Sayfa 390/913 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon
Arama sonucu : 7300 madde; 3,113 - 3,120 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1.  Alıntı Originally Posted by batırımcı Yazıyı Oku
    1 OCAK - 31 MART tarihleri arasında TİM verilerine göre Kütahya İli İhracat Rakamları
    2017 İhracatı:31.411.020 USD
    2018 İhracatı:41.615.070 USD
    Değişim: %32,49%

31 Mart 2017 USD: 3.6362 TL
    31 Mart 2018 USD: 3.9489 TL

KONUŞMAYA GEREK YOK BENCE
    Yaklaşık 7,3 Milyon Dolar’lık bölümü yani 17% lük bölümü Kutpo’ya ait. Bundan sonra Tim verileri yurtdışı satışlar konusunda daha anlamlı olacak.

2. paylaşımlarınız için hepinize teşekkürler,bana göre sürpriz oldu doğrusu beklentimin 2 katı geldi artık yol dümdüz....VE
    OTOBANDAYIZ.

3.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Vay be
    Umreler falan yaramış))
    Rahmani gönderince nasıl oluyormuş...
    Neyse, %2000 artış hesaplamıştım %1600 geldi
    100 milyon ciro 9-10 milyon kar tahminime yaklaştın kütpo.
    Bilanço çok iyi. Lakin Ne olur bilemem.
    Zaten toplu malda kimsede yoktu. Emeklilik ve Ystırım finansman topluyordu, son zamanlarda. Şimdi borsa oranları iyice düştü. Zaten kesekağıdı oranları vardı.
    Korkuta korkuta mal toplandı, şimdi rahmani bilançolar geliyor. Gönderirsiniz tabi. Bizde varken böyle göndermiyordunuz!!!
    Neyse, avanslar yurt dışı stok falan artarak gidiyor, 2. Çeyrekte rahmani gönderirlerse 2 katlık bir artış daha tahminim var.
    Kolay gele.
    Talebe kardeşim sana da ayrıca selamlar, senin tahminin üstünde geldi)))
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Şekilsiniz Ya
    Yaramış yaramış, bütün patronlara tavsiye etmek lazım, biraz insafa gelsinler böyle.
    Endeksdeki sert yükselişe rağmen günü eksi kapatması acaba zarar mı gönderecek hacı abi diye düşündüm ama lütfedip güzel bir rakam göndermişler.
    Tabiki hissenin sahibi olmadığı için ya da kendini göstermediği için hisseye ne faydası olur onu tahmin etmek zor.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Oley

Açıkçası reklam giderleri aşağı çeker mi diye endişeliydim bu kar çok iyi oldu

Bu karla hızlı bir şekilde 6.30 görmesi gerek , umarım dmsas benzeri bir hareket yapar...

5.  Alıntı Originally Posted by talebe37 Yazıyı Oku
    Geçen sene 73 milyon tl ciroya 525 bin tl kar getirip 4 küsürleri görmeyen hisse bu sene 90 milyon ciro ve 6.5 milyon tl kar getirince mi görecek?

Endeks 106.800 kırar 102 bine gelirse belki 5 altına gelir o başka birşey. Ama endeksin mevcut durumunda arkadaşın dediği kar gelirse (ki bende yakın rakamlar bekliyorum) değil 4 küsürler 5.40 altı bile zor.

Tabi bu da benim şahsi görüşlerimdir. Ytd

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Temelreis hocam ilk ciro ve kar tahminimde hem ciro da hemde kar da 1 er milyon tl cik az söylemişim)

Ki en karamsar ortamda teknik dibi de buldum sayılır)

Özellikle sizin ve parasever hocam için sevindim. Ne de olsa özelden o kadar karşılıklı güzel paylaşımlarımız oldu.

Bol kazançlar diliyorum tüm kutpoculara beklediğinize değer inş.
    Ytd

6. Bilançoyu bir tek ben beğenemedim galiba. Sadece kar odaklı bakarsak geçen seneye göre ciddi artış var ancak bu karın 2.5-3 milyonu esas faaliyetinden diğer gelirler kalemindeki reeskont iptalinden gelmiş. Esas faaliyetin diğer gelir-gider farkı ilk defa bu kadar yükselerek 6,8 milyon gelmiş. Karı artıran en önemli faktör de bu. Bu kalem de dönem dönem değişkenlik gösteren bir kalem. Bir dahaki çeyrek eksi bile gelebilir ki daha önce eksi geldiği çeyrekler de oldu.

Pazarlama gideri çeyrek bazda 20 milyon tl civarlarında devam edecek olursa şirketin bir üst seviye kar rakamları elde etmesi mümkün değil. Brüt karın neredeyse tamamı pazarlama, genel yönetim ve arge giderlerine gidiyor. Bir de daha önce de yazdım 2. ve 3. çeyreklerde baz etkisi ortaya çıkacak. Geçen sene 2. ve 3. çeyrekte elde ettiği karlar yüksekti. Bu sene o karları elde etmesi mümkün olacak mı o da soru işareti.

7. Hadi oyuncagınızı verdi,şimdi güle güle oynayın...ytd...!!!

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Yarın hareketli olur.bu bilançoya da şükür.

Sayfa 390/913 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •