Sayfa 40/1023 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 313 - 320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
    Danıştay ve anayasa mahkemesi değişiklikleri çok ama çok önemli ..ama nedense ilgi çekmiyor..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    1 haftalık Beldibi tatilinden dün gece döndüm.

Dolar bugün itibarı ile 4,51 TL'ye dokunmuş.
    4,50 hedefim vardı, bugün erken uyanabilseydim belki alırdım, belki alamazdım. Hala bekliyorum.

10 gün boyunca hiç bir haber okumadım, sadece anı yaşadım.
    Bugün gördüm ki, Türkiye, 10 gün öncesinden daha iyi bir durumda değil.

Ben Beldibi'nden bahsetmek istiyorum.
    Beldibi, Türkiye'nin en küçük beldelerinden biri, ama aynı zamanda çok sayıda 5* otellere ev sahipliği yapan özel beldelerden biri.

Kaldığım otelin % 80'i Rus, % 10'u Eski Sovyet cumhuriyetleri, % 7-8 Türk idi.
    3 kişi, 700 euro bedelle 1 hafta tatil yaptık. 21 öğün yemek yedik. Gün boyu sınırsız içecek, yiyecek vardı. (bunu neden yazdım birazdan yazacağım)
    Her gün odamız temizlendi, havlularımız, çarşaflarımız değişti.
    Hizmet kalitesi mükemmeldi.

Peki otelde neler gözlemledim.
    Garsonlarla, barmenlerle, animatörlerle, çalışan neredeyse herkesle sohbet etme imkanım oldu.
    Gözleme yapan kadınla yaptığım sohbet ise tam ibretlik oldu ve paylaşmak istedim :
    1 gözleme yapmasını istedim. İçine ne istersiniz diye sordu. Patatesli dedim. Patatesleri koydu. Bir anda, eşimin patates yemediği aklıma geldi. Pardon dedim, peynirli olsun dedim. Eşim, ithal olduğu için patates yemiyor dedim.
    Kadın güldü, nereye kadar dedi. Biz böyle mutluyuz dedi. Aralık ayında 6 büyükbaş hayvan aldıklarını söyledi. Aralıkta, hayvanları aldıklarında yem fiyatları şu kadardı, gübre fiyatları bu kadardı, her ikisi de 7 ayda % 70 arttı dedi, çok mutluyuz dedi.
    Patates neki dedi, bak etrafına çalışanların çoğu ithal dedi. Baktım, garsonundan animatörüne, barmeninden resepsiyon görevlisine nerdeyse % 80'i ithaldi. O akşamda Küba dans grubu vardı. 10 ithal dansçıdan mükemmel bir Show vardı.

Çarşıda şöyle bir gezeyim dedim. Kiraz 1 USD, kayısı 1 USD olmak üzere tüm manavların, seyyar satıcıların, kuaförlerin, marketlerin, tekstil mağazalarının dolara geçtiğini gördüm. Belki de uzun zamandır öyleydi.

Peki gelelim 700 euro'ya yaptığım tatilin Yunanistan'daki karşılığına.
    Mayıs ayında Kos adasında yine 3 kişi tatil yaptık (450 euro) 2 gece oda + kahvaltı. Akşam 2 gece dışarıda tavernaya gittik. Öğle yemeği bir şeyler atıştırdık.
    Gün içinde yaptığımız ufak tefek harcamalarla maliyet 800 euro'yu buldu.
    Mayıs ayında Yunanistan Kos adası 800 euro (2 gece konaklama)
    Temmuz ayında Beldibi 700 euro ( 7 gece konaklama)

Bunlar hayatın gerçekleri.
    Üretmiyoruz, tüketiyoruz.
    Tasarruf yapmıyoruz, başkasının tasarruflarıyla günümüzü gün ediyoruz.
    Turizm gelirleriyle övünüyoruz ama gerçekler yukarıda.
    Benim verdiğim 700 euro, belki de Rus için 400 euro.

Aslında, Antalya'da gördüğüm bazı değişimler, daha da vahim. Hele Konyaaltı plajlarının yandaşlara peşkeş çekilmesi, merkezde yobazlar zayıfken, 300 kilometre uzaktaki kasabaların oylarıyla, güzelim Antalya'yı yönetmeleri !!! yada diğer bir deyişle Konya'ya çevirme teşebbüsleri.

Evet dolar alarak, tasarruflarımız koruyacağız ama en öncelikli işimiz cahilleri eğitmek olmalıdır. Cahilliklerini yüzlerine vuracağız. Beslendikleri hurafeleri, kitapları deşifre edeceğiz.
    Başka yolu yok.

ziraaat 0.98 olan konut kredisini 1.25 e çıkarmıştı. şimdide 1.38 yapmış
    akbank 1.63 olan krediyi 1.95 e çekiyormuş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    1 haftalık Beldibi tatilinden dün gece döndüm.

Dolar bugün itibarı ile 4,51 TL'ye dokunmuş.
    4,50 hedefim vardı, bugün erken uyanabilseydim belki alırdım, belki alamazdım. Hala bekliyorum.

10 gün boyunca hiç bir haber okumadım, sadece anı yaşadım.
    Bugün gördüm ki, Türkiye, 10 gün öncesinden daha iyi bir durumda değil.

Ben Beldibi'nden bahsetmek istiyorum.
    Beldibi, Türkiye'nin en küçük beldelerinden biri, ama aynı zamanda çok sayıda 5* otellere ev sahipliği yapan özel beldelerden biri.

Kaldığım otelin % 80'i Rus, % 10'u Eski Sovyet cumhuriyetleri, % 7-8 Türk idi.
    3 kişi, 700 euro bedelle 1 hafta tatil yaptık. 21 öğün yemek yedik. Gün boyu sınırsız içecek, yiyecek vardı. (bunu neden yazdım birazdan yazacağım)
    Her gün odamız temizlendi, havlularımız, çarşaflarımız değişti.
    Hizmet kalitesi mükemmeldi.

Peki otelde neler gözlemledim.
    Garsonlarla, barmenlerle, animatörlerle, çalışan neredeyse herkesle sohbet etme imkanım oldu.
    Gözleme yapan kadınla yaptığım sohbet ise tam ibretlik oldu ve paylaşmak istedim :
    1 gözleme yapmasını istedim. İçine ne istersiniz diye sordu. Patatesli dedim. Patatesleri koydu. Bir anda, eşimin patates yemediği aklıma geldi. Pardon dedim, peynirli olsun dedim. Eşim, ithal olduğu için patates yemiyor dedim.
    Kadın güldü, nereye kadar dedi. Biz böyle mutluyuz dedi. Aralık ayında 6 büyükbaş hayvan aldıklarını söyledi. Aralıkta, hayvanları aldıklarında yem fiyatları şu kadardı, gübre fiyatları bu kadardı, her ikisi de 7 ayda % 70 arttı dedi, çok mutluyuz dedi.
    Patates neki dedi, bak etrafına çalışanların çoğu ithal dedi. Baktım, garsonundan animatörüne, barmeninden resepsiyon görevlisine nerdeyse % 80'i ithaldi. O akşamda Küba dans grubu vardı. 10 ithal dansçıdan mükemmel bir Show vardı.

Çarşıda şöyle bir gezeyim dedim. Kiraz 1 USD, kayısı 1 USD olmak üzere tüm manavların, seyyar satıcıların, kuaförlerin, marketlerin, tekstil mağazalarının dolara geçtiğini gördüm. Belki de uzun zamandır öyleydi.

Peki gelelim 700 euro'ya yaptığım tatilin Yunanistan'daki karşılığına.
    Mayıs ayında Kos adasında yine 3 kişi tatil yaptık (450 euro) 2 gece oda + kahvaltı. Akşam 2 gece dışarıda tavernaya gittik. Öğle yemeği bir şeyler atıştırdık.
    Gün içinde yaptığımız ufak tefek harcamalarla maliyet 800 euro'yu buldu.
    Mayıs ayında Yunanistan Kos adası 800 euro (2 gece konaklama)
    Temmuz ayında Beldibi 700 euro ( 7 gece konaklama)

Bunlar hayatın gerçekleri.
    Üretmiyoruz, tüketiyoruz.
    Tasarruf yapmıyoruz, başkasının tasarruflarıyla günümüzü gün ediyoruz.
    Turizm gelirleriyle övünüyoruz ama gerçekler yukarıda.
    Benim verdiğim 700 euro, belki de Rus için 400 euro.

Aslında, Antalya'da gördüğüm bazı değişimler, daha da vahim. Hele Konyaaltı plajlarının yandaşlara peşkeş çekilmesi, merkezde yobazlar zayıfken, 300 kilometre uzaktaki kasabaların oylarıyla, güzelim Antalya'yı yönetmeleri !!! yada diğer bir deyişle Konya'ya çevirme teşebbüsleri.

Evet dolar alarak, tasarruflarımız koruyacağız ama en öncelikli işimiz cahilleri eğitmek olmalıdır. Cahilliklerini yüzlerine vuracağız. Beslendikleri hurafeleri, kitapları deşifre edeceğiz.
    Başka yolu yok.
    Umurunda değil kimse artık..artık kimseye acımıyorum. En ufak bir yardım tesebbusumde hep zararlı çıktım...düşene bir de sen vur diyen bir toplum var.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Umurunda değil kimse artık..artık kimseye acımıyorum. En ufak bir yardım tesebbusumde hep zararlı çıktım...düşene bir de sen vur diyen bir toplum var.

Yardım etmeyeceğiz.
    Eğer gerçekler mutluluklarını engelleyecekse, engelleyeceğiz.
    Atatürk'ün ne yapmak istediğini tam olarak anlayacağız.
    Her türlü kutsalı Türkçeye çevirip okutacağız.
    Gerekirse ücretsiz olarak dağıtacağız.
    Üzülür mü diye tereddüt etmeyeceğiz.
    Çok yakınımız dahi olsa, gerçekleri anlatacağız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
    Abı hayat şurubu nedir yaw törende dağıtılmış ...bilen var mı ?)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
    Hıııı...olur sonra ağzımı burnumu kirsinlar sonra
     Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Yardım etmeyeceğiz.
    Eğer gerçekler mutluluklarını engelleyecekse, engelleyeceğiz.
    Atatürk'ün ne yapmak istediğini tam olarak anlayacağız.
    Her türlü kutsalı Türkçeye çevirip okutacağız.
    Gerekeirse ücretsiz olarak dağıtacağız.
    Üzülür mü diye tereddüt etmeyeceğiz.
    Çok yakınımız dahi olsa, gerçekleri anlatacağız.

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ziraaat 0.98 olan konut kredisini 1.25 e çıkarmıştı. şimdide 1.38 yapmış
    akbank 1.63 olan krediyi 1.95 e çekiyormuş
    Konut piyasasını tabuta koydular desene.
    Kabirede faizler sokacak çok yakında.

Sayfa 40/1023 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •