Onemli Gunler Banner
Sayfa 399/1003 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    vakıfbanktan 24/12/2020 de ppf alıp 25/12/2020 de sattım stopaj kesintisi yaptı.
    onunöncesinde 23 ünden önce almış olduğunuz ppf fonu var mıydı halihazırda?

Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    onunöncesinde 23 ünden önce almış olduğunuz ppf fonu var mıydı halihazırda?
    Eskilerin tamamını 24 ünde sattım kesinti yapıldı ve geri aldım. Ancak nedense yeniden kesinti yapıldı.

3.  Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    vakıfbanktan 24/12/2020 de ppf alıp 25/12/2020 de sattım stopaj kesintisi yaptı.
    Bankayı arayıp bu neyin nesidir diye sormadınız mı?

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Hektaş'da bedelli yapmıştı.Fiyatı 5 liradan 16 liraya geldi.Sermayemizi 2 senede 3'e katladı.
    Selası okundu derken ?
    Onur borsayı bırakalı yıllar oldu ama zamanında hektaşı alıp satmış işlem yapmış biriyim. Küçük ölçekli bir firmaydı. Şimdiki durumunu bilmiyorum. Bedelli sermaye arttırımı yatırımcı için iyi bir şey değildir. Şirket kendine finansman yaratmak için bedelli arttırım yapar. Ben de o zaman derim ki ya bu şirketin mali yapısı (hazır değerleri, borç, alacak v.s) acaba nasıl? Kafamda bir soru belirir. Ayrıca bedelli ya da bedelsiz sermaye artması yatırımcının elindeki hisseleri değerlendirmez ya da azaltmaz. Ama şu var hisse başına kar olayı azalır. Ama toplamda değişmez. Yani arttırımdam öne 10 lot hissene 1 lira kar payı alıyorsan, arttırmdan sonra da 20 lot hissene yine 1 lira kar payı alıyorsun.

Hisse fiyatının artışına gelince eğer çok güzel bir bilanço açıklamadı ise, ya da güzel bir hikayesi yoksa hisseye sahip olan büyük yatırımcıların (alım satım taktikleri diyelim) hareket tarzları ile ilgilidir. Ama aynı fiyat hareketlerini Bir tüpraş, garanti, akbank, ereğli hisselerde göremezsiniz.

Sonuç bir şeyi savunurken neyin ne olduğunu bilerek değerlendirme yapmak gerekir. Bol kazançlar

5. Haydar Bey MAC fonu ile ilgili aciklama yapmis kuslu sitede. Amiral gemimiz olmaya devam edecek diyor.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

6. Garanti bankası sistem geçişini tamamlayana kadar, ilgili fonlarda kesilen stopajların gün sonunda iade edileceğine dair bir mesaj gönderdi. Belki kesinti yapan diğer bankalarda böyle bir uygulama yapar.

Bana garanti bankasından şöyle mesaj geldi paylaşayım. demekki sistem kesilen stopajlari iade edecek.

Degerli musterimiz, 23 Aralik 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayimlanan 3321 sayili karar ile, 23.12.2020-31.03.2021 tarihlerinde satin alinan (degisken, karma, eurobond, dis borclanma, yabanci, serbest fonlar ile unvaninda 'doviz' ifadesi gecen yatirim fonlari haric) yatirim fonlarindan elde edilen gelir ve kazanclara %0 stopaj uygulanacaktir. Gerekli sistemsel altyapi tamamlanana kadar bu tarihler arasinda alinan ilgili fonlarin satis islemlerinden dogan stopajlar gun sonunda musteri hesabina iade edilecektir. Iyi gunler dileriz. B016

8.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Bu kısım kesin mi?

Benim de GBC ve TCA zararda şu an zaten, hazır piyasa da taildeyken satıp yerine koymak mantıklı olur mu acaba? Aynı gün emir girecek kadar kenarda param yok, o yüzden satış sonrası para hesabıma geçip yeniden emir verene kadar risk alıyorum. Ama düşerse de maliyet yönünden avantajlı olur.
    Altın kısmı kesin
    GBC yi aradım indirime girmiyor dediler.
    RBK yı aradım sıfır stopaj dediler
    KTM ve YTD den daha cevap gelmedi

Sayfa 399/1003 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •