Sayfa 4/16 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 123 madde; 25 - 32 arası.

Konu: 2. Abdulhamid ve serveti

Sultan 2.Abdülhamid ve Teodor Herzl

Sultan Abdülhamid Han Hazretlerinin iktidarı hengamında aralarından Teodor Herzl adında bir ideolog zuhur ederek Yahudilerin Filistine dönüş davalarını tazelemeye koyuldu.Bunun için,Viyanada yayınlanan "Nouye Presse" gazetesinin muhabiri olan Teodor Herzl önce "Der Juden Stadt" yani "Yahudi Devleti" isimli bir kitap yazdı.Arkasından fikirlerini daha geniş bir yahudi topluluğuna intikal ettirebilmek için İsviçre’nin Basel şehrinde ilk siyonist kongreyi topladı.Siyonizmin gayesi,Filistin"i ele geçirip orada bir Yahudi Devleti kurmak şeklinde özetlenebilir.

Teodor Herzl,bu gaye için bir zenginin desteğine muhtaçtı.Bunun için o gün Dünyanın en büyük zengini olan Yahudi Rochild alesini seçti.Bu aileyi Münih civarında mahalli bir gazetede aleyhine bizzat yazdırdığı yazılarla korkutup,ikna ederek kendisine destekçi yapmayı başarabildi.

Rochildin mümessili sıfatıyla güya Türkiyede yatırım yapmak isteyen birisiymiş gibi göstererek bir kaç kere İstanbula geldi ve Sultan 2.Abdülhamid Han hazretleriyle görüşme fısrasıtını buldu.Sultan’dan Osmanlı borçalarının ödenmesi mukabilinde isteyen her yahudinin Filistine gidip yerleşmesi müsadesini koparmaya çalıştı.

O hamiyetli padişah;

Ecdadımın kanla aldığı toprakları benden parayla geriye almak mı istiyorsun? diyerek bu yahudi çıfıtını huzurundan kovdu.

Bu suretle,siyonistler,Sultan Abdülhamidi devirmedikçe emelllerine muvaffak olamayacaklarını anladılar.Bunun için ülke dahilinde ve hariçte korkunç bir propagandaya başladılar.Sultan Hamid için hala bir kısım din ve tarih düşmanlarının ağzında pelesenk olan "Kızıl Sultan" iftirası -Ermeniler"e atfedilmesine rağmen- aslında yahudilerin eseridir.En azından yaygınlaşması,onlar sayesindedir.Hatta bir iddiaya göre,Türk-Ermeni vuruşmasında Ermenileşmiş ve "Pakraduniler" adıyla bilinen bir Yahudi grubunun işidir.

Ermeni meselesinin başalangıcı,Rusların Akdenize İskenderun üzerinden çıkmak gayelerinin eseri olduğu halde o dava yine beynelmilel siyonizmin desteğiyle hala devam eden bir iftira kumpanyası haline getirilebilmiştir.

Yahudiler sadece böyle hariçte çalışmakla kalmayıp,dahilde de "İttihad Terakki" adıyla bir siyasi partinin teşekkülüne ön ayak olarak Sultan Abdülhamid düşmanlığını bir kısım vatan evladları! eliyle de tezgahlayabilmişlerdir.

Kaynak:Sultan Vahideddin – Kadir Mısıroğlu

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749
    Okuyalım sn forum üyeleri. Tarihimizi irdeleyip araştırma konusu yapan gazeteciler bunlar. Kaynak göstererek kaleme alınmış araştırmalardır.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    hayırlı olsun

Tşkrlr sn ayhan53

Alıntı Originally Posted by cengizz Yazıyı Oku
    Soner Yalçın'ın araştırmasını ben yıllar önce okumuştum bu süre zarfında yalanlama geldiğini duymadım. Diğerini bilmiyorum.
    kim Abdulhamid han mı yalanlayacak onu mu bekledin
    Abdulhamid han senin atan değil mi tarihinin bir parçası değil mi
    tarihimizdeki yüzlerce kişiliklerden abdulhamid hanı seçmendeki saçma sapan şeyler yazmandaki amaç ne ola ki
    bu Abdulhamid han düşmanlarına dikkat etmek lazım
    mutlaka tarihlerinde bir kuyruk acısı vardır
    yahudiler aşırı nefret eder çünkü filistini satmadı
    içimizdeki irlandalılar aşırı nefret eder çünkü çok uzun süre osmanlının çöküşünü durdurdu
    şu foruma üç kelime yazmaktan acizsin abdulhamid hanı mı eleştiriyon
    senin tarih bilgin ne düzeyde
    kendine ait cümle yazmaktan acizsin tarih mi tahlil edecen

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

7. ''Payitaht Abdülhami'' dizisinin oyuncusu hırsızlıktan gözaltında

http://odatv.com/payitaht-abdulhamid...112171200.html
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Sahiden koskoca bir padişahın tefecilikle ne işi olur? Bu adamı seven arkadaşlar yazsada bilsek. Birçok kaynakta okudum bu durumu. Zaten mal varlığının içindeki istanbul dışı illerdeki sahip olduğu tapulardan belli. Koskoca adamın fırıncılıkla, hamamcılıkla ne işi olur? Fırın, hamam tapuları var.

Sayfa 4/16 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •