Sayfa 392/680 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492 ... SonSon
Arama sonucu : 5438 madde; 3,129 - 3,136 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Wise musterisiyim. Turkiyeye para gonderme isini Wise ile yapiyorum. Oldukca memnunum. Bazi musterilerine(ben bu sansli gruptayim), IPO'dan sonra Wise hissesi alanlara ekstra 100 poundluk hisse verecek 1 sene elde tutulmasi halinde.

almayi dusunuyorum acikcasi. Musteri sadakati diyelim
    Nasıl katılacagız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Ibr hesabimizi açtık,

Simdi sıra etf seçmeye geldi, aklımda growth etf almak var, vug, qqqq, iwp gibi,
    Her ay belli miktar alma hedefim var, birikim hesabi turu
    Uzun vade icin önerisi olan var ise duymak isteriz.

3.  Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Ibr hesabimizi açtık,

Simdi sıra etf seçmeye geldi, aklımda growth etf almak var, vug, qqqq, iwp gibi,
    Her ay belli miktar alma hedefim var, birikim hesabi turu
    Uzun vade icin önerisi olan var ise duymak isteriz.
    vug 1.1.2018'de 150 imiş, şimdi 300'e geliyor. qqq'da da benzeri bir performans görünüyor.

vug'ın en büyük 10 varlığı büyükten küçüğe sıralayınca aapl, msft, amzn, fb, googl, v, nvda... diye gidiyor.

1.1.2018'de aapl 41 küsür dolarmış şu an 146 küsürde.

ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bana da gelmiş aynı mail.

An itibari ile piyasanın 1 numarası oldu bu aracı kurum bana göre. En büyük olumsuz yönünü kapattı bu hamlesi ile. Zaten en iyilerden birisi idi ama bu hareket ile kimsenin kullanmamak için bahanesi kalmadı diyebilirim.

Aylık 1 tane AAPL alıp kenara çekilmek mümkün. Şahane

ytd
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    vug 1.1.2018'de 150 imiş, şimdi 300'e geliyor. qqq'da da benzeri bir performans görünüyor.

vug'ın en büyük 10 varlığı büyükten küçüğe sıralayınca aapl, msft, amzn, fb, googl, v, nvda... diye gidiyor.

1.1.2018'de aapl 41 küsür dolarmış şu an 146 küsürde.

ytd.
    Balon var diyorsun yani hocam,
    Haklısın kesinlikle öyle görünüyor, bist den hayir yok, en azindan yurt disi ile bir miktar hedge edelim diyorum iste ben de
    Yakin zamanda da bir parasal daralma görünüyor gibi ama
    Emerging markets daha mi mantikli olur acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Balon var diyorsun yani hocam,
    Haklısın kesinlikle öyle görünüyor, bist den hayir yok, en azindan yurt disi ile bir miktar hedge edelim diyorum iste ben de
    Yakin zamanda da bir parasal daralma görünüyor gibi ama
    Emerging markets daha mi mantikli olur acaba?
    Balon olduğu kesin de, bu balon patlar mı*, patlarsa ne zaman patlar o belli değil. Yani biz bu zaman çizgisinin neresindeyiz? Geçmiş grafiklere bakınca herkes çok güzel ahkam keser... Ooo baba şuradan alacaktın şuradan satacaktın sen işi bilmiyosun derler :D

Yani şöyle, 146'dan diyelim AAPL aldın. Balon şişe şişe 250'ye kadar gidip 150'ye geri inmesi ile, 146'dan alıp 160'tan 100'e a inmesi arasında çok büyük fark var. Balonun başında mıyız, ortasında mı, yoksa sonunda mı?

*bu kadar çok para basıldıktan sonra patlamama gibi bir durum oluşabilir mi? Hiperenflasyon/yüksek enflasyon durumlarında hisse fiyatları da reel mal fiyatları ile orantılı artıyor deniyor. En azından Peter Schiff öyle diyor.

ytd

ekleme: o etf vs aapl karşılaştırmasında asıl kastettiğim tek hisse seçmenin sanki daha mantıklı olduğu idi. Ama orada da işte neyse bir şey diyemem şimdi. ETF 'nin içinde Facebook, Tesla gördüğüm zaman biramın içine sinek düşmüş gibi hissediyorum.

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Interactive brokers kullananlara;

Komisyon oranınızı ; Fixed mi yoksa Tiered olarak mı ayarladınız. Otomatik Fixed e tanımlıyorlar. Fark eder mi acaba...

syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku

Komisyon oranınızı ; Fixed mi yoksa Tiered olarak mı ayarladınız. Otomatik Fixed e tanımlıyorlar. Fark eder mi acaba...

syg.
    Bende fixed.

Tiered çok alsat yapanlar için diye kalmış aklımda. Bot bağlama durumları varsa tiered gider.

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku

syg.
    Tam olarak nerden bakıyoruz hocam buna. Ve fark ne acaba biliyor musunuz ? Hisse alıyorum ama sabit bir komisyon kesmiyor görüyorum. Oransal kesiyor. Midasda sabit 1,5 usd idi. İb de böyle olması hoşuma gitti gibi ama

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 392/680 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •