsa; ekonomik ve bireysel özgürlükler, medeni dünya ile entegrasyon bir gün artarsa her şey daha iyi olur umarım.
    Benim umudum yok. Çünkü ben bu toplumun derin bir sağduyusu. basireti, irfanı, anlayışı vs. olduğunu düşünenlerden değilim.
    Toplumdaki potansiyel, sanılanın aksine kurnazlıktan ibaret.
    Ben sorunun yönetimlerden değil, birebir toplumdan kaynaklandığını düşünenlerdenim.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    siyaset veya sosyolji forumunda değiliz biliyorum ama senin siyasetçin batıya hergün küfredip yatırıma gelecekseniz mafyamıza biraz haraç bayılacaksınız söylemi yaratırsa böyle paran erir, halk olarak hergün enerjiye emtiyaya zammı yersin. bu dünyanın hakim ve başarılı gücü batı. yok bizim kültürümüz überalles, yok asker milletiz, yok cihatcıyız, yok muhafazakarız deyip arkasından üçkağıtçı kurnaz milletiz alimallah menfaatime gelirse uyuşturucu bile satarım diyen cahilce kültür anlayışıyla bu kadar oluyor. hukuktan özgürlükten insan haklarından eşitlikten batı çizgisinden ve tekniğinden uzaklaştıkça iran gibi fakirleşmeye devam edeceğiz. osmanlıyı batıran hataları aynen tekrar etmek aptallık değilmi ama gel de anlat, üniversite mezunu olanına bile anlatamıyorsun. yabancı fonlar konusuna gelince ederinin iki katına katlamış batı borsalarına şu an girmekle 56'dan rtalb almak arasında fark yok. ama tabi borsa bu nereye kadar gider bilinmez ytd.
    hocam teşekkürler. oldukça derin konular var ve haklısınız. fonlar konusunda da tam da bu yüzden kub, biraz daha mantıklı gibi duruyor. en azından hisse fon değil. değişken adının hakkını da biraz verip şu an yüzde 47 civarlarındaki hisse oranlarını uygun şekilde azaltıp artırıyorlarsa en mantıklı yabancı fon gibi düşünüyor insan. hisse fiyatları bir yıl da yerinde saysa dolardan dolayı koruma olur, düşüşlerde de pozisyon azaltsalar dolar fazlasıyla artacağından fazla hasar oluşmaz gibi.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Sn. Friendly_1980, o kadar iyi ve doğru özetlemiş ki durumu. Biz artık medeniyet treninden indik. Ondan inince hukuk, özgürlükler kalmadı, o olmayınca da ekonomi tökezledi.
    Her an mafyanın ya da devletin bir bahane ile çökebileceği, çökse de hukuken hiç bir gücünün olmadığı ortamda ne yerli ne yabancı yatırımcı ekonomiye katılmıyor haklı olarak.
    Geçen gün bir ankette gördüğüme göre, halkın sorun önceliklerinde hukuk %4 oy almış.
    Bu oran, %70'ler olduğunda, hukukta zaafiyetin er geç cebini etkileyeceğini insanlar anladığında, hamaset, dünyaya düşmanlık, ayrımcılık, baskı bir gün azalırsa; ekonomik ve bireysel özgürlükler, medeni dünya ile entegrasyon bir gün artarsa her şey daha iyi olur umarım.
    Benim umudum yok. Çünkü ben bu toplumun derin bir sağduyusu. basireti, irfanı, anlayışı vs. olduğunu düşünenlerden değilim.
    Toplumdaki potansiyel, sanılanın aksine kurnazlıktan ibaret.
    Ben sorunun yönetimlerden değil, birebir toplumdan kaynaklandığını düşünenlerdenim.
    lafa geldimi çok dindar olup uygulamaya gelince ters dönüveririz ya, her yıl Konya'da şaşalı şekilde andığımız Mevlana hazretlerini anlamaktan çok turizm odaklı törenler yaparız ya, ah tek bir sözünü anlasak, "ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol". anlamayız biz vesselam. Peygamberimizin (as) şu hadisi de sizin haklılığınızı ortaya koyuyor hocam.
    "halk iyi olursa yöneticiler de iyi olur, halk kötü olursa yöneticiler de kötü olur."
    bunun üstüne ne desek boş. Allah yardımcımız olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Yeşil Enerji Fonları (AOY IKP GZH) direnç noktasına gelmiş görünüyor. Aşağı doğru dönebilir diye düşünüyorum. Görüşlerinizi almak isterim. YTD
    Bende dusus bekliyorum acikcasi yuzde 20 lik bir yatirimim vardi. Direnci gecemeyecegini dusundugum icin 25 haziran gunu satis verdim. Sattiktan sonra bi yuzde 6 daha yukseldi biraz acele etmisim. Saglik olsun. Yatirim tavsiyesi degildir.

5. az önce kap iletişim telefonundan kub fonu yetkilisine ulaştım. şu an tefaşta fon dağılımında yüzde 47'lerde görünen hisse oranının değişken fona yakışır şekilde ayarlanıp ayarlanmadığını sordum. önceki yıllarda hisse oranının yüzde 20 seviyesine kadar çekildiğini, geçen yıldan bu yana ise borsalarda yükseliş beklendiğinden bu seviyelerde tutulduğunu, bu yıl içinde uluslar arası borsalarda ayı piyasası beklemediklerini, gelecek dönemlerde olası trent değişikliklerinde ise pozisyon ayarlaması yapılabileceğini söyleyen yetkili, değişken fonun hakkını verebiliyor musunuz soruma da kesinlikle evet şeklinde cevap verdi. asla ytd

6. Fon piyasamızdaki en büyük eksiklik seri hareket edebilen değişken fonlar
    İşinin ehli olan değişken fonlar 5-6’yı geçmez.
    O yüzden merakla beklediğim yeni bir değişken fon var
    Hedef portföyün HJB fonu
    Umarım beklentileri karşılar, henüz alıma açılmadı
    Hele bir başlasın 5-6 ay izleyelim, beklentileri karşılarsa bizde ufak ufak alırız

7. ekotürkte Selçuk hoca yanında. borsada ocak ayında ne kadar karamsarsam, şu an o kadar iyimserim ve buraların kademeli alım seviyeleri olduğunu düşünüyorum diyor

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    hocam teşekkürler. oldukça derin konular var ve haklısınız. fonlar konusunda da tam da bu yüzden kub, biraz daha mantıklı gibi duruyor. en azından hisse fon değil. değişken adının hakkını da biraz verip şu an yüzde 47 civarlarındaki hisse oranlarını uygun şekilde azaltıp artırıyorlarsa en mantıklı yabancı fon gibi düşünüyor insan. hisse fiyatları bir yıl da yerinde saysa dolardan dolayı koruma olur, düşüşlerde de pozisyon azaltsalar dolar fazlasıyla artacağından fazla hasar oluşmaz gibi.
    kub 2020 kasımdan 2021 nisana kadar yerinde saymış bir fon hocam. neden eic ve ipb değil de kub? isminde değişken yazması düşüşe bağışıklı olduğunu kanıtlamıyor sonuçta. ona bakarsan yükselişte değişkenlerin kar kralı olan tcd yatay piyasada çuvalladı işte.

Sayfa 390/1002 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •