Onemli Gunler Banner
Sayfa 395/427 İlkİlk ... 295345385393394395396397405 ... SonSon
Arama sonucu : 3414 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: LIDFA - Lider Faktoring

1. İlgili Şirketler
    [DAPGM, KIMMR, LIDFA, TLMAN]
    İlgili Fonlar
    []
    BISTECH Pay Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DAPGM.E, KIMMR.E, LIDFA.E ve TLMAN.E payları 27/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 26/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

2. Ben bu kağıda girdiğimde yılbaşında kar artışı 4.06 idi yıl sonuna yaklaşık 800 Milyon gelir diyordum ben bunu derken bu faiz ler yok tu biz bunu düşük faizlerle yaptık karları bu sefer kafa da soru 2024 de bu faiz ortamında kar min 4 kat gelirse 2024 de 3 milyar 200 milyon TL gozukurmu ? Veya 5 kat artış olurmu kafada deli sorular olma ihtimali olmamama ihtimalinden yüksek diye dusunuyorum 2024 ilk çeyreği sabırsızlıkla beklemeye başlıyorum yatırım tavsiyesi deildir...
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

3.  Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Ben bu kağıda girdiğimde yılbaşında kar artışı 4.06 idi yıl sonuna yaklaşık 800 Milyon gelir diyordum ben bunu derken bu faiz ler yok tu biz bunu düşük faizlerle yaptık karları bu sefer kafa da soru 2024 de bu faiz ortamında kar min 4 kat gelirse 2024 de 3 milyar 200 milyon TL gozukurmu ? Veya 5 kat artış olurmu kafada deli sorular olma ihtimali olmamama ihtimalinden yüksek diye dusunuyorum 2024 ilk çeyreği sabırsızlıkla beklemeye başlıyorum yatırım tavsiyesi deildir...
    Sermaye 300 Milyon, 9 aylik kar 406 Milyon.

Bugun ku hisse fiyati 10 TL.

F/K orani 5.86. Bu demektir ki, koydugun tum parayi 5.86 yilda geri alirsin.

Pd/Dd orani 3.17 , Bu demektir ki bugun alirsan 1 TL. degere 3.17 TL. odersin.

Herkes bu bilgilere gore karar verecek.

Lidfa, bankalar disinda en yuksek musteriye sahip faktoring sirketidir.

Musterilerin cogunlugu KOBI'lerdir.

Bu musteriler gereken teminati yatirmis ciddi takip edilen sirketlerdir. Bunlarin cogu gecmiste bankalardan dersini almis firmalardir.

O nedenle, Lidfa, teminati yatirmis sirketlere, 90 gunluk cek icin, son 3 yillik bilanconu getir filan demez.

Fatura ya da cek degerini ayni gun oder.

O nedenle kolay rekabet edilebilecek bir sirket degildir.

Turkiye'nin cesitli bolgelerine yayilmis 26 ofisi ve yetismis uzman kadrolari vardir.

Bazi kafalar basmadigi icin tefeci tabirini kullanir, aslinda gercek tefeciler bankalardir.

Bazi arkadasler hatirlayacaktir, POLTK 15 TL. filandi, ben bu hisse 45 TL. olur dedim, yok artik dedilerdi.

POLTK bugun 14.550 TL.

O nedenle bu hisse icin su kadari gorur demek istemiyorum, ancak iki dir yaziyorum, hisseni satma kardesim, sabirli ol.

Sn.Mehmet ASCIOGLU youtube da zaten gerekeni soyledi.

Hisseni satma.

Son gelen aciga satma yasagini iyi anla, SPK yonetimi, donecek dolaplara engel olmak icin o yasagi koydu.

Sabirli ol, bu hisse satilacak bir hisse degil.

4. Tacirler 3 4 günde %50 portföy düşürüyor. Jack amca 2.700.000 Satıyor. Amaç ne acaba. Tacirler kime hiznet ediyor

5. Dün meclise sunulan kanun teklifi taslağında banka ve finansal kuruluşların enflasyon muhasebesine tabi tutulmayacağı belirtiliyordu. Faktoring şirketleri de yararlanacaktır.

6. 11 TL üstü ayrı bir evren.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

7. milleti terste bıraktı.sabır kalmadı millette.ne oyunlar dönüyo acaba

8. Birisi defter değeri düşsede şirket değeri yükseldiği için dengeliyor demiş. Nekadar haklı acaba?

Sayfa 395/427 İlkİlk ... 295345385393394395396397405 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •