Sayfa 399/680 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon
Arama sonucu : 5438 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    "U.S. stocks won’t even beat inflation over next 10 years; here's where to invest instead - Arnott "

https://www.youtube.com/watch?v=BNWZTo0UOUI
    teşekkürler

2. ABD borsalarında mayıs ve temmuz aylarında düzeltme beklentim vardı. Mart-Nisan ayı gibi burada yazmıştım bu beklentimi. Zayıf ta olsa düzeltme gerçekleşti. Bundan sonra ara düzeltmeler ile boğa piyasasının en az 1-2 yıl devam etmesini beklerim, ardında sert düzeltme gelir.

Ytd.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    ABD borsalarında mayıs ve temmuz aylarında düzeltme beklentim vardı. Mart-Nisan ayı gibi burada yazmıştım bu beklentimi. Zayıf ta olsa düzeltme gerçekleşti. Bundan sonra ara düzeltmeler ile boğa piyasasının en az 1-2 yıl devam etmesini beklerim, ardında sert düzeltme gelir.

Ytd.
    peki fed in faizleri 2022 nin tam başında arttıracağına dair söylentiler çoğalıyor. o zaman piyasalarda sert bir düşüş gelmez mi? ben bu sebeple elimdeki etf sepetine sqqq yu dsa ekledim. teknoloji fonlarını hedge edebilmek için. aslında tmf fonunu da almak isterim ama o bazen borsa ile paralel hareket ediyor

4.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    peki fed in faizleri 2022 nin tam başında arttıracağına dair söylentiler çoğalıyor. o zaman piyasalarda sert bir düşüş gelmez mi? ben bu sebeple elimdeki etf sepetine sqqq yu dsa ekledim. teknoloji fonlarını hedge edebilmek için. aslında tmf fonunu da almak isterim ama o bazen borsa ile paralel hareket ediyor
    https://twitter.com/ForeksTurkey/sta...697207296?s=19

Fed - faiz
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. UCİTS ETF lerin veraset ve intikal vergisi dışında bir avantajı var mı ? divident ödemelerinden 20 yerine 15 tax kesiliyor bir de. başka bir avantajı var mı ?

6.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    valla inşallah onların dediği gibi olur ne diyelim

Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    UCİTS ETF lerin veraset ve intikal vergisi dışında bir avantajı var mı ? divident ödemelerinden 20 yerine 15 tax kesiliyor bir de. başka bir avantajı var mı ?
    ETF'lerin UCITS olmalari öncelikli olarak AB finans piyasalarinda satisa uygun olmasi icin olan bir özellik bildigim kadari ile.
    UCITS kategorisinde olmayan ETF'leri AB'de satin alamiyorsunuz genelde. Acikcasi tam emin degilim ama, öyle aklimda kaldi.
    Temettü ödemelerinin vergi yüzdeleride ETF'lerin hangi ülkede yerlesik oldugu ve cifte vergi anlasmasi ile ilgili bir durum. Genelde %15'dir ama, baska da olabilir.

8. IB iyice hızlandırdı para yatırmayı.

Gönderdiğim para son 2 defadır 1 saat içinde geçiyor hesaba. Önceleri gece yarısını bekliyordum.

Sayfa 399/680 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •