Sayfa 393/1002 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493893 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,137 - 3,144 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Sn hayrani'nin ifade ettiği Mum sinyallerine ek olarak , Bist 100e mini bir teknik analiz ile bakış yaparsak, 200 günlük ema 1373'ten geçiyor, yarın üzerinde haftalık kapanış yapıp yapamayacağı kısa vade için önemli olacak.

Daha sonra ise önümüzdeki hafta için 1400 psikolojik seviyesi(aynı zamanda 20 günlük ortalamada bu civarda şuan) ve 50 günlük ema 1420 civarında bulunuyor, Bist'in üstündeki sıkıntıları bir nebze atabilmesi için bu seviyelerin üzerinde kapanışlar gerekiyor. (Üzerinde kapanışlar gelir ise, rsi, stoch, stoch rsi gibi indikatörlerden de teknik olarak güzel seviyelerden destekleyici al sinyalleri oluşacak)

Kötümser senaryonun devamında ise önümüzdeki hafta için aşağıda 50 haftalık ema 1349 ve haftalık ichimoku bulutu üst çizgisi 1320 destek seviyeleri test edilebilir.

Teknik olarak, Orta vade tekrar yükseliş trendi başlıyor diyebilmek ve yeni tarihi zirveler için ise, 21 haftalık kama göstergesi 1467 üzerinde haftalık kapanış görmeliyiz.( bu bölge aynı zamanda önemli yatay direnç ve 1589-1256 düşüşünün 61.8 fibo bölgesine denk geliyor)

Buraları aşması ile orta vade de teorik hedef olarak nereleri olabilir diye fibonacci ile bakarsak, 1589-1258 düşüşünden 1.618 : 1795 , 2.618 : 2128 seviyeleri karşımıza çıkar.

Bu seviyeler, şuan bulunduğumuz seviye olan 1372 den sırasıyla %30 ve %55 getiriyi tekabül eder.

Hayaller böyle, gerçekler bakalım ne yönde olacak
    3 yıldır borsa emtia bist döviz viop varant aktif olarak al-sat yaparım, onlarca teknik/temel analiz videosu izledim, ali perşembenin peter lynch in kitaplarını yuttum, 50 haftalık ortalama diye birşeyi hayatımda ilk kez duyuyorum. sabah ziraatin günlük strateji raporunda da vardı. öğrenecek yeni şeyler bitmiyor, keşke borsanın 4 yıllık üniversitesi olaydı da astsubaylık yıllarımızda saf saf açıköğretim kamu yönetimi okumayaydık oranın ıstırabına dayanamadık istifa ettik kaçtık, otelde resepsiyonist olduk pandemide kovdular, mesleğimiz borsa oldu bundan sonra belliki..

2. tradestop kendini iyi yetiştirmiş belli ama ben borsada hala basit düşünmek gerektiğine inanıyorum. bist tam 20 yıldır bir yükselen bant takip ediyor aylık mum olarak bakarsanız daha kolay görürsünüz. bu bant şu an 1000-1400 seviyesinde ve her yıl buna ortalama 75 puan eklenmekte, bu da bist100 de 2000 li rakamları akp nin gitmesi ve AB ye girmemiz gibi mucizeler olmadıkça 2030 yılından önce göremeyeceğimiz anlamına gelir. faizin bile %250 getireceği 9 yılda %55 işimize yaramaz. o yüzden bistte doğru fon/hisse seçimi ve al sat önemli diye düşünüyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    GSP kar payı ödemesi yapmış elinde olan arkadaşlara hayırlı olsun.
    Sayin lemon hesaplama yapabildiniz mi Alc ve dpt gibi temettu fonlarina gore performansi ne derece iyi veya kotu ?

Bilgisi olan var mi ? Tesekkurler. Bol kazanclar.

Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Herhangi bir bankaya nitelikli yatirimci beyani verdigimiz zaman tefasta islem goren serbest fonlari satin alabiliyor muyuz ? Ornegin vakifbank veya yapi kredi ye nitelikli yatirimci beyaninda bulunduk. Tefasta islem goren serbest fonlari musteri temsilcisi araciligi ile mi satin alabiliriz ? Bankacilik uygulamalarindan satin almamiz mumkun mu ?

Birde fon alim satim islemlerinde is yatirim kullanan var mi acaba ? Senelik veya aylik masraflari merak ediyorum.

Tesekkur ederim, bol kazanclar.

4. merkez kur yüzde 0,03. bu arada dün akşam itibarıyla turkishbulls'ta xu030'da oluşan hamile boğamızın doğumu zor olacak gibi ama inşallah akşama kadar doğurur da haftaya suni sancı falan vermeyiz herkese iyi hafta sonları.

5.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Sayin lemon hesaplama yapabildiniz mi Alc ve dpt gibi temettu fonlarina gore performansi ne derece iyi veya kotu ?

Bilgisi olan var mi ? Tesekkurler. Bol kazanclar.
    Bende yok Sn Black Mirror, fonların kap açıklamalarını okurken gördüm bende merak ediyorum diğer temettü fonları ve temettü endekslerine göre performansını daha iyi bir temettü sepeti yapılabilir mi diye.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6. TCD portföy +1.60 diyor dövize endekslilerde GBC TGE vb. genelde iyiydi bugün.

7. Tefaş da yazan getiriler stopaj düşüldükten sonraki net getiri mi yoksa buradan stopajı düşüyor muyuz ?

8.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    Tefaş da yazan getiriler stopaj düşüldükten sonraki net getiri mi yoksa buradan stopajı düşüyor muyuz ?
    her şeyden arındırılmış net fiyatlardır. yani oradaki birim fiyattan satış verdiğiniz de hesabınıza tam geçer.

Sayfa 393/1002 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493893 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •